novosadski MENTALITET

underwater

Aktivan član
Poruka
1.212
koje su, po vama, nase pozitivne i negativne osobine....?

1.(+) "hvala", "dobar dan", "izvinite"
2. (+) tolerantnost (iako se ova rec ceso zloupotrebljava, ne mislim na veru, nacionalnost ili politicku pripadnost.... mislim na toleranciju u njenom izvornom znacenjuu)
3. (+) samosvesnost (ovo zapravo ne znam da li je pozitivno ili negativno....)

1 (-). konzervativnost (i slabo prilagodjavanje promenama)
2.(-) pasivnost (to samom sebi najvise zameram)
3.(-)neobjektivnost (proizasla iz trece (+) stavke.... stvarno, velikom broju novosadjana je jako tesko objasniti da novi sad nije najbolje mesto za zivot na svetu, kao i cinjenicu da novosadjani nisu najkulturniji ljudi na istom tom svetu )
 
Pozitivno:
Pa ume da bude dobra opustena atmosfera, volimo da ugostimo ljude sa strane i da im pokazemo nas grad u najlepsem svetlu.

Negativno: toga ima vise.
-ne volimo generalno bosance crnogorce i bilo koga ko kaze "dje si" a to je velika greska jer ja licno imam mnogo dobrih prijatelja koji nisu odavde nego su dosli od negde. Znace ima ih puno koji su bas ono "stoka" ali takodje ih ima puno koji jako dobri ljudi, i koji zele da ovde zive do kraja zivota i vole ovaj grad.

-konzervativni i zatvoreni..... Ljudi od preko 25 godina skoro da se vise i ne upoznaju medjusobno, znaci vecina ima neko svoje drustvo i ne mrdaju nigde iz njega i jos gore "ne primaju" nikoga u isto......

-Devojke.... Uf! Generlno sto je lepsa to je uobrazenija, i naduvanjija i sve ostalo, da ne pokrecem ponovo pricu........
 
Mentalitet je cudo !?

Kako se on "javlja" ? Zasto postoji ? i zasto je razlicit ?
generalno : smeta mi nerazumevanje medju ljudima , ne tolerantnost , drskost , .........

ostalo i nije lose , ali to u mnogome zavisi i od mene kao pojedinca !

Zapitajte se sami , kako ste kreirali svoj mentalitet i zasto ? dali je dobar ili ne ?

pozitivno gledanje na okolinu je uvek + ! tako se i vraca ?!

( O onima koji ne vole NAS narod iz drugih geografskih podrucja , nemam komentar, samo bih voleo da izostre pogled )
 
underwater:
koje su, po vama, nase pozitivne i negativne osobine....?

1.(+) "hvala", "dobar dan", "izvinite"
2. (+) tolerantnost (iako se ova rec ceso zloupotrebljava, ne mislim na veru, nacionalnost ili politicku pripadnost.... mislim na toleranciju u njenom izvornom znacenjuu)
3. (+) samosvesnost (ovo zapravo ne znam da li je pozitivno ili negativno....)

1 (-). konzervativnost (i slabo prilagodjavanje promenama)
2.(-) pasivnost (to samom sebi najvise zameram)
3.(-)neobjektivnost (proizasla iz trece (+) stavke.... stvarno, velikom broju novosadjana je jako tesko objasniti da novi sad nije najbolje mesto za zivot na svetu, kao i cinjenicu da novosadjani nisu najkulturniji ljudi na istom tom svetu )
kolko god bila lokar-patrijota, ne mogu da kazem da obozavam nas mentalitet, a posebno se ne slazem da je NS najbolje mesto za zivot!!! Isto kao sto me nervira kada cujem da je NS najlepsi grad na SVETU??? to moze da kaze samo onaj ko nikada migde nije bio!!!
Lep je samo zato sto ga volimo, a da moze bolje, moze...........
 
U potpunosti si u pravu mens .Mislim da je tolerancija izostavlena svi nesto glume da su neko i nesto mislim na one budze ali nisu nista .Sto se tice mentalitita to nerazumevanje medu ljudima i drkost stvara javnost i neki mocni ljudi tako da obican narod moze samo da gleda
 
mislim da se formula ns mentaliteta vec godinama ne moze definisati, samo nagadjati. mnogo ljudi, velik grad i mnostvo uticaja, nikako ne mogu da nateraju sve ljude da prihvataju neke odredjene norme ponasanja i razmisljanja pa tako da formiraju konkretan ns mentalitet....
 
to stoji ali pogledej oni koji samo pokusavaju dasve uniste ono sto je napravljeno i hocu da nametnu svoju kulturu na primer kao radikali ili neke mislim ulazim bezveze u politiku ali samo da napomenem itd
 
Mentalitet nam je uglavnom promenljiv, tj. menja se vremenom, ali je onako sveobuhvatno MNOGO GADAN i to iz prostog razloga sto je mentalitet ljudi uopste i ljudska priroda takva!!!

1. (+/-) jesmo "lepo vOspitani", ali mi sve to nekako lici na licemerje
2. (+) tolerantni jesmo, samo zato sto nas nije briga :)
3. (+) samo-svesnost nam je stvarno lepa osobina
4. (+) lepi smo, kad naravno nismo previse nadrkani (ili smo samo zbog toga lepi:?)
5. (+) u sustini smo dobrice :evil:
6. )+) a tek sto smo inteligentni !!!

za (-) bih se suvise zamorila ... ali nismo konzervativni, nego smo i pored visokog IQa izuzetno ... nepametni :)
 
HEMI 426:
mislim da se formula ns mentaliteta vec godinama ne moze definisati, samo nagadjati. mnogo ljudi, velik grad i mnostvo uticaja, nikako ne mogu da nateraju sve ljude da prihvataju neke odredjene norme ponasanja i razmisljanja pa tako da formiraju konkretan ns mentalitet....
koji veliki grad???mi smo najobicnija palanka sa palanackim mentalitetom!!!:mad:
problem je u slomu starih vrednosti i neuspostavljanju novih!!!e, u tom vakumu mi zivimo!!!
bar da smo VELIK GRAD!!!Urbanizacija bi nam donela "bolji mentalitet"...................8-)
 
Fora je što svako za sebe priča samo najbolje uz lažnu skromnost. Dobro, skoro svako. Novosadski mentalitet će najbolje opisati neko sa strane, npr. neko iz Futoga, Veternika ili nekog predgrađa (Klisa, npr.)
 

Back
Top