Dobro i kada je onda najbolje stvarati porodicu!?

The KoMsiNicA

Obećava
Poruka
66
Mislim.....otkako znam za sebe znam i za pricu moje familije "Sve sve samo nemoj da se udas rano,zavrsi prvo skolu,imaj svoje parce hleba bla bla bla,vidish svoju tetku kako se za'ebala udala se sa 18 pa vidi je sad itd. itd." i eto PAFF prodje srednja skola upishem faks napinim tu 23-cu godinu i sa tim krene promovisanje teme" Uuuu 23-ca a ti nemash ozbiljnu vezu koja moze da preraste u neshto ozbiljnije,samo se zajebavash,pa ok je to sto zavrsavash fakultet i sto radish ali ej tvoje vrsnjakinje vec grade porodice a vidi tebe ni oko sebe ne mozesh da organizujesh a kamoli da se brinesh o deci,kuku ostaces usedelica"..... EJ BRE PA JEL SE IKO ZAPITA DA SU UPRAVO OVO GODINE KADA SE UZIVA U SLOBODI. Znaci jedna prica do tvoje 20-sete a od 22-23 vec si zastareo,pa sta to znaci da pravo na svoj zivot imash sta...dve godine? izmedju 20 do 23..... I da li je zaista teshko naci svog zivotnog saputnika i posle 25-te?
 
Pa zavisi koji si ti tip. Ima devojaka koje zele dete i sa 18 godina, i uopste im nije tesko da rade bilo sta oko njega, niti misle da su propustile vreme kada je trebalo samo da se zabavljaju (pored skole). Opet, imas njih kojima je i posle 30-e mucno da se bakcu sa detetom.
Ja sam rodila dete sa 24, i sad polako zavrsavam fax. Iz ove perspektive mi se cini da je ispalo bolje nego da sam prvo zavrsila fax, pa tek onda rodila. Dete je vec koliko-toliko poraslo, a sto je veca sve je lakse s njom. Dok ja zavrsim studije, nadjem posao, ona vec "velika" i super.
Sad se ne bih menjala za obrnut slucaj.
I jos nesto je vazno... ako se odlucis na "moju" varijantu, vazno je da ima ko da ti pomogne. Dete i studije, bez necije pomoci, tesko idu zajedno. Ne kazem nemoguce, ali zaista tesko.
Ali, ne treba previse da lupas glavu oko ovoga. Stvari ce se izdesavati onako kako to treba da bude... :)
 
Joj gluposti!!! Ma da si ti naisla na pravog ne bi se ni osvrnula na njihove savete...
Jednostavno kad se desi desice se.A ja se drzim stare izreke majka me naucila:
ZA SRECU NIKAD NIJE KASNO,A ZA NESRECU JE UVEK RANO!
Znaci opusti se i uzivaj onako kako ti osecas da treba, samo pazi da te bas ne pregaze godine 40..... :razz: :wink:
 
annamarija:
Joj gluposti!!! Ma da si ti naisla na pravog ne bi se ni osvrnula na njihove savete...
Jednostavno kad se desi desice se.A ja se drzim stare izreke majka me naucila:
ZA SRECU NIKAD NIJE KASNO,A ZA NESRECU JE UVEK RANO!
Znaci opusti se i uzivaj onako kako ti osecas da treba, samo pazi da te bas ne pregaze godine 40..... :razz: :wink:

Ovaj savet je odlican! :)

A to sto ti kukaju - pa, takvi su roditelji i rodbina... Licno mislim da je to stvarno individualno, neko je srecan i kad se "skrasi" pre 25. neko se nikad ne skrasi pa mu je opet ok. Najvaznije je da ni brak ni decu ne uradis zbog drugih, "tako treba", svi imaju pa cu i ja isl. To mi je najgore.
 
annamarija:
Joj gluposti!!! Ma da si ti naisla na pravog ne bi se ni osvrnula na njihove savete...
Jednostavno kad se desi desice se.A ja se drzim stare izreke majka me naucila:
ZA SRECU NIKAD NIJE KASNO,A ZA NESRECU JE UVEK RANO!
Znaci opusti se i uzivaj onako kako ti osecas da treba, samo pazi da te bas ne pregaze godine 40..... :razz: :wink:

Slazem se sa anamarijom od reci do reci ! Jednostavno kad se desi znaces da je to to i nikoga nista neces pitati, ljubav nema pravila kad dolazi u 17, 20 30...kako kome. :D
 
ja sam živela tu priču.....
ma coolirala sam ih i bolelo me uvo što se moja pokojna baba sekirala što sam ostala usedelica:roll:
udala sam se u 29.
sada imam dvoje dece, znam da sam ih dobila ranije....to nikako ne bi bilo dobro.
za decu pre svega:p
prema tome...nakrivi kapu.i kada se desi- dobro došlo.
pobogu pa ne vuče se ljubav za rukav!!!
mislim,ima i toga...ali nonono to nije the right way
 
