Problem sa licem

*fiona*

Početnik
Poruka
1
Imam problem sa licem, mnogo se brzo masti i to me dovodi do ludila. Probala sam bukvalno sve preparate koji postoje na trzistu : L`Oreal 1-2-3 liniju, Oriflame-pure kolekciju, Vichy-ev Normaderm, Dercomeclear, Airol, cak i Doroslovac losion...Kod svakog od nabrojanih preparata nakon pocetnog poboljsanja situacija se ubrzo pogorsava. Promenila sam skroz i rezim ishrane, izbacija masno, slatko i cigarete, ali dzabe. :sad:
Postala sam ocajna i ne znam sta vise da probam. Kako da kozu ocistim "iznutra" ? I sto je jako bitno - kako da suzim pore ?

Htela sam da zamolim devojke sa foruma koje znaju za neku "cudesnu formulu" da je podele sa mnom, bicu im beskrajno zahvalana. Da li je neka od vas probala vocne kiseline? To je jedino sto ja nisam do sad isprobala.
Zahvaljujem se unapred na odgovorima !
 
U beogradu u Zavodu za kozne i venericne bolesti radi jedan fenomenalan dermatolog i jos nesto. Zove se Filip Sher (da da ko pevaljka...) i kod njega je uvek ali bas uvek guzva (recimo ako pre podne dodjes u 7.05 bices npr. 5. u redu) on moze da ti odredi da li je to nesto hormonski ili kakvo vec moze da bude, prepisace ti kremice ili sta vec i videces da ce ti biti mnoooogooo bolje nego od bilo kog preparata koji mozes da qpis u parfimeriji. U glavnom kremicu koju dobijes ti naprave u apoteci samo za tebe i po posebnom receptu koji samo vazi za tvoju kozu...Mozes da poqsas...
 
e dobar je sher i dobar je frajer bar je bio. to je bilo davno
onako oshtar je
meni je gledo sise ali nije se napalio jer su mlitave.
salim se doktori se na to ne pale.
mada mozda ima josh dobrih ali ovaj vazhi kao za facu. je l ima blajhanu kosu malo
 
Htedoh da ti preporuchim Dercome clear...ali vidim da ti ne pomazhe...jbg...ja sam bash imala jako problematichno lice,a pomoglo mi je... hm...subjektivna stvar.... ipak dermatolog! :wink:
 
Evo ti jedna babska fora kojom sam ja sredila kožu, isto mi je bila masna i oterala bubuljice.
Facu pred spavanje pereš sapunom, najobičnijim sapunom a posle toga je prekriješ talkom - bebi puderom.
Dva dana torture i videćeš šta se zove suva koža :lol:
 
e i ja sam cula za tu apoteku, moja drugarica je bas hvalila. A videla sam neki dan taj red i jos se pitam WTF?

U svakom slucaju idi kod dermatologa. Mozda ti je i vezano za hormone, ne znam koliko godina imas, ali sigurno ce on moci da ti bar malo pomogne.

Ja sam se grozno napatila s licem, bukvalno od svoje 10 godine, imala sam jako los ten. I kao sto kazes, sve sam pokusavala. Promena je dosla kad sam krenula u KIM Cosmedicu, na Terazijama, njihov dermatolog me je pregledao, dobila sam spec. preparate koje oni spremaju, i svake dve nedelje sam isla na tretmane lica. To me je malo dovelo pod kontrolu. A i s godinama se to malo smiri.
 
Toplo preporucujem Kotoderma apoteku, ja sam se isto ceo zivot patila sa licem, ali oni su me doveli u red!
I moram da kazem da od aprila prosle godine nisam nista stavljla na lice, jer zbog glupog koksakija nisam imala snage da se umijem a ne da se namackam, i one uzasne potkozne bubuljice mi se nisu vratile. Imam po neku tu i tamo, sitnu, ali i to cu izleciti samo kada ponovo krenem u Kotoderm! :)
Sve najbolje!
 
p.s. Zaboravih da kazem da sam rpobala hiljadu preparata- od ovih komercijalnih (loreal, johnson, neutrogena itd), preko bapskih lekova, i jedino sto mi je iole pomoglo pored Kotoderma je Dr.Hauschka- sada ima i da se kupi kod nas, ali je dosta skuplja varijanta od Koto.
 
eh..ja sam isla kod 101 dermatologa i apsolutno mi nista nisu pomogli, prepisivali neke losione i kreme koje se prave u apoteci..i nista...bas imam problema sa licem...akne i tako to ..posebno na delu vilica i brade...uzas..ne znam vise sta da radim .koristim trenutno Dercom za pranje lica (onaj koji malo treba da odstoji na licu) i njihovu toniranu kremu ali ne vidim nikakvo poboljsanje..pila sam i tablete Dovicin i Amracin..ali...nich..
 
