Farbanje u trudnoci???

Larra

Primećen član
Poruka
748
Da li sme da se farba kosa u trudnoci? Negde sam citala citavu polemiku o tome, jedni tvrde "stetno za bebu, to je otrov isl", a drugi su opet skroz opusteni, kao, nema veze to sa bebom, itd. Mame da cujem vase iskustvo/misljenje? Inace, bas volim da vidim negovanu i lepu trudnicu, pa mi malo primitivno deluje ovo "ne farbati se", jer mi zvuci kao "zapustiti se".

*da dodam posto je doslo do zabune: ova poslednja recenica se odnosi na one koje se INACE farbaju, pa prestanu, pa se to bas vidi.
 
Larra:
Inace, bas volim da vidim negovanu i lepu trudnicu, pa mi malo primitivno deluje ovo "ne farbati se", jer mi zvuci kao "zapustiti se".

Ajde i ja da pitam : Da li su negovane i lepe trudnice samo one koje farbaju kosu ? :razz:

Verovatno si mislila na zene koje se inace farbaju kosu ( pre trudnoce ) , ali si lose formulisala pitanje :confused:
 
Ima devojaka, zena koja rano pocnu da seede , ili se prirodne crnke farbaju u plavo pa kad pocnu da im rastu izrasci , veliki je kontrast i naravno da izgledaju zapusteno. To je valjda receno u tom smislu a ne ko se ne farba izgleda zapusteno... :roll:
 
Za sada ne postoje studije o stetnosti farbe za kosu u trudnoci, ali se ne preporucuje farbanje kose u prva tri meseca. Kosa je u trudnoci lepsa i bujnija, tako da bi farbanje kose proslo sa manje ostecenja nego inace.

Medjutim, trudnica bi trebala da pre svakog ( bilo kakvog ) hemijskog tretmana konsultuje svog lekara.

Licno, ja se ne bih farbala, a ako vec to nameravate da ucinite -> ne u prva 3 mes.trudnoce !
 

Back
Top