Da li Srpska nacija ima buducnost ?!

ХЕРЦ

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
322
Za pocetak da kazem da ne zivim u Srbiji, ali ono sto vidim mozda se najbolje i da prokomentarisati sa "strane"...

Svratim cesto na ovaj forum i zapazio sam da se ovde kao na "srpskom" forumu konstantno raspravljaju dvije razlicite "grupe srba". Ne znam kako bi ih nazvao, ali recimo da su jedni Pro-srpski, a drugi Pro-"zapadni" srbi.

Mislim da bi najbolja opcija bila neka mjesavina jednih i drugih, jer mi nismo toliko "veliki" (zapravo smo toliko mali) da bi mogli samo kroz nacionalizam da postizemo nase nacionalne ciljeve (koje odavno nemamo i ne znamo koji su - mozda je u tome i najveci problem). Isto tako svi ovi koji su 100% Pro-"zapadno" orijentisani su jos gori (po naciju i sebe same), jer ko ne voli i ne postuje sebe i svoje, sigurno ga ni drugi nece postovati (sto se i vidi).

Na ovu temu bi mogao da idem u nedogled, ali onda bi ostali da se vrtimo u zacaranom krugu kao i zadnjih - neki ce reci 15, neki 60 a neki 80 godina...itd. (zavisno od kad gledaju na propast Srpske nacije).


Za kraj me samo zanima, sta mladi misle u Srbiji?
ali ozbiljno...ono...
kad legnete uvece u krevet, da li mislite samo na sutra i prekosutra.....ili mozda nekad pomislite i na sljedecu godinu, tri, pet....
ili ce ovi DIVLJACI na vlasti vjecno da vas(nas) muzu kao ovce i "pale" cas nacionalnim, cas ekonomskim interesima i tako u krug, iz godine u godinu, od "izbora" do "izbora"....???


p.s. Srecna Nova Godina & Boznicni praznici sa pjesmom "Putuj Evropo"
 
Мислим да само питање није много смислено, јер шта је будућност... Можда и удари онај метеор 2036... дуго ништа слично велико није рокнуло на нашу планету... Ипак.

ХЕРЦ:
Svratim cesto na ovaj forum i zapazio sam da se ovde kao na "srpskom" forumu konstantno raspravljaju dvije razlicite "grupe srba". Ne znam kako bi ih nazvao, ali recimo da su jedni Pro-srpski, a drugi Pro-"zapadni" srbi.

То си у праву и одлично су дефинисао. Про-западни нису про-српски ;)
Sad but true!

Мада нисмо ни ми про-српски исти. Има нас умеренијих који се понекад кличемо као џедаји и неки од нас носе ове "унифициране" аватаре. А има и екстремиста, посебно љотићеваца... И они понекад постују нешто што има смисла, јер противници су нам генерално заједнички, али брате претерују и са њима нема дискусије. А ово је ипак форум.

ХЕРЦ:
p.s. Srecna Nova Godina & Boznicni praznici sa pjesmom "Putuj Evropo"

Ајд' срећно и теби, може уз исту песму.
 
gresis duse,postoje i prozapadni i prosrpski nastrojeni ljudi...

a za buducnost srpske nacije,iskreno nesto sumnjam...ako se ovakav trend nastavi,srpski narod ce se prepoloviti za 50 godina,a za 100 ga nece ni biti...
sta da se radi,kad su apsolutno SVi politicari glavom u nebesima,svi se brinu kao za neke "vishe" ciljeve,a niko ne razmislja o bioloskom sunovratu naroda...
 
serb_pagan:
gresis duse,postoje i prozapadni i prosrpski nastrojeni ljudi...

А ти си међу њима...
Па добро ајде, свако себе прво окарактерише, а онда ми остали гледамо как'и су... можда неко и даље верује да се може веровати западу, не само шићарџијски, него и угледати се на њих, и да је то као за добро народа. Можда бих и ја могао бити обазривији у том случају.

Него, ја сам бар одредио екстремисте са ове антизападне стране и реагујем кад год претерају (пре свега Димитрије). Могао би и ти мало одреаговати на излагања БГ5 и латиничара... хоћу рећи аналитичара. Или да мало спустимо гард, па пустимо антисрбе да грицкају, да видимо докле могу ићи...
 