Joj znam kako ti je.Ija imam neke probleme sa licem,ne bas strasne ali mazala sam silne te preparate i nista mi nije pomagalo.Prodje i onda opet isto.Na kraju sam otisla kod jenog dermatologa u Visnjicevoj ulici i ona rekla da je to ipak hormonski.
Najbolje ti je da odes kod nekog specijaliste,ja sam otisla na vma i on mi je dao da pijem Diane35 to je bas za akne.
To je meni preporucio i rekao da ce pomoci,i mnoge devojke su mi rekle da to pomaze.
A;i najbolje da odes kod dermatologa
 
Lice moze da se masti i od previse stresa:? barem meni krene da biva extra masno kad sam pod stresom.
Koriguj malo ishranu.Pocni da jedes vise voca i povrca,na konto slatkisa i namirnica koje sadrze visok stepen masti.Ubaci za dorucak malo voca.
Najbolje bi bilo kad bi jela grejp,jer je on odlican za ciscenje organizma od masnoca i ostalih gluposti.Neki ga ne vole,jer je gorak,ali on je jako zdrav i delotvoran.:D
Avon ima kolekciju za masnu i problematicnu kozu,pa probaj s tim.To koriste neke moje drugarice i veoma su zadovoljne.Uopste nije skupo,a pomaze.:o
Ne znam koliko ce ti ovo pomoci,ali ipak pokusaj.
Poz;)
 
Meni od velikog stresa tj... kada mi padne imunitet povodom dugotrajnoj izlozenosti stresu pocinju da izlaze bubuljice. Nedavno sam bas imala problem. Bila sam i kod lekara, ali od njihovih tretmana mi je bilo samo jos gore jer su me oni gledali kao tipican problem neciste i masne koze... a moja nije takva. Koliko god da sam im govorila da to nije slucaj oni me nisu slusali.
Potpuno sam presla na Dr Hauschka kozmetiku i evo... lice ne samo da je savrseno cisto, nego su mi i flekice prosle :D
Ne koristim vise nikakav puder niti korektor... make up free I go :)

Znam da Dr Hauschka nije najpovoljnija varijanta, ali ipak nije ni tako skupa... a lep ten daje tako puno samopouzdanja.
 
zar Diane35 nije pilula za kontracepciju..meni zaista ne treba jos loodih hormona u organizmu....sto se tice ishrane, ne jedem hleb, cokoladu i uopste izbegavam slatkise..masno, slatko..jedem musli i tako te zdrave namirnice, da ne nabrajam sada...
ja bih zaista zelela da nadjem nesto sto ce mi stvarno pomoci...vise nije ni vazno koliko to kosta, jer sam za sve ove godine dala toliko para...uh...ne smem ni da sracunavam...
meni cim dodje septembar, krecu akne dok za vreme leta dok sam na moru, lice mi se iscisti...ostane malo oziljaka ali zanemarljivo...a cim se vratim kuci..horor!
ne znam da li da odem na laser, mozda mi ih izleci za samo jednu sezonu a onda se opet vrate...i samo bacimpare..opet...a i sad je tooooliko tih laserskih ordinacija da covek ne zna ni gde da ode..eh
 
етотако:
Potpuno sam presla na Dr Hauschka kozmetiku i evo... lice ne samo da je savrseno cisto, nego su mi i flekice prosle :D
Ne koristim vise nikakav puder niti korektor... make up free I go :)

Znam da Dr Hauschka nije najpovoljnija varijanta, ali ipak nije ni tako skupa... a lep ten daje tako puno samopouzdanja.


a gde ta kozmetika ima da se kupi?? Cula sam za nju, mnogi je hvale, al ja je jos ne vidoh nigde ..
 
етотако:
Znam da Dr Hauschka nije najpovoljnija varijanta, ali ipak nije ni tako skupa... a lep ten daje tako puno samopouzdanja.
E koliko hvalis ovog Dr.H. :D.Nemam problema sa licem iako mi je koza osetljiva,ali evo upravo sam narucila ove njegove preparatice pa cemo da vidimo jesu li stvarno toliko dobri. :D
 
Kakvo je stanje nase koze,zavisi od stanja naseg organizma iznutra.Sve sto mozes da ucinis po pitanju zdravlja,uradi-zdravo se hrani,proveri svoje zdravlje,jedan detaljan sist. pregled uradi,narocito proveri hormone(hipertireoza moze da bude uzrok,ona daje jos i pojacano znojenje,pa policisticni jajnici,oni daju pojacanu maljavost,masnu kozu sklonu bubuljicama,prekomernu tezinu-zato ti je dr dala kontraceptivne pilule,da hormone dovedes u red.Obavezno ultrazvuk jajnika).Inace nikakve mazalice ne resavaju problem.Koza je ogledalo stanja organizma.
 
na autokomandi u bgd postoji apoteka zove se derma gde je odlican dermatolog. preporucuju ga cak i dermatolozi sa drugih klinika. sve moje prijateljice koje su imale problem sa licem su isle tamo i sada im je lice super. jedini problem je sto ne mozes da zakazes nego moras da ides ujutro da uzmem broj sa kojim mozes da ides da vidis dermatologa. guzva je velika a primaju samo 10 ljudi. oni rade od 9 am ali bi morala tamod a odes vec oko 8 ujutro.
srecno
 
Ovo sam nasla na jednom forumu...

