Dzeparosi...

apache

Ističe se
Poruka
2.012
E, bas sam danas dobila divan novogodisnji poklon i dodatnu dozu dobrog raspolozenja... ukrali su mi novcanik !!!!
Naravno u prevozu... Jos je Gospodin Lopov bio tako fin da mi je zatvorio torbu, pa sam videla da mi nema novcanika tek kada sam htela da platim nesto u prodavnici. U pocetku mi je doslo da placem, pa da se ubijem pa da ubijem njega (ko god on bio). Osim para, na svu srecu nije ih bilo mnogo, ali nije ni zanemarljiva suma. tu je bilo raznih meni vrednih stvracica, posto mi je kao tipicnom sentimentalnom raku novcanik uvek pun raznih meni bitnih papirica i stvarcica... Pre 2 godine mi se desila ista stvar.
Najgore je sto uvek pazim na torbu, ali sada je bila tolika guzva u prevozu, ljudi su bukvalno stajali na jednoj nozi, ili jedni drugima na glavi, tako da si mogao da ostanes bez ruke ili nekog drugog dela tela vrlo lako, te nije bilo pomena o detaljnom cuvanju sadrzaja torbe.
 
apache:
E, bas sam danas dobila divan novogodisnji poklon i dodatnu dozu dobrog raspolozenja... ukrali su mi novcanik !!!!
Naravno u prevozu... Jos je Gospodin Lopov bio tako fin da mi je zatvorio torbu, pa sam videla da mi nema novcanika tek kada sam htela da platim nesto u prodavnici. U pocetku mi je doslo da placem, pa da se ubijem pa da ubijem njega (ko god on bio). Osim para, na svu srecu nije ih bilo mnogo, ali nije ni zanemarljiva suma. tu je bilo raznih meni vrednih stvracica, posto mi je kao tipicnom sentimentalnom raku novcanik uvek pun raznih meni bitnih papirica i stvarcica... Pre 2 godine mi se desila ista stvar.
Najgore je sto uvek pazim na torbu, ali sada je bila tolika guzva u prevozu, ljudi su bukvalno stajali na jednoj nozi, ili jedni drugima na glavi, tako da si mogao da ostanes bez ruke ili nekog drugog dela tela vrlo lako, te nije bilo pomena o detaljnom cuvanju sadrzaja torbe.


Mene nikad niko nije izdjepario jer toliko volim novce da se svaki cas pipam da li su tu.
 
Joj i meni su ukrali novcanik ove godine i isto su mi zatvorili torbu pa sam kasno primetila. Ali nisu se usrecili ja sam imala 80 din. Bas se secam! Ali dokumenta i sve ostale bezvredno-neprocenjive sitnice e to je smor... Saosecam!
 
Ja novcanik drzim u unutrasnjim dzepovima, a posto sad nosi jaknu preporuci bih to i tebi.
Posto si tako baksuzna, najbolje da nabacis one tanke pederuse koje se i neprimecuju ispod garderobe. Odlicna stvar.
 
...Isto mi se dogodilo cak tri puta - i sva tri puta bas ovde, u rodnom mi gradu...Poucena iskustvom, dokumenta ne nosim u novcaniku, bas kao ni kartice ili vece sume/novcanice...Vec godinama mi se nije dogodilo nista slicno, no, ako ne utehe - ono meditacije radi, sve cesce sa setom 'prizivam' gospodu sitne 'pozajmljivace', dok razvijam strabizam u prevozu pokusavajuci da jednim okom detektujem potencijalnog Al Kaida entuzijastu...;)
 
ja sam imala tu cast da me i fizicki napadnu, pored otimanja ne samo novcanika nego i kompletne tasne. Uzas zivi.

MRZIM lopove, i verujem u ono - oteto prokleto. Nadam se da ce mu presesti.

Ni ne kupujem kradeno, i od pre, a pogotovo posle mog "dozivljaja".
 
Hani, to su ti profi likovi.
I ne kradu od svakog, osmatraju pogodnu zrtvu, pogodan trenutak, drpaju tamo gde je guzva, rade u paru - naprave neku guzvu u busu i dok si ti zblenuta u to sto se desava oni ti izvuku novcanik, sluze se kaputima i novinama kao paravanom sto i nije tako tesko kad je guzva.

