Oleaut32.dll

_guru_

Primećen član
Poruka
674
Ovaj mali dll fajl mi je pravio probleme par nedelja dok ga konacno nisam zafrkao i nekako se vratio na net. Sve je pocelo ovako.
Instalirao sam Cezara III, staru, ali dobru igricu koja je izasla '97. U pocetku nisam primetio, ali kada sam kupio protok za net (na kablu sam) primetio sam da mi Netscape ne radi, IE nece da se prikljuci na net i jos par programa nece da radi od kojih neki zahtevaju noviji doticni dll fajl. I tako ja skapiram da je Cezar buduci da je iz 97 kada je win95 bio zakon prepisao i unazadio moj dll fajl. Znaci automatski su mi se pokvarili USB drajveri za win98se pa nisam mogao na net, a neki programi ne mogu da funkcionisu bez relativno nove vrezije istog. Bez neta ne mogu ni da sredim problem.
I tako sam prvo kopirao od druga novi oleaut32.dll i pokusao da ga kopiram kod mene, ali to je nemoguce sa obzirom da ga Win koristi. I tako osim ako bih nekako uspeo da premostim write protection to bi znacilo da bi ceo proces morao da izvedem u start-upu eventualno DOS-u. Posto mi to nije uspelo setio sam se da ako je jedan napravio njesra drugi ce ga popraviti i tako reinstaliram program koji mi je izricito trazio oleaut32 (contrastov comcentar) i on mi saopsti da mi je verzija stara i pita me da li hocu da je update-ujem. Naravno ja potvrdim i sve se vrati u normalu. I to je cela prica.
Zezam se.
E sada me muci to sto je i ta verzija stara(iako sve radi doduse) i da li cu morati nju da updateujem. Na netu se moze skinuti najnovija verzija, ali kao i pre ne moze samo da se kopira. Naravno mogu da trazim programe sa najnovijom verzijom u instalaciji, ali mene zanima kako i da li je moguce jednostavno zameniti staru i novu verziju. Ako ne, onda je pitanje kako bi to vi uradili.
 

Back
Top