40 i više god - problemi sa težinom - kako ih rešiti

manje se druzi sa friziderom, a vise sa svojom boljom polovinom :)
obavezno bar neka rekreacija i ne jesti posle 17.00 !!
slatkise smanjiti na najmanju mogucu meru, znaj da cokolada i nije bas neka zamena za..........
ako te uhvati uvece kriza, citaj glad, pomaze pola litre jogurta, em zdravo, em kabasto da popuni prazninu u zeludcu :)

ali najbitnija je fizicka aktivnost :)
 
jao kako se ovi prave pametni :roll:
e milice i ja se toga bojim,sto sam starija sve je teze odrzavati neku normalnu tezinu.vidim moju svekrvu koja ima preko 55god i verovatno 50kg kako jede samo kuvano:kuvano meso kuvano povrce,nista slatkisi,jedini izleti su joj neka casa piva s vremena na vreme.ne doruckuje.jao da l cu i ja morati tako? :-(
 
Moja mama ima 53 godine, i u leto 2004 je za tri meseca uspela da skine 11kg viska. Drzala se "one dijete" - jedan dan ug.hidrata, jedan dan povrca, jedan dan mesa (proteina) i jedan dan voca. (Bila je nervozna ko djavo kad dodje taj vocni dan, bukvalno smo bezali po kuci) Inace redovno ide na rekreaciju, tako da tu nije nista menjala. Dodatno je isla u setnje, i stvarno se drzala dijete, mislim da nije ni jednom kiksnula. Skidam joj kapu, pokazala je da je karakter. Rezultat je bio odlican! Mnogo bolje izgleda! Zadrzala je vocni dorucak, i trudi se da i dalje izbegava neku bas "gresnu" hranu, ali nije opsesivna. Mozda je vratila 2-3 kg, ali u super je formi, skoro nema celulit (to su sigurno geni, baka ima noge ko zmaj, i dalje), stvarno joj je puno znacila ta dijeta.
 
Jesti umereno i ziveti zdravo. Ziveti zdravo znaci provoditi sto manje u zadimljenim prostorijama a sto vise na vazduhu i to kad god mozete na sto cistijem vazduhu ( planina).
To jos znaci ne pusiti i skoro ne piti alkohol a beli secer, belo brasno, belu mast so unositi samo u jako malim kolicinama.Piti dovoljne kolicine vode ( do 2l dnevno).
Post sa umerenom kolicinom hrane( voce, povrce, riba, integralni hleb) je najbolja mera.
I naravno umerena fizicka aktivnost( svakodnevna setnja, minimum dva puta nedeljno neki sport).
Sve ovo mora u odredjenom vremenskom periodu doneti rezultate( par meseci) koji ce biti dugotrajni.
 
Najbitnija stvar je fizicka aktivnost,pravilna ishrana,koriscenje mnogo tecnosti i smanjenje unosenja soli.
So je jedan od kljucnih faktora gojaznosti u tim godinama.Vezuje masnocu i tecnost.Dnevno treba poiti do litar caja ,litar obicne vode,pola litra negazirane mineralne vode,0.2 svezeg soka od pomorandze,lubenice ili papaje.I dorucak obavezno integralni hleb.sa namazom ili bez.Bez maslaca,margarina dzemova i masnih salama.Jednostavan ali praktican kaloricni namaz za dorucak je ispasirana banana premazana na crni hleb.(primer ima ih mnogo).Rucak asolutno normalan obrok kao i uvek umanjen za 15%ako stw jeli dva tanjira pasulja sad neka bude 1i 3cetvrtine.Vecera salata,voce ili nista.Izbaciti vestacke slatkise potpuno.(kolace,cokolade i dr.sranjja)
To je ishrana uz to puno fizicke aktivnosti sexa hodanja i ako ste u mogucnosti,plivanje ,tenis fitnes aerobik.Ako ne dovoljno svako jutro do onog malo daljeg pijaca otprilike 2km brzim hodom.Nakon godinu dana imacete izrazene rezultate,bolju kondiciju,zdraviju formu i siguran napredak i u buducnosti.Brze dijete donose brzi efekat.Anisu zdrave iznuruju organizam i samo nedelja nedelja nepaznje donosi sve kilograme ponovo nazad na mesto koje im sa godinama i pripada.
 

Back
Top