UBRZAN PULS

Naravno da ne treba na kraju pomisliti na srce. Tacno, postoji ogroman broj uzroka van srca, ali reci da se tek na kraju treba osvrnuti na samo srce je, u najmanju ruku, naivno.
 
Pozdrav svima!:D
Evo danima vec sedim pred kompjuterom i trazim sve sto ima veze sa srcem i ubrzanim lupanjem i drago mi je sto sam naletela na ovaj forum!
Pre neki dan sam po drugi put posle jedne godine dozivela Sinustachikardiju.(prvi put nalazi ok kao i drugi)
Sedela sam na poslu i iz cista mira srca je pocelo jako da lupa.Moram da priznamda sam zih dana imala jako emotivni stres privatno i stres na poslu (izgleda da je to bio okidac)Prvo sam pomislila ah evo ga opet procice ,pokusavajuci da ne upadnem u paniku,otkucaji su postajali sve jaci . Na kraju me hitna pokupila i u bolnicu .Dok sam stigla do bolnice srce se smirilo i sledeci nalazi koji su uradjeni EKG ,krvna slika nista lose nisu pokazali ,dobila infuziju,cak sto vise doktor kaze perfektno sve. Pustili su me kuci ,i kada sam usla u stan srce je pocelo opet malkice da preskace ali ne jako . Popijem neku tabletu sto mi je kucni doktor dao za smirenje i kao uspava me , Treci dan odem kod kardiologa ,uradim sve moguce preglede i coveku nije jasno kako i zasto jer su svi nalazi ok ...I meni odmah bolje nema vise lupanja.. Prvo sam pomislila ja nisam normalna.. osecam se tako bolesno a sve ok .. Ipak kada bolje sednem i razmislim odlucila sam da potrazim pomoc psihologa i napravila sam termin ,da mi preporuci neke terapije a da nisu lekovi koje ce mi olaksati borbu sa svakodnevnicom i strespom i jako teskim danima iz proslosti koji su zajedno okidaci svega toga..panike i strahovi koji uzrokuju sve to a da nismo ni svesni..
Tako da pozdravljam slicne meni kojima su nalazi uredu a lupanje ne prestaje da se preslisaju i svoju psihu i pravi razlog (Ako su svi nalazi uredni)da sami potraze pomoc i pravu terepiju,a ne da sede kuci i cekaju novi napad i piju blokatore.. Zelim svima da sto pre izadju iz ovog ruznog lavirinta napada strahova i lekova koje kakvi..
 
Tema je o ubrzanom pulsu medjutim mene zanima da li je puls od 55-60 otkucaja u minuti zabrinjavajuci odnosno da li to predskazuje vec na neke bolesti srca u buducnosti,osoba je starosti 45 godina i uglavnom se ne bavi fizickom aktivnoscu (takav je posao) ne pije ne pusi pritisak je uvek u granicama normale do sada.
 
Bez stresa, ako nisi proveri štitnu žlezdu, krv i srce. Ako jesi hrani se zdravije, češće šetaj, pij dosta vode i jedi borovnice. Znaci bez nervoze i diši pravilno...udah polako kroz nos, izdah koš sporije kroz usta...ako baš ne možeš da se smiriš popij bromazepam, za momentalno rešenje...ali svakako pokušaj da središ to bez lekova.
 
Moj problem je poceo sa hipotireozom,hormonskom terapijom sredila sam tsh,t3 i t4.
Ubrzo nakon toga pojavila se anksioznost (konkretno panicni poremecaj),sada je i
krvni pritisak skocio na 139 srcani varira od 85 do 108 kako kad a puls od 79 do 104.
Strasno sam uplasena,sto je normalno za stanje anksioznosti,veliki sam panicar!
Da li je neko imao slicnih problema i kako ih je resio?
 
Posto vec i sama kazes da je panicni poremecaj, pretpostavljam da ti je neko strucan dao tu dijagnozu. Taj neko ti je onda sigurno dao i terapiju. Samo prati terapiju i trebalo bi da ti uskoro bude dobro.
 
ljudi smo sve je to normalno taj ubrzaj i to jer srce uvjek isto neradi
imao sam ija problema i još ih imam ali meni je počelo prije 2 mjeseca kad sam zapalio jox po 1ooo put možda i otišao kući i osjetio sam kako mi srce lupa kao nikad(na kraju sam skonto da mi tako srce lupa kad igram fubal ili košarku)i išao sam na hitnu sve je bilo ok mislili su me poslati psihijatru.Obavio sam sve nalaze ekg i sve je ok,i evo čekam ultrazvuk,i svaki dan sebi mjerim sam puls i nikad nije isti kad ne mogu zaspat od toga stavim ruku na srce i brojim i tako zaspem(moja metoda)a sve je počelo kad sam bio u društvu kad smo pušili kad je njemu to isto bilo na ljeto i od tad imam strah od pušenja,sad nikako nepušim,niti pijem,ali alkohol nema veze s tim,Samo se opusti biće sve ok....***** tablete i ta govna popiješ čašu ledene vode udahneš jače koji put i to je to.
 

Back
Top