Oziljci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bibilibi

Zainteresovan član
Poruka
373
Procitala sam na starom forumu komentare o oziljcima kao i kreme koje su preporucivane.Interesuje me da li je neko koristio melem za opekotine i oziljke od Jovana Saljica i kakva su iskustva?Unapred hvala
 
Ako oziljci nisu previse stari (vise od mesec dana na primer) Saljic je odlican. Inace je dobar za kozu i narucito za opekotine blazeg stepena. ne nanosi se na otvorene povrede i rane.
 
Ja sam ga koristila posle boginja....mnogo mi je pomogao!!!Toplo ti ga preporuchujem....ali najbolje dejstwo ima kad se koristi bash neposredno posle dobijanja samog oziljka...
 
Zanima me da li neko zna gde mogu da se kupe Šaljićevi melemi.
Ja sam čula da živi njegova ćerka u Žarkovu koja je nastavila sa radom i da može tamo da se kupi, ali nisam samo sigurna gde.
Može li mi neko pomoći.
Hvala unapred,
Maja
 
Zato što sam čula da je najbolje od glavnog proizvođača kupiti, a ne u apoteci. Upućeni ste u to da u današnje vreme dosta ima falševa. Ne kažem da ne valja (ne bih da rizikujem), ali ako njegova ćerka pravi te meleme i blizu je mene, onda bih definitivno otišla do nje.
 
pa jeste ali ne mozes da joj kazes da maze melem ako ne znas kog je stepena opekotina !
II i visi stepeni opekotina se ne tretiraju u startu melemima jer su moguce infekcije!
 
Naravno.
samo sam htela biti prakticna,jer sam predpostavljala da mu noga ne "otpada" i da rane nisu otvorene (iako malocas videh na tom Saljicevom sajtu da su cak i takve povrede tretirane melemom ..postoje neke fotografije na sajtu...ali u to ne bih ulazila jer ne znam )...milsim da je tako ,mladic bi vec odavno bio kod lekara ,jer su to bolovi koji se ne mogu tolerisati.. Zato sam preporucila Saljica. Veruj ,iz najbolje namere.
 
Ne sumnjam ja u tvoje dobre namere ali nemoj da se ljutis necije dobre namere nekada mogu da naprave vise problema nego koristi.
sa opekotinama se nije saliti, put infekciji je otvoren, vrlo je neodgovorno takve stvari resavati sam.
 
ja imam oziljak duz citave ruke star oko 10 god.oziljak je od stakla i u ravnini je koze samo je bled. svih tih godina se borim sa tim da to neko ne vidi. da li je dermatix gel efikasan kod starijih oziljaka?
 
Jel iko od vas zna sta prica. I da potkrepi ono sto prica? Usput imam iskustvo sa opekotinama sigurno daleko vece nego vi. Meni je bilo sprzeno lice vrelom kafom a imam i iskustvo sa opekotinama sa voza 25 000 volti. Mozete slobodno da mi verujete da kad vas opali toliko struje, onda idete na urgentni gde oko vas sakcu svi neurolog, pulmolog, kardiolog , internista i ko sve ne , ne bi li vam spasli zivot. KOJI CRNI SALJIC, SALJIC SLUZI ZA OZILJKE. Kada vam tako neko dodje tom se prvo spasava glava, pa ide na plasticnu hirurgiju, pa tek onda.

U slucaju ovih opekotina sa voza, Saljica smo koristili tek na oziljcima, dakle posle jedno mesec dana koliko je osoba bila u bolnici. Osoba je mesec dana lezala u bolnici, radjene su plasticne operacije, nadogradnja koze. Kada se sve sredilo i kada je pusten kuci. Oziljci su tretirani saljicem.

I mogu reci da su rezultati ok. Nije se sve povuklo ima jos toga dosta ali to je koliko je moglo. Bolje nije.
 
AcaBg82:
Jel iko od vas zna sta prica. I da potkrepi ono sto prica? Usput imam iskustvo sa opekotinama sigurno daleko vece nego vi. Meni je bilo sprzeno lice vrelom kafom a imam i iskustvo sa opekotinama sa voza 25 000 volti. Mozete slobodno da mi verujete da kad vas opali toliko struje, onda idete na urgentni gde oko vas sakcu svi neurolog, pulmolog, kardiolog , internista i ko sve ne , ne bi li vam spasli zivot. KOJI CRNI SALJIC, SALJIC SLUZI ZA OZILJKE. Kada vam tako neko dodje tom se prvo spasava glava, pa ide na plasticnu hirurgiju, pa tek onda.
Ti bi, za promenu, mogao da lepo procitas napisano...:idea:
Pricamo o oziljcima...
Oziljci i opekotine prvog stepena ( one najlakse ) se mogu tretirati Saljicevim melemom.
Drugo, na opekotine ( ozbiljne ) se sem sterilne gaze nista ne stavlja..nikakvi melemi,praskovi i sl....to ti je prva pomoc..
Trece, zao mi zbog situacije koja te snasla..to su ozbiljne stvari i drago mi je sto se sve zavrsilo ok...
( Contratubex, koji je VA preporucila je isto dobar..za oziljke )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top