veza bez ljubavi ?

Lucky Luck

Aktivan član
Poruka
1.251
Par aktuelnih tema na forumu su me "isprovocirale " da i ja jednom neshto priupitam, umesto da samo pametujem. Interesuje me koliko smisla uopshte im zapochinjati vezu u kojok se nadate da se necete zaljubiti? Chemu to? I naposletku, koliko je to uobichajeno ?
 
Lucky Luck:
Interesuje me koliko smisla uopshte im zapochinjati vezu u kojok se nadate da se necete zaljubiti? Chemu to? I naposletku, koliko je to uobichajeno ?
To po meni nema nikakvog smisla..................
Mozda moze da posluzi da "ubije" dosadu ili da "zaleci rane" iz proslosti.......
Koliko je ubicajno to stvarno ne znam....

Pozdrav!
 
Lucky Luck:
Par aktuelnih tema na forumu su me "isprovocirale " da i ja jednom neshto priupitam, umesto da samo pametujem. Interesuje me koliko smisla uopshte im zapochinjati vezu u kojok se nadate da se necete zaljubiti? Chemu to? I naposletku, koliko je to uobichajeno ?

hm
tesko pitanje
ja sam u dusi "kontroler" nedam sebi da se pokazem niti da moja osecanja isplivaju, i kada sam ludo zaljubljenja, ono do bola, znam da to sakrijem
po mome nema osobe koja ne oseti nista prema toj sa kojom izlazi

nije samo ono sex da bi bio sex, mora biti barem necega

i na kraju krajeva to sto ti pitas moze samo da bude svalerancija (barem za mene ) ;)

ps nek si i ti nama nesto pitao
 
bojna:
s vezom ko i bez veze. salim se . pa neces ulaziti u vezu kada od nje nemas nikakve koristi. naravno da postoje i takve veze, ali bez ljubavi je BEZ LJUBAVI
Ne, meni se chini da je stvar josh komleksnija, ustvari neka vrsta simulacije, u vojnom zargonu manevar. Malkice mi deluje bolesno, zato sam i zeleo pokushati pronaci razlog. Elem, mozda moramo sachekati da se javi nash forumski psiholog.
 
Lucky Luck:
Par aktuelnih tema na forumu su me "isprovocirale " da i ja jednom neshto priupitam, umesto da samo pametujem. Interesuje me koliko smisla uopshte im zapochinjati vezu u kojok se nadate da se necete zaljubiti? Chemu to? I naposletku, koliko je to uobichajeno ?


Hm......nisam jos cula primjer da netko trazi wezu da se ne bi zaljubio?????????? :confused: :confused: :confused:
Moze se desiti da udjes u wezu i da nakon nekog wremena shwatis da i nisi zaljubljen i da ta osoba nije ispunila twoja ocekiwanja ali trazit to????? :confused: :confused: :confused:
 
bobba:
hm
tesko pitanje
ja sam u dusi "kontroler" nedam sebi da se pokazem niti da moja osecanja isplivaju, i kada sam ludo zaljubljenja, ono do bola, znam da to sakrijem
po mome nema osobe koja ne oseti nista prema toj sa kojom izlazi

nije samo ono sex da bi bio sex, mora biti barem necega

i na kraju krajeva to sto ti pitas moze samo da bude svalerancija (barem za mene ) ;)

ps nek si i ti nama nesto pitao


Slazem se.......nema osobe koja ne osjeti bar nesto
 
Pa ako zaljubiti se znaci da skroz odlepis, poprilicno sebe izgubis i ne postojis vise kao jedinka, nego kad pricas uvek smo mi a ne ja, e onda bih vise volela da sam u vezi u kojoj mi je dobro al da o toj osobi mogu da zakljucujem zdravog razuma...jer nikad dosad nisam bas bila normalna kad sam bila zaljubljena..a bedak je to..ja ovako temperamentna, sve sto radim strasno radim, a ne smem sebi da dozvolim da odlepim...bar vise ne...
 
