Snovi koji se ponavljaju

Larra

Primećen član
Poruka
748
Da li vam se desava da neki san sanjate vise puta? Mozda ne bas identican, ali na istu temu?

Meni se to vise puta desavalo, recimo, da sam krenula na put a nemam pare/pasos/prtljag; pa drugi san - da me neko juri, proganja, ja bezim, ali idem sporo sporo, ko kroz vodu; pa da sam dosla zadnji dan skole (iako sam je davno zavrsila) i kako treba da odgovaram recimo fiziku a nemam blage veze, i pojedem se ziva...

Da li pronalazite neko znacenje u snovima?
 
Kada mi je umro hrcak iz noci u noc sam ga sanjao i kao da me nesto strasno juri,jezivo al ne znam sta-bukvalno ko serija u nastavcima.Svi snovi sem poslednjeg su bli nekako mutni,nejasni al povezani-niceg se nisam secao.Jedino je poslednji san bio potpuno jasan:u svom sam stanu i ponovo imam taj osecaj jeze,otvaram ormar i u njemu beskonacno crnilo.U jednom uglu ugledam Denvera ali ogromnog ko medved.Tad sam se probudio.Nikada vise nisam imao takve snove.Ne znam ima li znacenja ali kad se setim tera me da se zamislim.Majke mi,istinita prica.
 
Uvek snovi imaju značenje..
Nabavi knjigu "Traumdeutung" čika F.

Ranije, pre više godina, sanjao sam san u nastavcima. Nije se nastavljao svake večeri, ali je bio jasan. Uglavnom sada ne pamtim snove. Nema se vremena...
E, da ja sam od onih koji mogu da prekinu san u toku. Samo CUT! :)
 
ja ceo živaot sanjam nekoliko lepih stvari
1. da vozim - ferari, jbt, crveni, kroz pustinju :P ili nešto drugo, dobar auto uglavnom (jedbnom sa i nekog plavog fiću, zayebane komande, jedva sam ga održavala)
2, da plivam (u izuzetno dubokoj čistoj vodi, na dnu se obično nešto nalazi, neki skeeleti)
3. da ubijam :P E, nećete verovati, ovo mi je do yaya...npr. oderem kožu nekom naživo, ljuštim ga i to..a sve prati neki prijatan osećaj :) Ili bez osećaja, kao, rat je jbt, MORA SE :? I takoC :P
Ponekad iz oružja ubijam, ali najčešće rukama. Kad pričam ljudi se usEru, a meni nije nIŠTA tu strašno i za uSeRavanje :D
 
Mene snovi ubijaju u pojam, mrzim kad treba da spavam... Valjda zato što često legnem da spavam mrtva umorna i pod stresom... Cimnem se par puta pre nego što zaspim a onda obavezno skočim u toku noći preznojena i uplašena.
Šta sanjam... Sanjam vrata od moje sobe - njih vidim poslednji put pre nego što zatvorim oči. Sanjam kako mi se približavaju i kako su mi na milimetar iznad glave. Sanjam kako ne mogu da izađem odande.
 
.oops: :oops: :oops:

znam... ali nekako mi je soba mnogo mala i zagušljiva, kad pogasisim sve što svetli - osećam se jako usamljeno i uplašeno i zaboravljeno... Sve što mi se dogodilo do sada pregurala sam ali taj osećaj nikako da prođe.

Nije uvek bilo tako. Taj trip mi traje neke dve, tri godine... Od kad sam počela da radim, čini mi se. Susrećem se sa mnogo ljudi u toku dana i oko mene je stalno neka buka - komp, telefoni, ljudi koji prolaze, koji me traže, baš je dinamično. I onda, kad se sve smiri i kad dođem i legnem - ne mogu da se naviknem, nervozna sam.
 
to nije strah od mraka, toje strah od skučenog i/ili zatvorenog prostora
zove se klaustrofobija i mnooogo ljudi je klaustrofobično (boje se da ostanu sami i zatvoreni, verovatno tri od pet, samo neko paniči a nekome jje "samo" neprijatno. Big deal)
Ti si majo pod stresom, pa si strah preselila na to, na ta vrata - i na samoću. MNogu da se kladim da kad si sa dečkom, ne bojiš se da zapsiš, a? :P To je normalno.
Ajmo nas dve na bazen i karting posle :P I ja sam pod stresom, samo drugačije reagujem :D (pobesnim nasumično)
 
Betty:
to nije strah od mraka, toje strah od skučenog i/ili zatvorenog prostora
zove se klaustrofobija i mnooogo ljudi je klaustrofobično (boje se da ostanu sami i zatvoreni, verovatno tri od pet, samo neko paniči a nekome jje "samo" neprijatno. Big deal)
Ti si majo pod stresom, pa si strah preselila na to, na ta vrata - i na samoću. MNogu da se kladim da kad si sa dečkom, ne bojiš se da zapsiš, a? :P To je normalno.

