digitalci vs klasicnih fotoaparata!

nemanja_m

Zainteresovan član
Poruka
193
Cujem da svi pricaju kako su klasicni fotoaparati nedostizni i da digitalni nikada nece imati kvalitet kao obicni aparati,zanima me vase misljenje o tome i da li vec postoje toliko kvalitetni digitalci (Koja im je rezolucija?),a ako ne da li imate predstavu kada ce se pojaviti?
 
Ima Nemanja, vec su 12 i vise miliona pixela za Lajka fornat... za Roll film i ploce necu da ti govorim, jer samo kasete kostaju kao npr. Golf ili Audi :lol::lol::lol:

Da li ce da nadmase klasican nacin izrade? Sve zavisi od onoga iza koji rukuje... Mozes i sa polovnim rusom ako znas, da pravis fotke bolje nego neko sa najsavrsenijom opremom. Sve je u glavi...
 
nemanja_m:
thnx marlon,svi komentari su pozeljni,a sto se tice toga o rukovanju mislim kao uporedjivanje-das nekom profesionalcu klasicni i najbolji digitalac da slikaju istu situaciju pa da se uporedi kvalitet odstampane slike...
Pa znas najlakse je kad sa digitalcem ubacis fotku npr. preko Wi-Fi u server 200 metara daleko od mesta slikanja... nemas filmove da razmisljas kad ce da iscuri.. nemas memorijske module da menjas.. znaci postavis modele i rokas do besvesti. Onda napravis selekciju i otvoris Photoshop...ili Aperture na Macu...mogucnosti su neogranicene. Za mene je ipak neprevazidjen dozivljaj kad stavis Tri-X ili HP 5 u Hasselblada, komponujes, slikas, razvijas u Microphenu ili starom D-76 i pravis pozitive na Ilfobromu. Nadam se da me razumes. :lol::lol::lol:
 
Koristio sam nekoliko digitalaca i prednost je pre svega u pristupacnosti i jednostavnosti koriscenja, instant dobijanju fotografija i mogucnosti obrade.Ali ipak ni jedan ne moze da napravi fotku kao stara Practika koju sam koristio kao klinac...Barem ne za sada.
 
marlon:
Pa znas najlakse je kad sa digitalcem ubacis fotku npr. preko Wi-Fi u server 200 metara daleko od mesta slikanja... nemas filmove da razmisljas kad ce da iscuri.. nemas memorijske module da menjas.. znaci postavis modele i rokas do besvesti. Onda napravis selekciju i otvoris Photoshop...ili Aperture na Macu...mogucnosti su neogranicene. Za mene je ipak neprevazidjen dozivljaj kad stavis Tri-X ili HP 5 u Hasselblada, komponujes, slikas, razvijas u Microphenu ili starom D-76 i pravis pozitive na Ilfobromu. Nadam se da me razumes. :lol::lol::lol:

da da tako i ja radim
:lol:
da li neko zna gde ima da se kupi fuji S5600 nije bitno koji grad (ja sam u novom sadu, ali nije mi problem odleteti u bg ili tako nesto)
i da li je to dobar fotoaparat buduci da mi je crko canon S30, a njegovi naslednici su 500-600e
 

Back
Top