Shiwa:
Slazem se.......nema osobe koja ne osjeti bar nesto
Npr. da je gladan,. ili zedan, ili da mu se spava? Dajte molim vas, literaturu, slikarstvo, muziku, sve pokrece ljubav, ili teznja prema istoj, patnja zbog nesretne itd, a ti sada kazesh pa kao nema nikog ko ne oseca bash nishta. Pa toliko sam i ja obaveshten.
 
Ima toga... Čak mislim da su češće veze započete "iz dokonosti" nego ove iz ljubavi. Isto kao što je češći brak zbog bebe nego ovaj iz bajki...
Problem je što je u takvim vezama uglavnom jedno zaljubljeno, a drugo nije i samo je pitanje vremena kad će ovaj prvi biti povređen.

Zato je prilično nehumano prema zaljubljenoj osobi da je zavaravamo.
 
... i ovako i onako se ljudi pre ili kasnije odljube... mislim ljubav... ni jedna emocija ne moze trajati vecno istim intezitetom... ljubav, ili sta god to bilo u pocetku... kasnije zamenimo nekim drugim emocijama i vrednostima... ljudi su sve to samo upakovali i nazvali ljubav... ocekujemo da nam ljubav bude uzvracena na isti nacin na koji je pruzamo... dajemo i trazimo... to nazivamo ljubav... emocije, energija... nije nesto sto je konstantno, isto u svakom trenutku... menja se kao i mi sami..
 
Lexa:
Ah, pa sad bi te neko romantičan mogao ispraviti i reći kako se to ljubav razvija i prelazi iz jednog oblika u drugi... Da sam romantična, ja bih te ispravila :D
recimo da se veza koja nije pocela iz ljubavi... jer sta bi to moglo da bude... licni osecaj zaljubljenosti.... skup pozitivnih emocija i misli koje gajimo prema drugome... moze zavrsiti bas kao nesto sto ljudi nazivaju ljubav... cak verujem i da je verovatnoca veca, jer samo iscekivanje iste, cesto dovodi veze u propast...
 
newerna_beba:
Zapocela ja nakoliko puta,ali da bih zalijecila staru ranu,ali posto se ta rana ni novom ljubavlju ne lijeci,naravno da nece ni nekom vezom bez ljubavi....
Meni ovaj odgovor lichi najblize istini, onako najiskreniji. Ali, rekao bih to je prilichna surovost prema sebi, a i prema sapatniku kome je zapalo da te teshi, a da i ne sanja kakva je sreca dopao;)
 
Takvih veza sam imao milion, i takve veze su OK, nemam nista protiv toga, ali ako planiras nesto za duze, ozbiljno i da ti znaci, onda cekaj da se zaljubis....kad se to desi shvatices da je to ono PRAVO!
 
hulahopka:
Pa ako zaljubiti se znaci da skroz odlepis, poprilicno sebe izgubis i ne postojis vise kao jedinka, nego kad pricas uvek smo mi a ne ja, e onda bih vise volela da sam u vezi u kojoj mi je dobro al da o toj osobi mogu da zakljucujem zdravog razuma...jer nikad dosad nisam bas bila normalna kad sam bila zaljubljena..a bedak je to..ja ovako temperamentna, sve sto radim strasno radim, a ne smem sebi da dozvolim da odlepim...bar vise ne...


Uh........to mi je swe nesto poznato........ :oops: :oops: :oops: :oops:
 
Licno kad god sam ulazio u vezu nisam razmisljao o tome da li cu se zaljubiti ili necu, ako dodje do toga super, ako ne sta se tu moze.
A ulaziti u vezu, a unapred znati da se neces zaljubiti (sto je malo moguce), moze da bude samo iz neke koristi (sex, novac, provodi bilo kakve vrste, osecaj moci, postati popularan itd.). Po meni ima mnogo razloga.
 

Back
Top