Живео Фројд.
 
Ja sanjam slicne snove...ali ih se jako loše sećam...
Kada sam bila mala sanjala sam da padam niz stepenice svoje kuće...
Sada povremeno sanjam da sam na nekom mračnom mestu, propuštam prevoz do stana i moram da idem kroz neku šumu koja se nalazi na nekom bregu...nešto tako, mislim i da bežim od nekoga u toj šumi...suglavnom, često je sanjam...ali nikada ne zapamtim san jasno i svaki put je unekoliko različit... Uglavnom, mnogo je gadan, ali svako put se dobro završi...na kraju stignem gde treba.
Koliko znam, isti snovi se ponavljaju u sličnim životnim situacijama i imaju određeno simboličko značenje...
 
nekad se nocu probudim jer se potpuno ubjedim da me neko zove....ljuto....nestrpljivo....
cesto sanjam da letim...jednostavno i lako letim
i sanjala sam cesto da kradem...
inace rijetko sanjam....ili se ne sjecam

'ajd' Betty i mene izanaliziraj ;)
 
Evo ja cu objasniti sa Frojdovskog aspekta: sve sto sanjamo su delovi nase podsvesti, onoga sto nismo svesni i sto ne poznajemo, tj ne znamo da otkrijemo. I jos je dublja stvar ako se san stalno ponavlja, to znaci da sigurno ima svoje znacenje. Ali nama naravno skoro svi elementi sna deluju bezveze i nelogicno, ali to je bas zato sto ne znamo da otkrijemo znacenje. Recimo, jedna ruza moze imati mnogo razlicitih znacenja koja nemaju nikakve veze sa stvarnom ruzom.
Mislite da je komplikovano? Nije.
- Kako otkriti znacenje sna?
Tako sto cemo otkriti te podsvesne elemente i protumaciti ih. Koristi se 'tehnika slobodnih asocijacija'. Ako nekog zanima mogu je objasniti, nije nista komplikovano, potrebno je samo malo koncentracije i uvek bi trebalo da vas vodi druga osoba, a ne sami da radite analizu.
Analiza sna se sastoji u tome sto cete osobi koju ste odabrali za svog saradnika, ispricati STO DETALJNIJE I PO REDOSLEDU DESAVANJA - vrlo je vazno! ONO STO SE DESAVALO U SNU, tj san. Vas saradnik (trebao bi biti ustvari psiholog ali vredi pokusati, mozda i uspe) treba da belezi na papir detalje vaseg sna, po redu, recimo sanjali ste da trcite obalom mora, voda vas zapljuskuje,a onda se pojavljuje neka osoba, znaci detalji su ovi: - more - voda - vlaznost - trcanje - osoba.. . tako otprilike, beleze se reci, ne recenice, znaci pojmovi.
Kad se citav san tako istumaci, onda 'sanjar' staje, i vrlo bitno - POTPUNO TREBA DA SE ISKLJUCI IZ SNA, DA GA POTPUNO ZABORAVI I NE MISLI NI SLUCAJNO NA SAN. Tada ce vam vas saradnik reci jednostavno samo: More! i vi treba da odgovorite PRVO sto vam padne na pamet, vrlo je vazno pridrzavati se svega. Sad more nema uopste veze sa snom, recite prvo sto ste pomislili makar to bila - olovka! Jako je bitno reci sve, i vise asocijacija ako vam dodju,ali nikako precutati nesto ako vam zvuci cudno. Tako se dalje radi za svaki pojam iz sna. Sve pisati jedno ispod drugog.
Kad se zavrsi dobice se lista novih pojmova koja se uz pomoc logike moze sklopiti u pricu koja bi trebala da ima zaista znacenje i to ce biti analiza vaseg sna.

Ne garantujem naravno da ce te i vi uspeti, jer zaista treba biti oprezan, i ne pomesati nista, biti skoncentrisan.

Ja sam radila drugarici analizu jednog vrlo snaznog i znacajnog sna i zaista su sve asocijacije na kraju dale dobro objasnjenje. Pa ipak se radi o Frojdu, 100posto sam sigurna u njegove teorije jer su sve vec isprobane i sluze kao baze.

Dakle srecno! i samo pazljivo!
P.S. Bolje da sam vam rekla da procitate knjigu, evo ja napisah knjigu ovde... hmm

Pozdrav i nadam se da sam pomogla
 
Ja sam danas razgovarala s likom koji je diplomirao na psihologiji.
Rekao mi je da imam poremećaj nerava, stresa - ebem li ga A2 i dao mi je neke vežbe koje treba da radim. Ti snovi ne moraju baš uvek da imaju smisao, pre će biti da jek pod stresom sve moguće.
 

Back
Top