jonizator

  • Začetnik teme xpajamacax
  • Datum pokretanja
X

xpajamacax

Gost
bila sam na jednoj slavi gde je boravio negde u ćošku i jonizator, koji je skupljao, prečišćavao ili šta već...ako neko zna nek prosvetli neznalicu....
dakle, nemam problem sa duvanom, ali kada purnja njih 6 u isto vreme u prostoriji od 20kvm malo mi neugodno...ali ovoga puta nisam osetila!!!!
i rekoše mi da je za to zaslužan mali jona:p
dakle...kupiti ga ili ne?
koji kupiti?
koliko to uopšte košta?
i naravno gde ga kupiti?
imam jednog strastvenog pušača u porodici koji živi u testu od dimčine...
 
ja imam ova dva:

http://www.iasc-shop.com/index.php?cPath=41_23

a ima da se kupi u bolje snabdevenim apotekama... osim toga sto si rekla za duvanski dim, nemam pojma da li smo bolje ili sta, mislim - ionako smo dobro i zdravo koje i tebi od sveg srca zelim :).

EDIT: videces u deklaraciji, kupuje se prema broju kvadratnih ili kubnih metara prostorije, ja pobacala pa ne znam :). snaci ces se :).
 
Imali smo mi jonizator, ali ne koristimo više. Nisam primetio da mi znači.. Kupio sam pre više godina, zato što sam nikotinski ovisnik,.u pitanju je neka firma na Dorćolu, ko zna da li sada postoje, nije bila neka značajna cifra u pitanju. Dobio sam reklamu, juče baš, za jonizator za automobile.
Pazi cifru19 € .............lolić.................
Ovi jonizatori se preventivno preporucuju svim zatvorenim, stambenim i poslovnim prostorijama,
jer generisanjem i emitovanjem negativnih jona kompenzira zamarajuci uticaj viška pozitivnih jona
od rada mnoštva elektricnih aparata u domacinstvu, personalnih kompjutera,
klima uredaja i industrijskih mašina, postižuci relaksirajucu mikroklimu kakva se srece u prirodi
pored reka i vodopada, u šumama i na planinama, posle jakih grmljavina i obilnih pljuskova.

:Ovi jonizatori se preventivno preporucuju svim zatvorenim, stambenim i poslovnim prostorijama,


astmu,
bronhitis,
stres,
zamor,
nesanicu,
depresiju,
osetljivost na promenu vremena,
uznemirenost,
razdražljivost,
glavobolju,
lošu koncentraciju...

Radni napon DC 12V
Izuzetno mali potrosac < 50mA
Generator NEGATIVNIH JONA > 3 milliona po kubnom centimetru
Koncentracija Ozona : < 0.048ppm
Insulation resistance: > or =30mohm
Radna temperatura: -10 to 40 stepeni C
Humidity: RH 20 do 80%
Itd.
E, jonizatore proizvodi i Prizma iz Kragujevca..zovi pa tajpi..
 
Khm.
Jonizator vazduha jedino i samo eventualno anulira dejstvo koje u vašim domovima imaju kućni aparati (televizori, šporeti, računari).
Ali, ako živite u BLIZINI REKE, i/ili ako dovoljno često provetravate stan, to vam ne treba.

Jonizator vazduha nema ama baš nikakve veze sa pušenjem, ali može da pomogne astmatičnim osobama, ali to je neka druga priča.
Pajamaco, detaljno o ovome, i malo ozbiljnije mogu kad se jednom vidimo... Kiss.
 
Htela sam i ja to da kupim, jer su oko mene sve sami pusaci, ubije se po nekoliko pakli dnevno. Videla sam reklamu u onom nedeljnom dodatku Politike, narucis postom, kosta oko 2500 din. Kaze mi ortak da njemu bas super radi.
 
ja imam dva Plasma Jonizatora, narucio sam ih preko web sajta

http://www.iasc-shop.com/product_info.php?cPath=41_23&products_id=29

pre par meseci i moram da priznam da je prilicno efikasan protiv duvanskog dima. U sobi u kojoj spavam uopste vise nema duvanskom smrada i mirisa iako se u njoj pusi po ceo dan... ranije sam morao da drzim prozor non stop otvoren i opet se osecalo.

Kada se dune dim u njega, tacno se vidi kako duvanski dim nestaje... tako da sto se toga tice jonizator 100% funkcionise. Ranije sam imao neki manji jonizator, ali je problem sa njim je bio sto se brzo prljao i tesko cistio, a i nije bio tako brz kao ovaj Plasma. Imam u svajoj sobi sada jonizator a i u dnevnoj. Ako nista drugo ne moram da molim prijatelje da gase cigarete kasno uvece jer mi smetaju a ja moram da spavam posle u dimu...

Ja sam nepushac i osetljiv sam na dim cigareta, ali ako neko pushi dve paklice na dan, pretpostavljam da mu jonizator nista nece vredeti, jer je vec resio da se ubije... ;)
 
Ja bas planirala da ga kupim kevi za rodjendan, posto je paranoicna po pitanju dima, kad god neko zapali trci da otvara prozor.
A jel to moze da pomogne kod smanjene vlaznosti u kuci. Ne mozemo da disemo zbog TA
 
Imala sam jonizator i bila prezadovoljna. U toj prostoriji gde je bio uopste se nije osecao duvanski dim. Ali dejstvo mu je popustilo posle mozda 3-4 meseca i posle vise nicemu nije vredeo. Ne skuplja prasinu kao sto pise u reklami, ali to nije ni bitno, vazduh je stvarno cist.
Narucila sam ga preko nekog casopisa, ne secam se kojeg.
 
bem ti jonizator! Kad pusim 'ocu da bude dima!
Hocu da stipa za oci! Hocu prljavi vazduh! Hocu- kad kasljem da kasljem!
Necu zivot u prezervativu! Mrzim durex, mrzim silikonske grudi, mrzim jonizatore!
;););););););););););)
 
Ja sam kupila jonizator pre nedelju dana, i kada sam ga otvorila da ga ocistim unutra je bilo toliko stroke da nisam mogla da verujem.Dali to stvarno pomaze, ja nesto ne mogu da ocenim kakav je vazduh. Da li je istina da ne valja drzati jonizator u spavacoj sobi?
 
