Posle operacije krajnika-kod deteta!

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Detetu su pre dva meseca uspesno otklonjena sva tri krajnika zbog cestih upala grla i uvecanih istih kao i zbog zapusenosti usnih kanala sekretom.Trenutno ima jak,zreo kasalj pri cemu nije u stanju da sadrzaj iskaslje.Pre nekoliko dana na kontroli kod orl.dr.ustanovljeno je malo crveno grlo,sekret u nosu i srednjem uhu ali je receno da su bubne opne u odlicnom stanju.Radjena je timpanometrija i ustanovljeno katastrofalno pogorsanje jer je sada problem u oba kanala i to skoro totalno/pre je bilo samo jedno uho/.Napominjem da dete dobro cuje i da nije radjena timpanometrija ne bi ni znali da je problem opet prisutan.Trenutno uzima sirup Aerius,Fluimucil i kapi za nos Akvagrin.Prilikom operacije nisu stavljane cevcice za drenazu u usi jer nije bilo potrebe.Interesuje me da li je moguce da je kratkotrajni kasalj mogao da dovede do ovakvog pogorsanja sa usima i sta je sledeci korak u lecenju?
Zabrinuta mama!!!
 
E ovako....ja imam veliko iskustvo sa tim krenicima i cevcicama i verujem da si zabrinuta...probacu da te utesim malo....Ja imam sina koji sada vec ima 4 godine ali je pre godinu i po dana dobio mononukleozu ( upala svih linfnih zlezdi u organizmu ).Sa mononukleozom krece gomila problema, pored ostalog i cesta upala usiju...pojacana sekrecija itd.Zbog ceste upale usiju,kojih je bilo preko 6 u roku od 3 meseca...napominjem da je do upale dolazilo zbog sekrecije u srednjem uhu....dete se jedno jutro probudilo bez pokreta leve strane lica.Lekari su mi rekli da je to pareza facijalisa do koje je doslo zbog upale tog kanala izmedju usiju i nosa.Onda krece citava turneja...obilazak gomile lekara...razlicite terapije...razliciti izvestaji...timpanometrija uzasna...Ja nisam iz Beograda ali sam verovala da su lekari tamo najbolji.Krenuli smo od dr.Nikole Dimitrijevica koji nam je predlagao magnetnu rezonancu...naravno bezpotrebno...bili smo u Pasterovoj na usnoj klinici kod prof.Radulovica koji je trazio rengenski snimak treceg krenika.naravno bezpotrebno jer se treci krenik video MNOGO DOBRO...Zakazivane su nam kontrole i operacija za nekih mesec dana...Vrteli smo se tako sve u krug i na kraju smo culi za dr.Dragana Jotica iz Krusevca.....lekara za svaku pohvalu...ja i sada kazem da nije bilo njega dete bi mi ogluvelo.On je hitno zakazao operaciju jer bi od tog dana za narednih 15 dana vec bilo kasno..dete bi ogluvelo.Hocu da ti kazem da ne odugovlacis jer ta sekrecija ne sme da se zadrzi duze od 3 meseca u usima deteta.Ti kazes da ti dete dobro cuje,,,i ja sam tako mislila...i saputala mu i i suskala i ne znam sta sve ne...ok, dete cuje ali kao da mu je glava u bunaru...eto bas tako.Ja sam svom detetu operisala 3.krenik i ugradjene su mu proteze ( cevcice )obostrano.Dete je to nosilo 6 meseci i od tada mi vise ne znamo sta znaci upala usiju i ceste upale grla.Operacija je rutinska i dr.Jotic je radi laserski,ne ostaje se u bolnici duze od 4 sata a dete se posle toga savrseno oseca.NE BRINI!!!Ako zelis da popricas samnom kao majka sa majkom cije dete ima problem slican mom detetu,ostavicu ti meil na koji mozes da se javis pa da tamo razmenimo telefone i cujemo se.I jos samo nesto....posle operacije mog deteta,mnoge su majke vodile decu bas kod tog doktora,po mom savetu i svaka je prezadovoljna.Moj meil je daca772004@yahoo.com.Toliko od mene, ne brini nista i javi se ako zelis da popricamo.Pozdrav!!!
 

Back
Top