Akne nisu ni jednostavno ni nezazleno stanje koze. Stoga je potrebno pratiti i iskljuciti niz faktora (alergije, stres, higijena, genetika, ishrana i neodvoljno unosenje pojedinih esencijalnih elemenata, infekcija "negde" u organizmu).
Naprosto se zgrazavam sta su u stanju doktori da preporuce samo da postignu efekat od najduze 1-3 godine (kozmeticari nisu toliko krivi , PA ONI NE ZNAJU).

Batalite sve kombinacije sa gomilom skracenica. Ja se drzim prirodnog pristupa:

1. Obezmastiti kozu decijim sapunom (losion samo iznimno jer sadrzi alkohol, samo ako je jako masna koza, ali onda je bolje da sama razredim alkohol).
2. Otvoriti pore tzv "hot towel" metodom (ili parenje nad vodom ili neki caj npr. kamilica. Ne nanositi kamilicu na lice ceste nepozeljne pojave).
2. Najbolji i najprirodniji preparat koji sam nasla je iz kolekcije IN-SKIN. Stabilni rastvor vodonik peroksida i srebra. Oba su prisutna u ljudkom zivotu od davnina. Organizam se bori protiv mikroba vodonik peroksidom (nakon fagocitoze), to je H2O2 (voda sa jednim atomom kiseonika plus). Srebro deluje kao oligodinamicni element i katalizuje reakciju. Vodonihk peroksid ima blag efekat pilinga, skida izumrle celije, reaguje sa izumrlim tkivom i "ljusti" ga pa time otvara zaceljene akne i mitesere. Obezbedjuje kiseonik celijama (mitohondrijama) i time pospesuje/ubrzava metabolizam sagoreva masne naslega i pospesuje njen nov sloj. Mikrobi rezvijaju rezistenciju na vodonik peroksid, ali zbog prisutnog srebra (u tragovima) ta mogucnost im je uskracena jer je u preparatu izrazen efekat SINERGIZMA pa dva razlicita principa aktivnog delovanja potpuno unistevaju sve mikrobe (znaci ne samo P. acne, nego i viruse4, parazire, spore...). Moze se aplicirati na celom licu ili samo na pojedine delove natopljenom vaticom. Nakon upotrebe moja koza je zategnuta i sija. Moj ORL doktor ga cak koristi za tzv "plivacko uvo" (infekcija anaerobima spoljneg pa potom i sredneg uha). Oma' prolazi! Posle svih tih izotreonina, salicila, antibiotika i hormona jedino sam uspela sa ovim preparatom da se oslobodim onih starih dugogodisnjih mitesera/akni. Npr. te stare mitesere napada u "dubinu", blago peni i cisti ih, a srebro ostaje unutra i ne dozvoljava reinfekciju. Ja sam prezadovoljna. Svajcaras koji je vlasnik patenta promovisan je u svojoj drzavi kao osoba za 21 vek od strane njihovog ministarstva.
Ako mi ne verujete kupite ga u apoteci, jeftin je.

Kao sve zene i ja obicno pijuckam kiselu uz kaficu, pa ako ne dobijem slamcicu, cesto "zapatim" herpes. Prsnem IN-SKIN na vaticu i drzim ga 20ak minuta, HERPES naprosto pobegne. Posle sam citala da je srebro za to zasluzno. Probala sam sa onom srebrnom vodicom (o kojoj licno imam ruzno mislejnje jer "leci sve" - kao Aloe vera), ali trebalo je tri dana za efekat koji mi je IN-SKIN dao posle pola sata!

Sin mi trenira kosarku pa cesto dobija lisajeve po ruci i licu (imao je i Atletsko stopalo dok nismo poceli patike prskati iznutra IN-SKIN om). posle pranja samo blago naprska na ruke. Pita me on "jel kevo ko te zezno pa ovo je voda?". Par dana kasnije poceo je sam da trazi, kao "kevo di ti ona prevara od vode"?

Na zalost ovakve preparate kod nas niko ne promovise, verovatno jer je interes na prvom mestu.

Trebalo bi da je zdravlje (a ako i ne leci, jos je vaznije da NE steti !!!).

Probala skoro SVE na nasem i evropskiom trzistu.
 

Back
Top