BICIKLOM DO MORA

kacamak

Zainteresovan član
Poruka
285
Grupa entuzijasta i zaljubljenika u ciklo turizam krece iz Beograda za Herceg Novi 27.07.2006.Ukoliko neko zeli sa nama na taj put neka se javi.Sam put traje od tri do pet dana, poneti pasose zbog moguceg izleta u Dubrovnik i da znate da za taj put treba blizu 20 000 din.Prosecna brzina od 20 do 30 km/h.

PS.Svi vi koji ste zeleli da ovo uradite a niste mogli nikog da pronadjete za ovu akciju sada imate sansu.

ADRESA ZA PRIJAVLJIVANJE:kacamakp@yahoo.com
 
rotate1.gif


Hocu ja, hocu ja!

Prosle ili pretprosle godine je isto neki lik probao na Krstarici da okupi ekipu i dosta njih se javilo, ali mislim da na kraju nije bilo nista od toga....
To bi bas bila otkacena avantura, mada ja bas i nisam u nekoj kondiciji (al` to bi do jula moglo da se sredi, jel da?).....
Samo tri do pet dana? Da to nije malo? Onaj lik je spominjao nekih 7-10 dana....Mada ja nemam pojma.....
 
Nemoj da brines u marty kreni sa 15-20 km svaki drugi dan gledaj da to povecas do aprila-maja na 30-35 km i opusteno prelazis turu.O dozivljaju mozes samo da sanjas.Osecaj je fenomenalan zamisli sebe sa biciklom u herceg novom, ili zamisli kako u grupi putuje biciklama nas deset
 
ja sam zainteresovana ali nemam puno iskustva
a ni kondicije
vozila sam najvise do avale (do vrha avle) i po keju
pretpostavljam da to ni izbliza nije dovoljno za voznju do mora
ali veoma me privlaci ta ideja
drugo pitanje je bicikl
ja imam obican
a cak ne znam ni kakav bi bio potreban za takvu voznju ....
 
mirjanav2004:
ja sam zainteresovana ali nemam puno iskustva
a ni kondicije
vozila sam najvise do avale (do vrha avle) i po keju
pretpostavljam da to ni izbliza nije dovoljno za voznju do mora
ali veoma me privlaci ta ideja
drugo pitanje je bicikl
ja imam obican
a cak ne znam ni kakav bi bio potreban za takvu voznju ....

mirjana, ja nisam ni do Avale...
blush.gif
....Vozila sam na Adi, i to sam iznajmljivala bickl, posto ga ni nemam
blush2.gif
(planiram da ga kupim na prolece). Ja uglavnom vise vozim rolere (leti imam obicaj da ih vucem gde god da krenem).....
Kad smo vec kod toga.....Jel moze neko da mi da savet, koji da kupim? na sta da obratim paznju pri kupovini?
 
Vidim da imate razna pitanja vezano za ovo putovanje, a ja naravno odgovaram.
1 mirjanav2004:
Svi nosimo neki teret tako da se ta brzina krece oko 22km/h sto je dosta sporo sem kad idemo nizbrdo.Svakako se pre ture dogovara trasa kojom idemo.Sto znaci ako se ide od Beograda do Valjeva i zaostanes na deset km od Valjeva.Taj zaostatak je jedva pola sata.Ako turu odvezemo za daleko kraci rok nego sto je planirano ostajemo u tom gradu i dalje idemo po planu.Mozemo eventualno dobitak u vremenu da koristimo da se duze odmaramo ili obidjemo okolinu,manastire,spomenike itd.....
 
Za profu i ivanu:Kombija nema oslanjate se na svoju kondiciju ko zaostane uvek ima lokalnih autobusa ili ce neko od nas iskusnijih da ostane sa vama i nastavi put vasim tempom kretanja.Ono sto treba da vas plasi vise od zaostajanja su velike i dugacke uzbrdice i voznja pored puteva .
 
U kondiciju mozes da udjes za oko mesec dana sa obicnim bicilom.Ljudi sa ovim nema sale, bicikla mora da bude sto kvalitetnija sa sto kvalitetnijim delovima.Napor je veliki i za vas i za nju i materijal dosta trpi.Znaci madjarski bicikli i bajsevi do 100 evrica mozete da zaboravite da sa takvim bajsem mozete negde da stignete.
 