Nexus 6:
prozapadni i prosrpski su jedna ista stvar...Srbija je Zapad...

ti si, Duse, prosrpski i proistocnjacki...
neko moze da spori da su ta dva moguca zajedno...

Неко може да спори и да нас је Запад бомбардовао.
И да Запада има један аршин за КиМ, а други за РС.
И да Запад минира Русију "извозом револуција".
И да Запад ништа није предузео да заштити Србе на Космету за које је преузео одговорност.
И да Запад гледа на нас са висине, као и на Турке, Арапе, Кинезе... и гледа на све са висине осим док им се не приступи силом - војном или економском.

Све може да се спори...
 
Ауууу... братеее!!!
Ово је најјачи фазон до сада који сам видео у апологетици вестернизма.
Значи кад никако другачије не може да се Запад одбрани - рећи ћемо: другачије су цивилизације.

Па и јесу, као што су и Шпанци и Инке били другачији.
Једни су незајажљиви у свом егоизму и егоцентризму, други настоје да се ускладе са природом и окружењем. Наравно да су другачији.
 
evo ti najprostije objasnjenje...istocnjacke civilizacije su nastale na plodnim zemljistima...samim tim nisu imali preteranu potrebu za ekspanzijom i ratovanjem...dok je na zapadu druga stvar...iz toga se na zapadu izdvajaju dobre vojskovodje i preovladjuje misljenje da svojim "radom" (ratovanjem, pljackanjem, kasnije stvarno radom) mozes sebi da obezbedis bolju egzistenciju, iz cega se na kraju radja kapitalizam i nejednakost...
na istoku imas cara koji je ujedno i Bog, i tu ti kao individua nemas sta da trazis...samim tim nisi toliko materijalisticki odgajan, i manji si egoista od zapadnjaka...
 
ОК, то су узроци, а последице су ти од глобалног загревања до изигравања светског жандарма. Онда је можда и боље имати на власти Бога-цара?!?
И пази сад форе - у Америци нацији индивидуалаца влада Џорџ Буш који каже за себе да има "мисију од Бога", па онда обмањује свет да је у Ираку АБХ оружје, Ал каида и шта све не... све се покаже као лаж а он и даље "извози демократију".
У НР Кини је Цар-бог Вен Ђијанмин који ништа од тога не ради, већ економски сарађује са свима.
И логична последица:
Санта Марадона каже "Буш је људско ђубре". Не каже "Вен Ђијанмин је људско ђубре".
Друга логична последица:
Антиамериканизам постаје најјачи бренд на свету. Играти на ту карту на изборима је често добитна комбинација.
 
Cekaj cekaj... mi smo ranije - tacnije - JA SAM ovde postavio temu "da li prozapadni automatski znaci anti-srpski" koja je na kraju brojala desetine strana i na kojoj je mesecima raspravljano o tome... jel vi novi clanovi STVARNO MISLITE KAKO SVET POCINJE OD VAS... procitajte ranije rasprave !
 
ХЕРЦ:
Za pocetak da kazem da ne zivim u Srbiji, ali ono sto vidim mozda se najbolje i da prokomentarisati sa "strane"...

Svratim cesto na ovaj forum i zapazio sam da se ovde kao na "srpskom" forumu konstantno raspravljaju dvije razlicite "grupe srba". Ne znam kako bi ih nazvao, ali recimo da su jedni Pro-srpski, a drugi Pro-"zapadni" srbi.

Mislim da bi najbolja opcija bila neka mjesavina jednih i drugih, jer mi nismo toliko "veliki" (zapravo smo toliko mali) da bi mogli samo kroz nacionalizam da postizemo nase nacionalne ciljeve (koje odavno nemamo i ne znamo koji su - mozda je u tome i najveci problem). Isto tako svi ovi koji su 100% Pro-"zapadno" orijentisani su jos gori (po naciju i sebe same), jer ko ne voli i ne postuje sebe i svoje, sigurno ga ni drugi nece postovati (sto se i vidi).

