srce me boli..?

Moze da boli kod ishemijske bolesti srca i to kod infarkta miokarda: na skali od 1-10 bol je 10,traje duze od pola sata nekad i nekoliko sati,smesten je iza grudne kosti,u predelu zeluca a kod nekih se siri u ramena ili vilicu.Taj bol je u vidu stezanja,pritiska ili probadanja i pracen je znojenjem,izraziotm malaksaloscu,mucninom i povracanjem,gusenjem,jakom uznemirenoscu,bledilom.Kod angine pectoris takodje postoji bol slican ovom gore ali je u svemu blazi,traje krace slabijeg je intenziteta,ponavlja se pri fizickom naporu i uvek je lokalizovan na istom mestu iza grudne kosti.
Dakle...srce ipak moze da boli i od neceg drugog a ne samo kad je slomljeno.
A zasto tebi lupa srce,to ce ti reci internista.
 
craetive:
Da li srce moze da boli? Mene boli,ustvari kao da mi je tesko oko srca..Nekad moram da dignem levu ruku da bih sebi olaksao..I imam ponekad,brze lupanje srca.Zasto?

Od 10 pacijenata koji se jave kardiologu na pregled zbog bola u grudima -> 8 nema kardioloski problem :)

ako zelis i sam/a da se uveris -> znas kome treba da se obratis na pregled ( ne preko neta :) )
 
Da ne spominjem sto najsonovnije podatke o sebi nisi dao, niti o tegobama nego onako okruglo pa na cose a mi treba da bacimo pasulj pa da ti kazemo jeli srce, misic, zeludac....
Dajte narode malo ozbiljnosti.
 

Back
Top