Pitanje za sve mame
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Pitanje za sve mame

Početnik
    Učlanjen
    06.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question Pitanje za sve mame

Imam musku bebu staru 10 mjeseci.Intresuje me da li je vrijeme da je pocnem odvikavati od pelena i pocnem je stavljati na nosu?Hoce li mu biti interesantnije nose sa nekim likovima zivotinja i sto sviraju?

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano Re: Pitanje za sve mame

Smatra se da deca nemaju fizioloski zrele sfinktere do 3-ce godine zivota, te da ih ne treba siliti u odvikavanju od pelena. Nema potrebe da dete koje jos nije ni prohodalo stavljate na nosu, naravno sve se moze, pa i usloviti dete stalnim prisilama da sedi na nosi i obavlja sta ima u nosu - ali to je stvar roditeljskog komoditeta a ne decije potrebe. Toaletni trening najboje je zapoceti u drugoj godini zivota kada je dete vec stabilno u hodu i govoru. Do trece godine najcesce sva se deca bez vecih problema odviknu od pelena kod opustenih roditelja bez velike drame i osecaja pritiska. Zato nema potrebe da se brinete i vec sad stavljate dete na nosu. Prerano je.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Rano je za nosu a sto se tice tih muzickih i sarenih nosa...mislim da je to samo bacanje para.Kad bude bilo vreme za nosu sedece on i na metalnoj...salim se naravno.Pozdrav!

Početnik
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Moje dete kad je prvi put stavljano da sedi uopste (sa 6 meseci) sstavljena je na nosu. To je bio dozivljaj! Ubrzo je naucila cemu sluzi i nisam imala problema. Onda sam pocela da radim, a moja mama da je cuva i sav trud je pao u vodu. Moja beba nije znala da prica, a kamoli da trazi nosu, pa ju je trebalo non stop pratiti, sto moja mama nije uspela. Onda je videla da je lakse igrati se i "zavrsiti posao" u pelenu nego prekidati. Krenula je u obdaniste i sad se polako vraca na staro. Tvoje dete je vec naucilo da sedi i puzi, verovatno. Mozes da biras kakve hoces nose, cisto sumnjam da ce biti efekta. Sad otkriva svet i ne verujem da ce mu biti drago da se "bespotrebno" zadrzava, a i onako ne zna cemu sluzi! Probaj lagano uz igru i puno price, ali ne moj ga forsirati, sve ce doci na svoje!

Slične teme

1. pitanje za mame i trudnice
    Autor lyra u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.05.2011., 10:50
  2. pitanje za mame
    Autor schatje u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 06.03.2008., 15:10
  3. PITANJE ZA MAME I TATE
    Autor Suzy u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 48