Na ovu temu bi mogao da idem u nedogled, ali onda bi ostali da se vrtimo u zacaranom krugu kao i zadnjih - neki ce reci 15, neki 60 a neki 80 godina...itd. (zavisno od kad gledaju na propast Srpske nacije).


Za kraj me samo zanima, sta mladi misle u Srbiji?
ali ozbiljno...ono...
kad legnete uvece u krevet, da li mislite samo na sutra i prekosutra.....ili mozda nekad pomislite i na sljedecu godinu, tri, pet....
ili ce ovi DIVLJACI na vlasti vjecno da vas(nas) muzu kao ovce i "pale" cas nacionalnim, cas ekonomskim interesima i tako u krug, iz godine u godinu, od "izbora" do "izbora"....???


p.s. Srecna Nova Godina & Boznicni praznici sa pjesmom "Putuj Evropo"
kad si vec bio na forum Srpska politika, aki govorite o Kraljevina Jugoslavije koju je komunisticka mafija prokocala, opalio bi ti metak u celo, ne svatajuci dok Jugoslavenske republike ne isplati dugove sto su u dva rata za njihovu slobodu Srbi ratovali, niko nema prvao da im da nezavisnost ,osim Kraljevina Jugoslavije, ali komunisticka mafija pljacke radi za Kraljevinu nece ni da cuju, i tako malo, po malo Srbija ce da nnestane!...
 
Duh Sekire:
А ти си међу њима...
Па добро ајде, свако себе прво окарактерише, а онда ми остали гледамо как'и су... можда неко и даље верује да се може веровати западу, не само шићарџијски, него и угледати се на њих, и да је то као за добро народа. Можда бих и ја могао бити обазривији у том случају.

Него, ја сам бар одредио екстремисте са ове антизападне стране и реагујем кад год претерају (пре свега Димитрије). Могао би и ти мало одреаговати на излагања БГ5 и латиничара... хоћу рећи аналитичара. Или да мало спустимо гард, па пустимо антисрбе да грицкају, да видимо докле могу ићи...

Mogli bi svi mi Duse da budemo malo obazriviji. Svako ko se izdaje kao Srbin mora da ima na umu dobrobit drage nam drzave. Da li cemo saradjivati sa USA, EU, Kinom ili Rusijom totalno je nebitno. Bitan je samo nacionalni korpus. Znaci svi se razlikujemo po varijantama resavanja problema u kome se nalazimo, a ne globalno. Pristup Nexusa, Pagana, Elvina nekim stvarima se razlikuje od tvog, mog, Comm-ovog ili necijeg drugog. Cilj bi trebao da bude isti, metode slicne, a tehnologija pristupa...uzmi od svakoga ono sto vredi, a ostalo ignorisi.

Sad tu nastaje glavni rasomon u svemu. Stavovi odu neki put u krajnosti, iako nas je jako malo ovde koji mogu da se okarakterisu kao ekstremisti, pa vise se ne zna da li npr. ti zelis da Srbi pisu kineskim pismom i kucaju na kineskoj tastaturi kao sto neko rece :lol: ili npr. da Pagan zeli da budemo docrtani kao 51 zvezdica na Americkoj zastavi.

U ovu grupu ne ubrajam individue koje se izdaju ili cak ne izdaju kao pripadnici SrBskog roda, a cilj im je totalno izopstenje svega odavde sto ima predznak SrB... zato sto je to po njima negativna konotacija. Po njima trebamo postati nesto kao Slovenci sto su bili Becki konjusari... u ovom slucaju EU djubretari jer nam je tu mesto... njihove reci.

