kiroprakticar

tiportoinafrica

Zainteresovan član
Poruka
167
Zdravo svima!

Moja mama vec duze vrijeme ima problema sa kicmom,uzasno je bole ti poslednji prsljenovi (trticni), te ima problema sa rukom jer joj se izgleda uklijestio neki nerv...Od jednog specijaliste do drugog,ova terapija,ona...nista..vec godina dana,ima nervno da popusti od bola koji ne prestaje...
Kaze ona to prijateljici koja zivi u Kanadi i ova ce njoj- da je imala slicne probleme ali da ide kod kiroprakticara i da obavezno i moja mama to uradi..E sad,mi smo iz Crne Gore i ja zaista ne znam za takvog specijalistu kiroprakticara ovdje..Iskreno,za to sam cula samo u filmovima..
Ovaj kiroprakticar Kanadjanin kaze da je na tim medjunarodnim simpozijumima i tako to srijetao kiroprakticare iz Srbije..Molim svakog ko moze da mi pomogne..da nam preporuci nekog..

Hvala svima! pozdrav!

Hristos se rodi
 
Moj muz je isao pre 20ak dana kod nekog bioenergeticara ovde u BG i stvarno mu je pomogao. Namestio mu je prsljenove, i skoro je prestalo da ga boli. Imao je, inace, isijas i bolela ga je noga. Pio je danima diklofene, ali bilo mu je sve gore, ali ovaj covek mu je, nekim cudom, pomogao. Rekao mu je neke vezbe da radi i radi ih redovno. Covek je tvrdio da ce bolovi potpuno da prestanu kad ligamenti legnu na svoje mesto. Ja sam bila stvarno sumnjicava i ne verujem u nadrilekare, ali stvarno mu je covek pomogao.
 
tiportoinafrica:
Zdravo svima!

Moja mama vec duze vrijeme ima problema sa kicmom,uzasno je bole ti poslednji prsljenovi (trticni), te ima problema sa rukom jer joj se izgleda uklijestio neki nerv...Od jednog specijaliste do drugog,ova terapija,ona...nista..vec godina dana,ima nervno da popusti od bola koji ne prestaje...
Kaze ona to prijateljici koja zivi u Kanadi i ova ce njoj- da je imala slicne probleme ali da ide kod kiroprakticara i da obavezno i moja mama to uradi..E sad,mi smo iz Crne Gore i ja zaista ne znam za takvog specijalistu kiroprakticara ovdje..Iskreno,za to sam cula samo u filmovima..
Ovaj kiroprakticar Kanadjanin kaze da je na tim medjunarodnim simpozijumima i tako to srijetao kiroprakticare iz Srbije..Molim svakog ko moze da mi pomogne..da nam preporuci nekog..

Hvala svima! pozdrav!
Hristos se rodi
U Cacku ima profesor Milisav Nikolic,pa oko hoces mogu te povezati sa njim.provereno 100%:grin:
 
Isobel:
Moj muz je isao pre 20ak dana kod nekog bioenergeticara ovde u BG i stvarno mu je pomogao. Namestio mu je prsljenove, i skoro je prestalo da ga boli. Imao je, inace, isijas i bolela ga je noga. Pio je danima diklofene, ali bilo mu je sve gore, ali ovaj covek mu je, nekim cudom, pomogao. Rekao mu je neke vezbe da radi i radi ih redovno. Covek je tvrdio da ce bolovi potpuno da prestanu kad ligamenti legnu na svoje mesto. Ja sam bila stvarno sumnjicava i ne verujem u nadrilekare, ali stvarno mu je covek pomogao.
Kako deluje terapija bioenergeticara uverila sam se jod pre 10tak godina kada je moj otac zbog isijasa otisao kod takvog jednog...ta cudesna terapija je trajala citav jedan dan,nakon toga se vratio na injekcije i redovnu terepiju.
Bilo bi lepo da neko cistom energijom ili cime vec moze da promeni sve one degenerativne promene koje nastanu na nasim kostima, nervima...ali svako ko iole poznaje anatomiju da ne govorim o etiopatogenezi isijasa zna da je apsolutno ne moguce da dodje do bilo kakvog naleganja ligamenata.
Sa kicmom, nervima ..ne bi trebalo se saliti.Terapiju ipak treba da sprovodi neurolog i fizijatar, ne daj Boze ostecenja zbog nepravilnih manipulacija ode mast u propast sto kaze nas narod, nema povratka.
 
dr:
Sa kicmom, nervima ..ne bi trebalo se saliti.Terapiju ipak treba da sprovodi neurolog i fizijatar, ne daj Boze ostecenja zbog nepravilnih manipulacija ode mast u propast sto kaze nas narod, nema povratka.
A ko je operisao onog novinara Srdjana Knezevica i "smestio"ga u kolica?
 
