Najbolje rock n roll pesme

Tifo druze drago mi je da si pokrenuo ovakav post al eto imas dosta tema ovakvog sadrzaja...ja mogu da odgovaram na ovo ali tamo je sve srocheno. Elem vraca se stara scena, to stoji, bendovi prave reunione i izdaju nove albume...ali da li dosta vas shvata da su to poduhvati koji su preduzeti iz materijalnih razloga? Njihova slava je odavno prosla, iako ja zivim za tu njihovu slavu, a ovo novo sto prave je zbog para para i para. Stari fanovi mahinalno uzimaju ove diskove kako bi poslusali svoje stare ljubimce a ovi samo uzivaju u milionima prodatih kopija necega sto se ni priblizno ne moze nazvati muzikom koju su oni nekada pravili. Jedini album koji u poslednje vreme priznajem kao neki dobar progres jeste Bon Jovi koji je uveo bio tu, i znam da vole ono sto rade, a pritom to rade veoma klasno.

Sta ste vi ostali imali na umu?
 
vangelistexas:
Tifo druze drago mi je da si pokrenuo ovakav post al eto imas dosta tema ovakvog sadrzaja...ja mogu da odgovaram na ovo ali tamo je sve srocheno. Elem vraca se stara scena, to stoji, bendovi prave reunione i izdaju nove albume...ali da li dosta vas shvata da su to poduhvati koji su preduzeti iz materijalnih razloga? Njihova slava je odavno prosla, iako ja zivim za tu njihovu slavu, a ovo novo sto prave je zbog para para i para. Stari fanovi mahinalno uzimaju ove diskove kako bi poslusali svoje stare ljubimce a ovi samo uzivaju u milionima prodatih kopija necega sto se ni priblizno ne moze nazvati muzikom koju su oni nekada pravili. Jedini album koji u poslednje vreme priznajem kao neki dobar progres jeste Bon Jovi koji je uveo bio tu, i znam da vole ono sto rade, a pritom to rade veoma klasno.

Sta ste vi ostali imali na umu?
Slazem se potpuno sa tobom, i sve to sto pricas stoji ali jedini krivac za stanje u danjasnoj muzici jeste komercijalizacija.Marketing radi svoje svugde u svetu, to znamo. Pokrenuo sam ovu temu iz razloga da vidim koliko ima nostalgicara za 80-tim. Ima nesto sto vrlo mali broj ljidi zna a to je da danas zivimo u svetu gubitnika, kiča i šunda, jer onaj koji misli da su pare jedina misija u životu najveći je luzer samo sto on to ne shvata. Ako se secas one basne o slavuju , kukavici i magarcu svima ce biti jasno o cemu govorim.

Druga stvar statisticki je odvno dokazano da ljubitelji klasike , umjetnosti i stare rock muzike, imaju daleko veci koeficijent inteligencije od jednih šabana koji režu vene uz turbo folk i današnji strani pop!!! ;-)
 
S pocetkom 20-og veka pocela je komercijalizacija, jer se kapital razvija i ti kapitalisti su se bogatili. To je nezaustavljiv proces. Mi ,smrtnici, ne mozemo nista protiv toga... I 80-ih je bila komercijala ( naravno, u manjoj meri), ali je bila KVALITETNA!!! Ljudi su znali sta je dobro, imali su ideje, kreativnost, znali su da stvaraju, muzika je i tad imala znacenje svog naziva... Ali danas kad upalis MTV, VIVU plus ili zwei, bilo sta, mozes slobodno da se ispovracas.
 
behemoth:
S pocetkom 20-og veka pocela je komercijalizacija, jer se kapital razvija i ti kapitalisti su se bogatili. To je nezaustavljiv proces. Mi ,smrtnici, ne mozemo nista protiv toga... I 80-ih je bila komercijala ( naravno, u manjoj meri), ali je bila KVALITETNA!!! Ljudi su znali sta je dobro, imali su ideje, kreativnost, znali su da stvaraju, muzika je i tad imala znacenje svog naziva... Ali danas kad upalis MTV, VIVU plus ili zwei, bilo sta, mozes slobodno da se ispovracas.

istina.. :)
 
Svidza mi se kako razmisljas behemothe :)

Elem, najkomercijalnija muzika osamdestih ti je bila upravo rock muzika koja je bila nezaustavljiva tada, cinilo se, a bili su mnogo originalniji, veseliji i kreativniji nego bilo koji metalci danas koje vidjamo svakodnevno na TV. Parirali su im, naravno, bendovi poput Duran Duran i bili su na krv i noz ko ce prodati vise albuma al jachi je istrajao :) :)

Neko je pametno rekao na nekom forumu da postoje 3 vrste bendova:

1. Oni koji vole to sto sviraju i rade iz ljubavi
2. Oni koji hoce pare i groupies
3. Oni koji se k**ce.

Eto :)
 
tacno da su ramonesi jednostavni, ali pogledajte black sabbath, isto jednostavan i lak za skidanje, ali bend na samom tronu svih vremena... Ova dva benda , koja se veoma razlikuju, su to radili iz ljubavi, jednostavne pesme ali najbolje.... Opet ko pokvarena ploca govorim: genijalnost je u jednostavnosti. Zato jedan dream theater nikad nece biti kao oni, iako su 1000x skolovaniji.
 

Back
Top