Mitiseri ! uzasno me nerviraju !!!

Mozda ste u pravu ali ja jos nisam video to poboljasanje kod mene. Bio sam kod sigurno jedno 50 kozmeticara i uvek je bilo samo gore. A i dok sam ziveo u americi u razgovoru sa jednim dermatologom sam pomenuo moj problem sa mitiserima i aknama koji sam tada imao i pitao ga za savet da li da odem kod kozmeticara. Njegov odgovor je bio NE, zato sto se kod kozmeticara stiskanjem toga samo prenose sa jednog kraja na drugi. A sada sa 19 god vise nemam nikakvih problema sa mitiserima i aknama.
 
dr.koki:
Mozda ste u pravu ali ja jos nisam video to poboljasanje kod mene. Bio sam kod sigurno jedno 50 kozmeticara i uvek je bilo samo gore. A i dok sam ziveo u americi u razgovoru sa jednim dermatologom sam pomenuo moj problem sa mitiserima i aknama koji sam tada imao i pitao ga za savet da li da odem kod kozmeticara. Njegov odgovor je bio NE, zato sto se kod kozmeticara stiskanjem toga samo prenose sa jednog kraja na drugi. A sada sa 19 god vise nemam nikakvih problema sa mitiserima i aknama.
Koki pobogu pubertet je jedno a redovni tretman lica je nesto sasvim drugo. :)
Mitiseri nisu zarazna bolest. ;-)
 
A bre ja sam tako samo cuo. A znam da kad legnem na onaj sto kod dermatologa i pogledam na gore a ona me gleda kroz onu lupu sa lampom a gore sve izlepljeni mitiseri i akne, pa nek mi neko kaze posle da je to sterilno. I ne znam zasto u Americi ne stiskaju mitisere i akne niti preporucuju stiskanje istih vec samo mazu kremice i kvarcuju neki lampama.
 
E ovde dermatolog ne radi tretman lica, a to kako i da li odrzavaju higijenu u ordinacijama i na lampama to ne mogu da komentarisem.
Samo znam da kod moje kozmeticarke je sve toliko sterilno da bi joj pola nasih bolnica pozavidelo.
Ne brkaj dermatologiju i kozmetologiju.
 
I ja imam taj problem,imam velike i tvrdoglave mitisere oko nosa,koristim Clean&Clear Blackhead clearing wash/mask (http://4.***************/-uXGFp2eXP...gk/k1oWj1hVcrg/s1600/4e013df4379c2_87880n.jpg) - ovo je staro pakovanje , i korisitim Garnier pure active ExfoBrusher http://theplasticdiaries.com/wp-content/uploads/2010/06/Garnier-Pure-Active-Exfobrusher.jpg ali ne pomazu bas mnogo. Ciste masnocu ali ne pomazu oko mitisera i bubuljica :( Roditelji nece da me puste da idem kod kozmeticarke (jako su paranoicni) i pokusavaju sami da ih iscede zbog cega su mi inficirali nos (uzas)... :( ne znam sta da radim,pomoc??
 
Bežite od hemije moj vam je savet. Sve što se preko kože unese vrlo brzo dospeva do jetre, mozga, srca idrugih vitalnih organa. Pitamo se posle otkud toliko sterilnih parova u Srbiji.
Akne i bubuljice si androgenog - hormonskog porekla i ne mogu se nikakvim kremama i losionima otkloniti, Uzrok je redukovani oblik Testosterona - Dihidrotestosteron. Ova transformacija je uslovljena enzimom 5-alfa reduktaza. Blokadom enzima sprečava se ova hormonska transformacija, a samim tim i nastanak akni.
Najnovija istraživanja na ovom polju pokazala su da je najefikasniji prirodni 5-alfa inhibitor jedinjenje OENOTEIN - B iz biljke Epilobium angustifolium (Ruski čaj, ali originalni). Biljku koliko ja znam možete nabaviti odskora i kod nas, ne morate je poručivati iz Rusije.
U Americi i Evropi se u zadnjih nekoliko godina naglo umnožavaju proizvodi na bazi ove lekovite biljke (dok nama ovde na Balkanu guraju otrovnu hemiju), koja se izmeđuostalog pokazala jako delotvornom na sve kožne promene os alergija pa do tumora.
 
Bežite od hemije što dalje. Na zapadu su mnoge kreme, losioni i slični preparati već davno izbačeni iz upotrebe. Ustanovljeno je da se glavni krivci steriliteta nalaze upravo u kozmetičkim preparatima. Mitiseri se ne mogu otkloniti nikakvim preparatima koji se nanose spolja. To je u osnovi hormonski uslovljen poremećaj funkcije lojnih žlezda. Uzrok je hormon Dihidrotestosteron, i jedini za sada siguran i bezbedan lek je OENOTEIN- B, elegitanin iz Ruskog čaja (Epilobium angustifolium). On je prirodni 5 alfa inhibitor, koji sprečava transformaciju Testosterona u Dihidrotestosteron, i na zapadu se uveliko koristi protiv BHP-e, prerane ćelavosti i akni.
 

Back
Top