Istorijski gledano USA se nikada ne moze porediti sa Evropom ili Kinom ... 200 godina je 200 godina, a svi koji poznajemo istoriju i jos druge stvari, shvatamo kako je moguce da zemlja koja je bila u blatu, salonima, i revolveraskim okrsajima za samo 200 godina postane najaca svetska sila. Kulturoloski predznak jedne Evrope koja je sada nazalost na sumraku, njima je nepojmljiva. Kina sa svojom jedinstvenom istorijom je takodje za njih tabula rasa. Znaci... sto bi rekli latini...Tempus neminem manet... tako i mi ne smemo gubiti vreme na stupidnostima, vec davati konstruktivan doprinos neki put jalovim diskusijama. Ko zna... mozda neko ko ima upliva u drzavne funkcije i s vremena na vreme prati sta se ovde ili na drugom mestu pise, dodje do neke konstruktivne ideje.
 
serb_pagan:
gresis duse,postoje i prozapadni i prosrpski nastrojeni ljudi...

a za buducnost srpske nacije,iskreno nesto sumnjam...ako se ovakav trend nastavi,srpski narod ce se prepoloviti za 50 godina,a za 100 ga nece ni biti...
sta da se radi,kad su apsolutno SVi politicari glavom u nebesima,svi se brinu kao za neke "vishe" ciljeve,a niko ne razmislja o bioloskom sunovratu naroda...
Joj, ja stvarno, ali stvarno mislim da ova tema ima veze sa biološkim sunovratom :roll:
 
ХЕРЦ:
Za kraj me samo zanima, sta mladi misle u Srbiji?
Ovo mi se pitanje dopada.
Mislim da sam oduvek imala neko, onako ispod kože, ubeđenje da je ovo usputna stanica. Ali nikada nisam želela da odem. Ne želim ni sada. Ne zbog para. Možda bih otišla zbog razočarenja.

Do sada sam mislila koju godinu unapred, jer se moralo voditi računa o školovanju. Sada nemam o čemu više da razmišljam, osim o diplomi. A, kad odem malo dalje od nje - praznina...
Jednostavno - ne znam šta posle...
Da otvaram neku firmu, u moru ljudi koji će da navale, pa kad me pojede konkurencija i sitni lopovi, da otplaćujem dugove sitnim inostranim bankama, koje su već počele da se kote?
Ili da se zaposlim u nekoj od "naših velikih firmi u usponu" (zahvaljujući stranom većinskom vlasniku), pa da živim od njegove milostinje narednih pedeset godina i da posle toga nemam ništa... Osim ako me, naravno, u međuvremenu udari autobus, pri brzini od 20 na sat, jer od učestalih gužvi i gužvica u zadnje vreme, ne može brže...
Ustvari, veće šanse su mi da se sruči Beovoz na mene, ako kad budem pešačila tamo kod Tošinog Bunara, obzirom na ugao pod kojim stoje šine...
A, da - postoji i solucija da radim da, dragu mi, opštinu... A tu mi je, tek, budućnost zagarantovana...
Bar ništa ne bih ni radila.
Ne daj Bože da počnem da razmišljam o nekakvom izdržavanju porodice, završila bih sa pričom o Branku...

Tako da - mladi, neki kao ja, ne vide budućnost u Srbiji, a ne vide je ni van nje. Nema budućnosti? :shock:
 
eh sad, nema buducnosti... kakav je to nihilizam... mislim, treba biti kadar stici i uteci i na strasnom mestu postojatati.... nista novo.... bar je to nama srbima zapisano u horoskopu od kad smo sazidali kucu na raskrsnici... sledeci put kad budemo zidali kucu da proverimo da se teritorija na kojoj je zidamo ne zove MEZIJA (srednja zemlja) nego neka transalpinija i sl... niposto ova u sredini....
...
to je sve jasno.... dakle, nista novo se nama ne desava... imamo mi svoj put... ali, namnozili se ovi kilavci i slabici.... sa njima se ne moze nigde stici... ni na ni sa tog puta... "moje pleme snom mrtvijem spava, suza moja nema roditelja, u ad mi se svijet pretvorio a svi ljudi akleni duhovi"...
...
sa njima se nigde ne moze stici. bez njih imamo sansu. tako da ne treba kukati pre vremena. treba biti, sto reko ruski car, hrabar u trpeljivosti... a to rusi, srbi... meni to isto... sve dok pise cirilicu i krsti se sa tri prsta.
...
tako to nama dodje... sad je vreme da se (opet) jedan deo naroda odvoji i ode u madjare ili hrvate (licno tipujem vise na hrvate, sad cete da vidite kad ovu udju u EU, ima pola srbije da uzme putovnicu i domovnicu)... a ono sto ostane ce znati i ko su i odakle su... Bice tesko, ali ja se uopste ne brinem da cemo se na kraju mi radovati.
 
