pomoc za petogodisnjeg dusana matica

NASABUDUCNOST

Početnik
Poruka
12
U okviru akcije "Zivot dostojan coveka" prikupljamo pomoc u vidu priloga i donacija za petogodisnjeg Dusana Matica iz Beceja koji sa majkom invalidom i ocuhom zivi u katastrofalnim uslovima-(kuca od 15kvm bez struje ,vode i grejanja sa zemljanim podom... Svi koji makar i skromno mogu pomoci neka ostave svoju e-mail adresu na koju cemo vam poslati detaljan izvestaj o ovom slucaju o kojem su izvestavali i nasi najtirazniji dnevni listovi...Nadamo se je humanost i dalje osobina koja krasi nas narod i da cemo zajednickom akcijom doprineti prekidu stradanja ovog neduznog deteta,i da ce dusan moci imati detinjstvo makar slicno onom koje imaju njegovi vrsnjaci.
Za sve detaljnije informacije o ovom slucaju kontakt telefon 063 76 36 312
ili putem e-maila nasabuducnost@stcable.co.yu

HUMANITARNA ORGANIZACIJA "NASA BUDUCNOST"-BECEJ
 
Ocuh je tesko oboleo od losih uslova stanovanja (vlaga,zemljani pod,umesto prozora najloni, "krov "od trulih greda i to na minus 20 c prosle zime!) Ocuh nije alkoholicar naprotiv dok je bio u mogucnosti trudio se da koliko je moguce promeni situaciju radeci a inace kucicu kakva-takva je sagradio je on sam... Opstina se u par navrata angazovala ali njihova pomoc je vise nego simbolicna i apsolutno nedovoljna da se bilo sta ozbiljnije uradi...Ova porodica zivi na periferiji gde uglavnom zive ljudi na ivici bede tako da od komsija ne mogu ocekivati nikakvu pomoc zapravo mjima je takodje neophodna pomoc ali situacija sa malim dusanom je ipak najtragicnija tako da smo to postavili kao proritet.
ocuh nema zive roditelje a majcina rodbina zivi takodje na ivici bede.....
KATASTROFA .....da li mozemo nesto zajednicki da izvedemo da promenimo nesto i da sprecimo dalje stradanje ovog malisana...ukoliko bi svako prilozio barem mrvicu Dusan bi dobio normalne uslove za zivot i odrastanje....potrebna je samo zajednicka dobra volja...
Malisan je srecom jos uvek zdrav medjutim pitanje koliko jos smrzavanja moze da podnese bez posledica...Nadamo se vasoj humanosti....
 
moramo da priznamo da smo pomalo zateceni i da nas je iznenadila vasa reakcija! Za dva dana kako smo postavili ovaj apel za pomoc 72 pregleda i od svega samo jedno pitanje....? Otkud tolika indiferentnost......zar su sve ove teskoce koje su nas zadesile ucinile da postanemo hladni,indolentni,rezervisani.....? Takve osobine nikada nisu bile odlike srpskog naroda....Ne bih zeleli da se iko oseti prozvanim ali potrudite se da nas razumete REVOLTIRANI smo strasno smo REVOLTIRANI... Ne samo zbog vase "cutnje" i zarvaranja ociju nad ovom pricom vec sto smo nailazili na slicne reakcije i prilikom obracanja za pomoc raznim privrednim i drustvenim subjektima.....Ljudi u pitanju je DETE dete koje pati...i niko nemoze i ne zeli da pomogne da li smo zaista dosli do kraja...?


Novinari koje smo pozivali ( "Svet" 'Dnevnik", "vecernje novosti") bili su zgrozeni kada su videli gde i u kakvim uslovima mali Dusan stanuje....

Molimo vas da ne sirimo bez preke potrebe diskusiju vec da preduzmemo konkretne korake,potreban je novac i to sto je moguce pre,pre nego sto pocnu zaista hladni dani...pitanje je koliko takvih tortura mali dusko moze da prezivi nezelimo da budemo svedoci jedne tragedije koju cemo da citamo sa naslovnih stranica nase stampe
Uplate iz nase zemlje mpzete izvrsiti na broj racuna otvorenog u vojvodjanskoj banci
BROJ RACUNA JE 355-1069481-57 sa naznakom pomoc za Dusana
za donatore iz inostranstva imamo pripremljen devizni racun ali je neophodno da nas kontaktirate kako biste dobili prefiks za zemlju iz koje saljete novac zato nas kontaktirajte da bismo vam dali instrukcije

U IME PORODICE MATIC U IME SVIH NASIH AKTIVISTA I U SVOJE LICNO IME JA VAM SE UNAPRED NAJSRDACNIJE ZAHVALJUJEM!!!

