predviđanje sudbine

a suva plecka
pasulj
bob?
asocijacija? nista!
ustvari reakcija. e imala sam reakciju na maslacak, jabuku i te kockice.missim prvi put cujem, pa sam se kao iznenadila.
a sta si ti htela da nas pitas.kao da li verujem?
ma ne, bre.
 
ja sam skroz zaboravila na te zezalice,

i kad sam videla sajt sa svim tim zezalicama - meni bilo užasno smešno
za masu toga nisam ni ja nikad čula
pa ni za plećku :shock:
sajt je ruski, ima još
- petao, kokoška i zrno
- na komadićima papira

podsetilo me, da sam davnim davno sa drugaricom otvarala pasijans, pa ako se otvori iz tri puta onda je OK, ako ne - neće se ispuniti želja. Ko bi sad znao šta smo sve zamišljale.
I ubedačimo se ako se ne otvori iz trećeg, onda NE VAŽI, pa ponovo, dok ne bude kako mi hoćemo. Skroz mi smešno
 
ja sam znala da gledam u talog od kafe(hehe da ne kazem solju :p )
i bila cuvena po tome :lol: jer sam bila mastovita:vidim belu trojku,ma ja smislim ceo scenario i poze i sve
a radila sam jedno vreme u pizzeriji i gazdarica me zvala kod sebe da je gledam u talog a ona posalje kuvaricu da radi u pizzeriji(ova jadna mora da sprema sta joj treba za rucak ali nema sanse)
jednom sam joj rekla da ce da sretne neku bivsu ljubav i dva dana posle me zove "sine evo cuvala sam solju,bila si zauzeta ajd sad da gledas srela sam bivsu ljubav juce u gradu 7 god ga nisam videla"
inace matora zena al poludela,dovodila i svoje rodjake da im gledam :roll:
posle toga mi je tako dosadilo pa vise nikad nisam pogledala
inace ne verujem u to niti sam ikad verovala :lol:
 
Ja sam već pisala na ovu temu nedavno - pa nebih opet da gušim o tome...
U svakom zanatu ili proizvodnji - postoje određena nepisana pravila, verovanja i običaji i meni je sve to jako zanimljivo.

Neki pčelari liju vosak - veruju da ukoliko misle na neku osobu dok tope vosak i isti preliju preko tanjirića, na dnu će se pojaviti slika koja označava budući život osobe na koju su mislili, pa se ta slika posle tumači na različite načine...

Ima dosta običaja i tripova tzv magije, međutim ne znam da su negde sakupljani i da je neko izdao neku knjižicu u tom fazonu a baš mislim da bi dobro prošla :wink:
 
kahm iskidas komadice na sitno.pa naelektrises cesalj,pa zamislis zelju,pa dok mrndjaris ako se digne vise komadica onda ce da se ispuni.
a sa vocem gleas u ogrizak.ako su ostali zubi u nizu bice to, ako sporadicno ono i tako.
 

Back
Top