Zamisli molim te kako su meni ukrali mob.
Krenula ja gde sam krenula, i krenula da posaljem poruku da sam krenula. :lol:
Dok sam ja tako bezbrizno kuckala sms, prisunjao mi se neki lik koga nisam ni primetila, u sekundi mi istrgao mob iz ruke i poceo da trci.
Ja krenuh za njim imam sta i videti. Ranac odsniran. U ***** ti zivot. Nisam ni osetila da ga je otvorio. Nisam ni osetila da je neko iza mene. Na ulici nigde nikog nema, a i nije bilo tako kasno. Ja vicem "ljudi drz'te lopova", iako vidim da nema nikoga, a i da ga ima bolelo bi ih uvo da ga drze. :lol:
Zasnirah ranac na brzaka i jurnuh za njim dok mi ne umace (a znao je tacno kuda da bezi, u neki budzak, ***** mu sunce lopovsko). Kad je zamakao drala sam se kao ludak i yebala mu sve po spisku. Mislim da me je cula cela Recenzija. :lol:
Posle toga sam drhtavim rukama i sa zebnjom u srcu proverila da li su mi u rancu novcanik i aparat, bilo je sve tu. :) Na kraju sam otisla sam tamo gde sam krenula mada je bilo pametnije da sam otisla pravo u policiju.
 
pa ok ako je jaci uspece da mi otme ali da mi ukrade na kvarno nema sanse,ruka mi je refleksno naslonjena na tasnu i kad stojim u redu npr sad kad putujem vozom okrecem se da vidim ko je iza mene i po mogucstvu gledam u prozor bas sam obazriva,ne nosim skoro nikad pare s sobom ali kad samo pomislim na ponovno vadjenje svih dokumenata hvata me jeza pa mi nije tesko da budem budna
 
Ja nisam bas neki izgubljen slucaj, al' se ponekad zadubim u misli.
Sad sam kupila ono kanapce za mobilni, pa ga stavim oko ruke kad ga koristim, nece mene vise neko tako zayebati! :)
Nije uopste tu bila fora u snazi, nego mi je bio telefon na preklop, a on ga je za sekund uhvatio za onaj gornji deo, nezno istrgao i dok sam ja shvatila sta se desava vec je razvio brzinu od 20 km/h.
 
e ja sam pre neki mesec zaboravila karticu u automatu za iznajmljivanje dvd
i zove me lik nasao je moje prezime na kartici uzeo imenik i nasao moj kucni broj i zove me da se nadjemo da mi da karticu,nije hteo ni nagradu(samo me preko telefona zezao da me cekaju zapravo njih desetorica)
otad malcice verujem i u sudbinu,tada sam bar imala sve sanse da budem opljackana
 
Hehe, meni je neka riba maznula novčanik pun para na vežbama pre godinu dana :shock:
Pisala sam o tome...
Zanimljivo je da su mi dokumenta vraćena, jer se novčanik misteriozno translirao od Beograda do Zemuna i završio u policijskoj stanici... Bez para, naravno, ali pun dokumenata: istekla lična karta, grčka telefonska kartica, kalendarčić i gomila iskorišćenih karata za prevoz.
Meni je bilo žao para :cry: (Štek za biciklo)
 
Vas zene lako pokradu jer nosite te tasne ko Snupi cebe. Najmanje sanse da vas izdjepare je ako novce nosite u djepu, znaci bez novcanika. Ali to je opet klosarski.
Nema pravila. Kad imate vise para umotajte u njih teg tako da cete uvek osetiti da li neko vadi.
 
I meni bi bila ruka na torbi, kao sto uvek jeste, da nije bila takva guzva u prevozu da mi je ruka bila na gornjoj sipci, sto je za mene koja sam 1.64m prilicno velika akrobacija, a druga ruka... njom sam pokusavala da odrzim ravnotezu i s vremena na vreme proveravala torbu koja je bila uredno zatvorena
 
c008.gif
 
apache:
E, bas sam danas dobila divan novogodisnji poklon i dodatnu dozu dobrog raspolozenja... ukrali su mi novcanik !!!!
Naravno u prevozu... Jos je Gospodin Lopov bio tako fin da mi je zatvorio torbu, pa sam videla da mi nema novcanika tek kada sam htela da platim nesto u prodavnici. U pocetku mi je doslo da placem, pa da se ubijem pa da ubijem njega (ko god on bio). Osim para, na svu srecu nije ih bilo mnogo, ali nije ni zanemarljiva suma. tu je bilo raznih meni vrednih stvracica, posto mi je kao tipicnom sentimentalnom raku novcanik uvek pun raznih meni bitnih papirica i stvarcica... Pre 2 godine mi se desila ista stvar.
Najgore je sto uvek pazim na torbu, ali sada je bila tolika guzva u prevozu, ljudi su bukvalno stajali na jednoj nozi, ili jedni drugima na glavi, tako da si mogao da ostanes bez ruke ili nekog drugog dela tela vrlo lako, te nije bilo pomena o detaljnom cuvanju sadrzaja torbe.


U kom prevozu si bila? Koji broj?
 

Back
Top