Tipizacija HPV

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
devojcurak:
Papa mi je III grupa, uzet mi je bris, a rezultat tipizacije HPV pokazuje sta............?

Hvala unapred!

Kada se dijagnostikuje infekcija HPV vrsi se tipizacija virusa. Naime, ima preko 150 genotipova HPV i oni se prema promenama koje uzrokuju ( na epitelu koze i sluzokozama)dele na tipove visokog, srednjeg i niskog rizika.
Tip virusa je u korelaciji sa ozbiljnoscu nalaza / promena.
 
A kako drugacije da ga napisem!?
HPV tipizacija se radi iskljucivo radi pracenja pacijentkinje i prevencije nekih mogucih ,buducih, nezeljenih pojava.
Da sam ga zakukuljila onda bi bilo, jeli moze prevod na srpskom.
Nikad srecni ,nikad zadovovoljni.
 
kako onda meni doktorka nije rekla nista u vezi te tipizacije??da li je moguce da mi to nije uradila ili da mi nije pomenula i objasnila sta znaci ta tipizacija i kakvi su mi rezultati?
 
E volim kad ste mi tako pametni :)
To su tipovi HPV koji imaju povecani rizik za razvoj maligniteta, ali izmedju njih ne stoji znak jednakosti.
To praksticno znaci da eventualne promene koje su nastale u vidu kondiloma i sl. treba ukloniti i ici redovno na kontrole.
Specificne terapije nema.
 
Sada sam nesto citala i pise da tip 6 i 11 spadaju u grupu niskorizicnih i da redje izazivaju rak. Jel to tacno? Jel ti mozda poznato da li moze tip 6 i 11 nekako da se dobiju oralnim sexom? Sorry sto smaram ali me zanima. :-)
 
E ovako. . . Imam 20 godina i doktorka je videla da imam ranicu pa je rekla da uradimo kolposkopiju i papa test. Tada mi je rekla da imam HPV i da treba da uradim tipizaciju a da je papa test u redu. :)))
 
Ova prica treba da ide pod temom ginekologija, i tamo se vec nalazi vecina odgovora na tvoja pitanja.
Jesi li radila mikrobioloska ispitivanja?
Prvi post, tema ginekologija.
 
Cek bre dr koliko ja znam 6/11 su tipovi sa niskim il nikakvim malignim potencijalom.
Dakle en izaizivaju nista u tom pravcu .

Zabrninuta devojko...skini kondilome , sacekaj da ti to sve lepo zaraste i pevaj.
Podizi imunitet i koristi kondom.

Nemas razloga za paniku .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top