Pre upustanja u ovakvu avanturu treba da znate nekoliko stvari.Ponajpre Vam preporucujem sajt http://host.sezampro.yu/freebiking/,gde vec imate opise i iskustva ljudi koji su tim putem prosli.Najvaznije je sredstvo kojim krecete a to je bicikl,pa evo nekoliko sugestija za Ivanu:Bicikl mozes kupiti za nekih 200 evra npr.Genesis,polovan,ali kao nov kod Damira iz Panceva (tel.06533140400) ili vec nesto ispadne na berzi.Ukoliko zelis da sklopis bicikl ja imam za prodaju ram polar vipper od 17,5 incha.( za osobu visine oko 170 cm.)Posto ne znam koliko si visoka OBAVEZNO obrati paznju na velicinu rama,jer je to jako bitno.Na Genesisima koje Damir prodaje je uglavnom solidna oprema Deore-koja ti vrsi poso za relativno pristojnu cenu.Gledaj da oprema bude Deore,ili bar Alivio ili Acera (Shimano group). Normalno podrazumeva se aluminijumski ram.Pozeljno bi bilo da imas-imate silikonsko sedlo ili muskarci sedlo sa rupom zbog prostate).Amortizer je dobar ali nije presudan,za putovanje kakvo nameravate da izvedete.Takodje vam trebaju dobre slik (celave) gume za on road.Preporucujem kacigu obavezno i zbog jakog julskog Sunca,ali i kao zastita od nedaj Boze-nepredvidjenog pada.Od opreme ce vam trebati dosta toga:kljuc za lanac,za skidanje guma,za monitiranje zica...Takodje kod Boleta (tel.063271486) mozete kupiti bisage po pristojnoj ceni a i kisne kabanice,kamashne i torbice...Korpa za bicikl ima u svakoj radnji.Shator,vreca primus,Wc sholja po zelji (salim se).Kada obezbedite opremu polako vozite od sredine marta do sredine jula cete biti u dobroj kondiciji i moci cete da se otisnete tom divnom deonicom....Zapravo pocnite s vezbama jos sada,setnje,trcanje,gimnastika,zdrava ishrana i uopste zdrav nacin zivota.
Ne da Vam se ne bih pridruzio ali za sada ne znam kako ce proteci moj postoperativni tok,(pre nove godine sam operisan od bruha),a posto je daleko juli-nikada se ne zna,mozda Vam se pridruzim,negde na pola puta.Pozdrav,nadam se da sam Vam bar malo pomogao,slobodno pitajte sta vas zanima,a na sajtu i Forumu (biciklistickom) cete naci bas sve odgovore na Vasa pitanja,sumnje i nedoumice.Pozzz i svako dobro!
 
Na gore pomenutom sajtu u Turoteci imate opise ljudi koji su isli do mora i to putem kojim se redje ide (planinama i bespucima-preko Pesterske visoravni).Takodje zanimljiva je prica Odiseja 2000 u kojoj je 256 (mislim) zanesenjaka putovalo BICIKLAMA 365 dana okolo belog sveta na ticavih 36000americkih dolara...
Ko god zaista istinski zeli da ode do mora biciklom on ce to i uciniti...Uz odredjene pripreme,lagano i opusteno...A da je dozivljaj ne vredi pricati-vredi ga iskusiti!!!
 
Pa prijatelju ja mislim dsa ovaj Forum i sluzi za pricanje,jos nisam cuo da preko neta moze nesto drugo da se radi,ili vozi bicikla.Inace ljude koji RADE (nesto-ne znam sta) neces ni naci ovde.Pozdrav i lepo se provedite!
 
prof. Utonium:
Tacno, da li ste obezbedili metlu (kombi) koji ce da kupi zaostale i da nosi delove i alat? Gde ce se nociti i kako ce biti organizovan boravak dole u CG?

IMAMO KAMION KOJI CE GAZITI SVE KOJI ZAOSTANU I ODMAH IH
MLETI U HRANU ZA LESINARE . METLU NEMAMO POSTO SA VODOM PEREMO TRAGOVE KRVI .
ALAT NOSIMO (SIKIRE NOZEVE SATARE MASINE ZA MLEVENJE MESA )
NOCIMO U SEDLU , U CG NAS CEKAJU MAFIJASI PA PRAVAC ITALIJA U
AKCIJU SVERCA CIGARETA I DROGE .
 
mirjanav2004:
ja sam zainteresovana ali nemam puno iskustva
a ni kondicije
vozila sam najvise do avale (do vrha avle) i po keju
pretpostavljam da to ni izbliza nije dovoljno za voznju do mora
ali veoma me privlaci ta ideja
drugo pitanje je bicikl
ja imam obican
a cak ne znam ni kakav bi bio potreban za takvu voznju ....

KOLIKO SI TESKA ?
DA LI SI MESNATA ?
MOZE I OBICAN I NEOBICAN BICIKL SVE MELJEMO OSIM AKO NIJE SKUPLJI MODEL NJIH PRODAJEMO POSLE.
A ZA MORE SE NE BRINI STIZES SAMLEVENA U KONZERVI .
 

Back
Top