vreme za "zivotnu" ljubav

gost 39034

Elita
Poruka
20.782
Dooobro, videli smo kad je vreme za gubljenje nevinosti, a sa koliko godina ste mislili da ste sreli svoju "zivotnu ljubav", naravno pod uslovom da verujete u datu kategoriju? Sa koliko godina je covek spreman za najvecu i pravu ljubav svog zivota, i da li se to moze definisati i ograniciti godinama?
 
Mislim da su to u većini slučajeva bajkice. Retko ko ima stvarnu sreću da pronađe "životnu ljubav"... Recimo, smatram da bih možda i ja imao tu sreću, da nije bilo nesretnog spleta okolnosti (neke stvari koje su izdešavale u mojoj 17-18 godini)... Posle sam je sreo samo dvaput (jednom pre 6 godina, a drugi put pre nekoliko meseci). Danas je u koliko-toliko srećnoj vezi koja traje već 7 godina. Kad smo napokon izašli na pićence posle toliko godina, mislim da smo oboje shvatili da je to davno prošla stvar... Životi idu svojim tokom i retko kad se putevi ponovo susreću, bez obzira na Holivud i bajkice koje nam prodaju filmovi.

A, da... Zaboravih.. Kada smo popričali, shvatili smo da imamo mnogo više sličnosti nego što smo mislili... Ali na tome se završilo.
 
Izvini Iluzionisto, ali zvucis mi tako pomirljivo i tako prokleto realno ovim tvojim postom da uopste ne mogu da se slozim sa tim. Cini mi se da po tebi ipak sam zivot diktira tempo i okolnosti koje su oko nas da ti izgleda namerno stopiras ista "bajkovito" da se desi. To mi zvuci kao da se predajes pa kuda te zivot odnese sa onom dozom umerene i prosecne srece.

Ima bajki, ima i Princeza, ima i te druge stvarnosti koja je jaca i nepromenljiva za razliku od realnosti koja nas okruzuje i samo nam servira sredstva za tiho samoubistvo svega emotivnog u nama.
Jer upravo iz tih "bajki", iz tog unutrasnjeg sveta koji sam kreiras dolaze sve prave vrednosti nezavisno od same realnosti i samim tim, tu istu realnost cinis lepsom.

Zato ja i dalje verujem u bajke i Princeze, carobnjake i demone, jer su mi mnogo istinitiji nego lako savladiva realnost koja nas omalovazava na svakom koraku.
 
Dont_Break_The_Oath:
Izvini Iluzionisto, ali zvucis mi tako pomirljivo i tako prokleto realno ovim tvojim postom da uopste ne mogu da se slozim sa tim. Cini mi se da po tebi ipak sam zivot diktira tempo i okolnosti koje su oko nas da ti izgleda namerno stopiras ista "bajkovito" da se desi. To mi zvuci kao da se predajes pa kuda te zivot odnese sa onom dozom umerene i prosecne srece.

Ima bajki, ima i Princeza, ima i te druge stvarnosti koja je jaca i nepromenljiva za razliku od realnosti koja nas okruzuje i samo nam servira sredstva za tiho samoubistvo svega emotivnog u nama.
Jer upravo iz tih "bajki", iz tog unutrasnjeg sveta koji sam kreiras dolaze sve prave vrednosti nezavisno od same realnosti i samim tim, tu istu realnost cinis lepsom.

Zato ja i dalje verujem u bajke i Princeze, carobnjake i demone, jer su mi mnogo istinitiji nego lako savladiva realnost koja nas omalovazava na svakom koraku.

Lepo je verovati u sve to... Ali... Mašta je mašta, stvarnost je stvarnost... Ko zna da li bi sve to uopšte funkcionisalo, čak i da se desilo... Ostaje samo nagađanje i nekakva seta... To je to... Nema potrebe za okretanjem... Mora se krenuti dalje.
 
Iluzijo mislim da ste obojica do nekle u pravu. Sa jedne strane mislim da treba VEROVATI i NADATI se, a sa druge strane nam zivot namece sa okrutnim stvarima koje nam ubijaju iluzije i mastu. Ipak, nadam se da ja licno nikada necu potpuno odrasti. BAs sam to rekla pre neki dan koleginicama na poslu "Nadam se da nikada necu biti skroz ozbiljna ".
 
malavelika:
Dooobro, videli smo kad je vreme za gubljenje nevinosti, a sa koliko godina ste mislili da ste sreli svoju "zivotnu ljubav", naravno pod uslovom da verujete u datu kategoriju? Sa koliko godina je covek spreman za najvecu i pravu ljubav svog zivota, i da li se to moze definisati i ograniciti godinama?