Mi već 2 godine imamo Neo-Tec jonizator i držimo ga u minijaturnoj kancelariji gde je uvek zadimljeno. Evo i sada radi. Čini mi se da malo pročisti vazduh, mada nije ni blizu kao u reklami, ali i on je mali. Uglavnom koliko para - toliko muzike, zadovoljni smo.
 
U atmosferskom vazduhu zahvaljujuci UV zracenju Sunca, kosmickom zracenju i radioaktivnom zracenju okoline ima oko 10 jonskih parova, sto je procentualno zanemarljivo malo u odnosu na broj neutralnih cestica.
Minimalna energija koju mora da posjeduje foton (svjetlost) da bi interagujuci sa atomom ili molekulom mogao da izazovje jonizaciju jednaka je energiji jonizacije atoma ili molekula. tj. hv=eU. Za celzijum koji ima od svih elemenata najnižu energiju jonizacije 3,86eV granična talasna dužina iznisi 318 nm. Prema tome, talasna dužina svjetlosti koja može da izazove jonizaciju ostalih atoma leži u dalekoj UV oblasti.

Citirano iz knjige Fizika jonzovanih glasova Jaroslav Labat, Fizicki Fakultet

U prevodu televizor, kompijuter i ostali aparati nemaju dovoljno snage da bi izvršili jonizaciju. Jedino toplotni izvori mogu da izazovu termalnu jonizaciju, ali se ti joni brzo rekombinuju, odnosno cjelokupni sistem je neutralan jer je koncentracija elektrona i pozitivnih jona jednaka.
Tako da ovaj uredjan ne služi ničemu. Odnosno, kako autori kažu povećava koncetraciju elektrona. A cemu moze to da doprinose? Mozda kaceru :lol:
 
U atmosferskom vazduhu zahvaljujuci UV zracenju Sunca, kosmickom zracenju i radioaktivnom zracenju okoline ima oko 10 jonskih parova, sto je procentualno zanemarljivo malo u odnosu na broj neutralnih cestica.
Minimalna energija koju mora da posjeduje foton (svjetlost) da bi interagujuci sa atomom ili molekulom mogao da izazovje jonizaciju jednaka je energiji jonizacije atoma ili molekula. tj. hv=eU. Za celzijum koji ima od svih elemenata najnižu energiju jonizacije 3,86eV granična talasna dužina iznisi 318 nm. Prema tome, talasna dužina svjetlosti koja može da izazove jonizaciju ostalih atoma leži u dalekoj UV oblasti.

Citirano iz knjige Fizika jonzovanih glasova Jaroslav Labat, Fizicki Fakultet

U prevodu televizor, kompijuter i ostali aparati nemaju dovoljno snage da bi izvršili jonizaciju. Jedino toplotni izvori mogu da izazovu termalnu jonizaciju, ali se ti joni brzo rekombinuju, odnosno cjelokupni sistem je neutralan jer je koncentracija elektrona i pozitivnih jona jednaka.
Tako da ovaj uredjan ne služi ničemu. Odnosno, kako autori kažu povećava koncetraciju elektrona. A cemu moze to da doprinose? Mozda kaceru :lol:

Ne, ne ne i ne!
Ja se uopšte ne slažem sa tobom, nisi nimalo u pravu.
Ja posedujem Neotec XJ - 201 Jonizator, naravno kao svi mislio sam, reklama, manipara, pošto sam imao česte migrene, ne prođe 3 dana da me ne zaboli glava, čitao sam o negativnim jonima i mislio sam da će mi pomoći.
Svi koji imaju migrenu znaju na šta mislim.
Kada mi je stigao, posle 2 sata me je prestala migrena, od kada sam preko noći u prostoriji gde je on nemam migrenu po 2 nedelje, malo me zaboli glava, nekad al prestane relativno brzo to se desi obično kada se iznerviram u gradu.
Na elektrostatički filter kupi za dan kilo prašine, grinja i tih sranja i brzo se prlja jer sam u gradu na glavnoj ulici.
Posle ovog pozitivnog iskustva od 12 meseci sa ovim uređajem, koliko puta mi je samo ispadao i sve je preživeo tj. nije ja sam ga lemio više puta :)
Sada sam se odlučio za Plasma Jonizator od 8000 dinara.
http://www.nonstopshop.rs/cms/prodpage.php?id=229
Koji ima ogroman elektrostatički filter, i znam da će mi puno pomoći :)
Svima preporučujem jonizatore od srca.
Oni zrače, jeste, 2500 MHZ lično izmereno od mene, ali samo 20 cm blizu, zato ih ne treba držati blizu sebe, msm možete to ne može ostaviti ne znam kakve posledice ali nije preporučljivo
 
ja turila jonizator zbog previshe dima :roll: , ali me zanima neka malo dublja i konkretnija pricha.. nevezano za reklame...
odradi on posao, ali kako funkcionishe i da li ima nekih kontraindikacija koje se kasnije osete...
 
ma ide nonstop reklama kako radi i ok je sve lepo se oseca svezina u manjoj prostoriji samo kad se jednom pokvari i posle servisa nema leba..a kad sam nosio bilo ih je na 10ine na popravci
 

Back
Top