marlon:
Mogli bi svi mi Duse da budemo malo obazriviji. Svako ko se izdaje kao Srbin mora da ima na umu dobrobit drage nam drzave. Da li cemo saradjivati sa USA, EU, Kinom ili Rusijom totalno je nebitno. Bitan je samo nacionalni korpus. Znaci svi se razlikujemo po varijantama resavanja problema u kome se nalazimo, a ne globalno. Pristup Nexusa, Pagana, Elvina nekim stvarima se razlikuje od tvog, mog, Comm-ovog ili necijeg drugog. Cilj bi trebao da bude isti, metode slicne, a tehnologija pristupa...uzmi od svakoga ono sto vredi, a ostalo ignorisi.

Sad tu nastaje glavni rasomon u svemu. Stavovi odu neki put u krajnosti, iako nas je jako malo ovde koji mogu da se okarakterisu kao ekstremisti, pa vise se ne zna da li npr. ti zelis da Srbi pisu kineskim pismom i kucaju na kineskoj tastaturi kao sto neko rece :lol: ili npr. da Pagan zeli da budemo docrtani kao 51 zvezdica na Americkoj zastavi.

Слажем се са тобом. Ја нигде нисам рекао да треба да пишемо на кинеској тастатури. А јесам ли рекао да лично углавном читам америчку литературу - епску фантастику. Ако нисам, сада кажем.
Наравно, ја претерујем, понекад и намерно - да бих ударио контру онима које ти наводиш да су за 51 звездицу. А такав дискурс преовладава. И Тадић јуче говори да евроАТЛАНСКЕ интеграције по њему немају алтернативу. То значи постати члан НАТО пакта. А ја то не желим. А хоћу да ме неко као грађанина пита.
Да и не говорим да постоје (и нове) чланице ЕУ које нису чланице НАТО.
А имам још један разлог за претеривање - онај испод:

marlon:
U ovu grupu ne ubrajam individue koje se izdaju ili cak ne izdaju kao pripadnici SrBskog roda, a cilj im je totalno izopstenje svega odavde sto ima predznak SrB... zato sto je to po njima negativna konotacija. Po njima trebamo postati nesto kao Slovenci sto su bili Becki konjusari... u ovom slucaju EU djubretari jer nam je tu mesto... njihove reci.

Е управо да бих скандализовао те коњушаре и претерујем и молим све слободномислеће људе форума за подршку.
Евидентно је да се плаше Кине или бар немају одговора - зато што се Кина развија и утиче ЕКОНОМСКИ - дакле користи баш ту (либералну) економију коју они толико глорификују.

marlon:
Istorijski gledano USA se nikada ne moze porediti sa Evropom ili Kinom ... 200 godina je 200 godina, a svi koji poznajemo istoriju i jos druge stvari, shvatamo kako je moguce da zemlja koja je bila u blatu, salonima, i revolveraskim okrsajima za samo 200 godina postane najaca svetska sila. Kulturoloski predznak jedne Evrope koja je sada nazalost na sumraku, njima je nepojmljiva. Kina sa svojom jedinstvenom istorijom je takodje za njih tabula rasa. Znaci... sto bi rekli latini...Tempus neminem manet... tako i mi ne smemo gubiti vreme na stupidnostima, vec davati konstruktivan doprinos neki put jalovim diskusijama. Ko zna... mozda neko ko ima upliva u drzavne funkcije i s vremena na vreme prati sta se ovde ili na drugom mestu pise, dodje do neke konstruktivne ideje.

Речи мог другара:
Американци су стварно велики и ценим то што су од ничега постали нешто. А не к'о они андмени Европљани. Њима иначе никад нећу опростити што су спречили да Цариград поново буде православан.
Дакле, из тога видимо да је XIX век припадао Европи, ХХ Америци.
Али Американци су постали надмени и трула сила као некада европске колонијалне империје. Зато ХXI век припада Азији. Нове идеје долазе одатле.
 

Back
Top