Miško, pa nije odgovor na jednu lošu intervenciju lekara - e hajdemo svi kod nadrilekara, bienergetičara, baba Stamena i inih. Bezveze. :? Uzgred, Srđan Knežević je napisao knjigu, koja se upravo štampa. 8-)

Hoću samo da napomenem da kiropraktičari za mene nisu nadrilekari, u USA se to najozbiljnije studira na medicinskom fakultetu. Ako nekoga zanima kiropraktičar u Beogradu, imam vizit kartu ordinacije jednog od njih, pa neka me za jedno 14 dana kontaktira na PP /trenutno sam na odmoru, a to mi je u kancelariji ostalo/.
 
CaLiMeRo:
Miško, pa nije odgovor na jednu lošu intervenciju lekara - e hajdemo svi kod nadrilekara, bienergetičara, baba Stamena i inih. Bezveze. :? Uzgred, Srđan Knežević je napisao knjigu, koja se upravo štampa. 8-)

Hoću samo da napomenem da kiropraktičari za mene nisu nadrilekari, u USA se to najozbiljnije studira na medicinskom fakultetu. Ako nekoga zanima kiropraktičar u Beogradu, imam vizit kartu ordinacije jednog od njih, pa neka me za jedno 14 dana kontaktira na PP /trenutno sam na odmoru, a to mi je u kancelariji ostalo/.
Pa i ja tako mislim,ali ovde jos uvek kiropraktika nije priznata od zvanicne medicine.
 
Oh, okej. Pominjani su i neki bioenergetičari, a pljuvani leakri i zvanična medicina, što se meni lično ne dopada kao stav.

A kiropraktika se, da ponovim, studira, i bogami odlično plaća u npr. Italiji. Sticajem okolnosti znam.
 
Moja mama je imal aproblem sa svojom kicmom i bukvalno je isla savijena kao prut.To je bilo pre 15 godina kada je ona imala 35 i pomogla joj je jedna zena koja joj je bukvalno izmasirala kicmu i prstima vratila prsljenove na svoje mesto.Mam je izasla iz te sobe u kojoj ju je tazena izmasirala,potpuno ispravljena...za ne poverovati...ja sam se zaplakala kada sam je videla.Od tada nema bas nikakvih problema sa kicmom.To je jedno mesto pored Jagodine pa ako hoces mogu te uputti.Pozdrav!
 
Molim vas ljudi konsultujte se sa nekm neurohirurgom. Svakog dana imaju pacijente koji su se "lecili" kod tih narodnih masera. I skoro svaki taj pokusaj narodnog masiranja samo pogorsa. Moj otac je imao MALO problema sa tim, a onda je obisao 5-6 tih narodnih masera i sada ima MNOGO problema. A znam i za deda milojka iz luzane koji masira preko stomaka pa je moja baba posle toga bila nepokretna mesec dana.
 
CaLiMeRo:
Oh, okej. Pominjani su i neki bioenergetičari, a pljuvani leakri i zvanična medicina, što se meni lično ne dopada kao stav.

A kiropraktika se, da ponovim, studira, i bogami odlično plaća u npr. Italiji. Sticajem okolnosti znam.


Ljudi! Kazu da u Kanadi kiroprakticari zavrse medicinu a to je specijalizacija..o tome pricam,ne o vidovitim zorkama...
ja ne znam,ali zvanicna medicina mojoj mami nikako ne uspijeva da pomogne! i sta sad?
 
Kiropraktika je deo medicine koji ulazi u socialno osiguranje u Francuskoj na primer. Znaci, Francuzi ne placaju za masaze kiroprakticara. Mislim ako se ne radi o nekom koji samo kaze da je koroprakticar nego to i jeste, moze pomoci u mnogo slucajeva.

Espe
 
Slazem se. Alternativna medicina - to jest neke njene grane - ce su zakonom i kod nas izjednaciti, to je u planu, sa metodama klasicne medicine, i socijalno osiguranje ce ih pokrivati (homeopatija, na primer, akupunktura i kiropraktika). Ako li se stvari budu odvijale po planu i programu, sto je pod znakom pitanja - jer kako stvari stoje, opet cemo na nove izbore izgleda.....
 
rukometas_bg:
svuda u svetu je kiropraktika priznata

Ja sam u NY i idem vec dva meseca kod kiroprakticara...i bas mi pomaze, imala sam neizdrzljive bolove u vratu i ramenima i samim tim glavobolje..Idem dva puta nedeljno i on mi "namesti" svaki put za 45-60 secundi i osecam se kao da sam se ponovo rodila, sva mi krv udari u glavu i kao da letim :)
Nemam pojma kako je to u Srbiji i CG...dok sam bila tamo nisam cula da ih ima...
A ti narodni lekari, nisam bas sigurna da bi trebalo da se ide kod njih...bez obzira sto su nekim apomogli , jedan pogresan pokret ( ili kako se ja zezam "zavrtaj" ) moze da kosta puno bola i muke...
 
Kiropraktika u nekim slucajevima pomaze, kad je strucno odradjena. Za neke vrste problema je kontraindikovana. Apelujem da se klonite lokalnih kostolomaca. Ima u Beogradu i skolovanih kiroprakticara, u sklopu ordinacija koje imaju i druge vrste terapija. Oni ce najbolje proceniti za koju ste terapiju 'kandidat'.
 

Back
Top