PREDSEDNIK ORGANIZACIJE
Gajic Goran
 
Nemojte biti tako "revoltirani" i iznenadjeni sto se ljudi ne odazivaju Vasem apelu. Jednostavno, i Vi morate shvatiti njih, da vlada izuzetno velika neverica, posle svega sto smo svi mi zajedno prosli u zadnjih 10tak godina.
Prica malog Dusana je zaista dramaticna, i sigurna sam da su se mnogi sazalili, ali situacija svakog prosecnog gradjanina takodje nije sjajna i mislim da ljudi jednostavno nisu u mogucnosti da novcano pomognu.
Ja prva ne bih dala novac, jer ga ni ja nemam, vec bih pomogla u nekom drugom obliku ( odeca, obuca, hrana... ). S druge strane, kako uopste neko da garantuje da ce novac koji se uplati na ziro-racun koji ste dali - stici na pravu adresu i biti upotrebljen za zaista pravu stvar!?
Svedoci smo nebrojeno mnogo prevara ovog tipa, pa s toga nemojte biti iznenadjeni sto ljudi ovako (ne)reaguju.
 
Mogli smo da pretpostavimo da cemo biti u situaciji da dobijemo ovakav odgovor...ali verujte da smo sa punim pravom revoltirani jer smo u vise navrata bili u situaciji da oni koji mogu a itrebalo bi da pomognu to nisu zeleli.Mi vec citavih OSAM meseci pokusavamo nesto da uradimo i zaista smo se svi zajedno u organizaciji maksimalno zalozili da nesto uradimo dajuci sve od sebe...
Slazemo se sa vecinom stvari koje ste naveli jedino se ne bih usudili da poredimo zivot naseg prosecnog gradjanina sa ovim slucajem.jer bez obzira na opste stanje drustva ,ekonomije i zivotnog standarda koji je nezavidan jezivi uslovi i opsta situacija u kojoj se nalaze ovi ljudi a pogotovo ono dete nije za poredjenje...
Bas zbog te nezavidne situacije u kojoj se svi manje vise nalazimo neki od nas su spremni da zrtvuju i svoj moral, etiku i postenje... zaradi sticanja odredjenih koristi...srecom jos uvek postoje i oni koji zaista veruju u neke vise ciljeve....
hranu i odecu relativno lako je pribaviti,cesto puta i mi aktivisti "nase buducnosti "odnosili smo im hranu i odecu koju smo prikupili medju sobom...Medjutim problem nastaje kada treba prikupiti novac koji je neophodan za troskove saniranja objekta u koji Dusan zivi.Nasa organizacija ima praksu da svakom donatoru koji ucestvuje u nasem projektu dostavimo pismenu dokumentaciju u vidu racuna za sve stavke za koji je taj novac utrosen.Takodje smo napravili arhivu fototografija kako je izgledao pre sanacije apo zavrsetku radova napravicemo novu seriju fotografija da se vide rezultati nasega rada.Takodje putem stampanih i elektronskih medija uvek po zavrsetku pojedanacnih akcija
informisemo javnost orezultatima nase zajednicke angazovanosti i naravno javno se zahvalimo svima koji su ucestvovali bilo kao sponzori kao donatori ili na neki drugi nacin.Nas rad je transparentan i profesionalan a cilj nam je da svojim radom i efikasnoscu steknemo kredibilitet i stvorimo uslove da od nadleznih institucija dobijemo adekvatnu podrsku i time obezbedimo kontinuitet i stabilnost organizacije.Samo na taj nacin cemo moci ostvariti nas cilj a to je da korak po korak resavamo najdrasticnije slucajeve ljudskog stradanja ,jer ne zelimo vise da zatvaramo oci pred groznim stvarima koje nas okruzuje a da ne pokusamo nesto promeniti...
U svakom slucaju zahvaljujemo na vasem odgovoru i nadamo se da ce se vec neko ko moze da pomogne javiti i uciniti da ova prica ipak dobije srecan zavrsetak.

HVALA JOS JEDNOM...
 

Back
Top