Ja pravim razliku izmedju zivotne i najvece ljubavi. Ne verujem u termin 'zivotna ljubav', jer nikad ne mozes biti siguran da li ces ostati sa tom osobom do kraja zivota ili ce ti sutra vec okrenuti ledja pa da je mozes okarakterisati kao zivotnu. Mogu reci da je zivotna tek ukoliko zaista docekamo starost zajedno ili ostanemo jedno uz drugo do smrti....necije :) E sad, najveca ljubav mog zivota je definitivno ova sa kojom sam sada. Da li ce biti zivotna..videcemo...
 
Nina2:
Ja pravim razliku izmedju zivotne i najvece ljubavi. Ne verujem u termin 'zivotna ljubav', jer nikad ne mozes biti siguran da li ces ostati sa tom osobom do kraja zivota ili ce ti sutra vec okrenuti ledja pa da je mozes okarakterisati kao zivotnu. Mogu reci da je zivotna tek ukoliko zaista docekamo starost zajedno ili ostanemo jedno uz drugo do smrti....necije :) E sad, najveca ljubav mog zivota je definitivno ova sa kojom sam sada. Da li ce biti zivotna..videcemo...


Jaaaaaaaooo kako sam pametna.
 
malavelika:
Dooobro, videli smo kad je vreme za gubljenje nevinosti, a sa koliko godina ste mislili da ste sreli svoju "zivotnu ljubav", naravno pod uslovom da verujete u datu kategoriju? Sa koliko godina je covek spreman za najvecu i pravu ljubav svog zivota, i da li se to moze definisati i ograniciti godinama?



Ma mene je dawno opralo nesto sto sam ja smatrala prawom ljubawi....negdje sa 16 cini mi se......nikad poslije nism doziwjela nista slicno.....ali ......mladost ludost, starost budalastina....kako kaze narod.
A za doziwjeti najwecu ljubaw stwarno nema prawila kad ces je doziwjeti....nesto te shupi i zatelebas se :p
 
Shiwa:
Ma mene je dawno opralo nesto sto sam ja smatrala prawom ljubawi....negdje sa 16 cini mi se......nikad poslije nism doziwjela nista slicno.....ali ......mladost ludost, starost budalastina....kako kaze narod.
A za doziwjeti najwecu ljubaw stwarno nema prawila kad ces je doziwjeti....nesto te shupi i zatelebas se :p


Doziveces je sigurno, kad to se nezna...? Ja mislim da ti ne zelis to da dozivis?
;-) ;-) ;-)
 
I ja mislim da je prirodna pojava da je covek najemotivniji sa 16-17. Najjace emocije ga tada drmaju. I tad npr utripojemo da smo smrtno zaljubljeni u "zivotnu ljubav"... I slozicu se sa Iluzionistom da je to vrlo prolazna kategorija. Ja kad sam video moju iz srednje pre nekih 3-4 god... bas je propala i sumnjam da bi je sad uopste i gledao kao potencijalnu... a onda mi je bila bog...

Spreman je kad se psihicki spremi. Kad ima ispravne pretstave o ljubavi, o vezi i kad zna sta zeli.
 
Ziveli negde daleko na Istoku otac, majka i kcerka. Jednoga dana im na vrata zakucaju tri starca. Otvori im domacin vrata i pozove ih unutra. Pita ih "Ko ste vi?". oni se predstave kao Bogastvo, Slava i Ljubav. Domacin ih pozove da udju ali oni odgovore da moze uci samo jedan od njih. Onda otac pozove suprugu i kcerku i oni pocnu da se dogovaraju koga da pozovu. I na kraju zakljuce, ajde para imaju dovoljno za zivot, slava im posebno i ne treba jer su oni skromni ljudi, ali ljubavi nikada nije puno, te izadju napolje i kazu starcima svoju odluku. Ustane Ljubav i udje, ali za njim udju i Slava i Bogatstvo i kazu, LJUBAV NIKAD NE DOLAZI SAMA!
 

Back
Top