The KoMsiNicA:
Mislim.....otkako znam za sebe znam i za pricu moje familije "Sve sve samo nemoj da se udas rano,zavrsi prvo skolu,imaj svoje parce hleba bla bla bla,vidish svoju tetku kako se za'ebala udala se sa 18 pa vidi je sad itd. itd." i eto PAFF prodje srednja skola upishem faks napinim tu 23-cu godinu i sa tim krene promovisanje teme" Uuuu 23-ca a ti nemash ozbiljnu vezu koja moze da preraste u neshto ozbiljnije,samo se zajebavash,pa ok je to sto zavrsavash fakultet i sto radish ali ej tvoje vrsnjakinje vec grade porodice a vidi tebe ni oko sebe ne mozesh da organizujesh a kamoli da se brinesh o deci,kuku ostaces usedelica"..... EJ BRE PA JEL SE IKO ZAPITA DA SU UPRAVO OVO GODINE KADA SE UZIVA U SLOBODI. Znaci jedna prica do tvoje 20-sete a od 22-23 vec si zastareo,pa sta to znaci da pravo na svoj zivot imash sta...dve godine? izmedju 20 do 23..... I da li je zaista teshko naci svog zivotnog saputnika i posle 25-te?
Ovo mi nesto zvuci poznato...U praksi provereno(mada je klise) taj PRAVI se pojavljuje kad se najmanje nadas!!!I najbolje je da, ako mozes, sto manje razmisljas o tome.Mada je to stvarno problematicno, ako te neko stalno potseca na to a vecina tvojih drugarica ti prica o svojim savrsenim vezama koje samo sto se nisu krunisale brakom...i jos te uz to tese i provodadzisu...A nikad nije kasno... mozda sutra, mozda za 3 meseca, a mozda...ko to moze da zna??? ;)
 
Treba se udati/ozeniti sto ranije. Imam ortaka, koji se ozenio sa 18 god, jer mu je devojcica ostala trudna...svi smo ga zajebavali, a on mucenik nije znao gde je....
Ali, posle , evo 25 god. moj drug ima sincinu , vec formiranog coveka, koji vec radi, i potpuno je samostalan....dok moj prikan ima 43 god. i nista ne propusta od zivota....
Tek sad je banja......
U isto vreme, ja, njegov vrsnjak, koji sam mu se cerekao na svadbi, furam dva mala andjela, koji mi okupiraju ceo dan...kad ne radim...i tek sada me glava boli za njihovo skolovanje, zaposlenje, itd. Sve je to lakse, kad si mlad....
Zato, pusti price o zivljenju zivota, pa kad se izivis, (sta god to da znacilo), ti se udaj...
Zivot se zivi ceo zivot, ne samo kad imas 20 godina......
 
Bitan je osecaj za porodicu. Po mom mislenj je najgora stvar u zivotu da radis nesto na sta nisi spremna ili nisi sigurna da to zelis. Zivis zivot po principima drugih ljudi jer svi zive tako i smatraju da tako treba. Pametni i mudri ljudi koriste od zivota maksimum i biraju ono sto im odgovara. Ako zasnujes porodicu ni malo ne mora da znaci da je to kraj zivota to je samo drugaciji oblik. A kad je vreme znaces sama!
 
Za to je pravo vreme onda kad pored sebe imas nekog sa kim zelis i spremna si da udjes u brak. Neko je spreman sa 20, neko nije ni sa 35. Meni se mnogo svidja kad vidim mlade roditelje ili kad roditelji srednjih godina imaju veliku decu. To mi izgleda kao velika ljubav. Mislim da covek i braku moze da ostvari sve ono sto je uspevao pre braka. Nema smisla odlagati takvu stvar da bi se covek "izziveo",jer ko sto rece billy, zivi se ceo zivot i brak ne bi trebalo nikog da ometa u tome.Mada ipak ne treba brzati po svaku cenu ako za to jos nema uslova.

A sto se tice toga sto ti pricaju rodjaci, mogu ti samo reci da svoje planove ne pravis u skladu sa onim sto oni zele, vec sa onim sto ti zelis.Narocito u slucaju tvojih rodjaka jer izgleda vole da pametuju i savetuju i kad im se to ne trazi.
 
Sharlote:
Za to je pravo vreme onda kad pored sebe imas nekog sa kim zelis i spremna si da udjes u brak. Neko je spreman sa 20, neko nije ni sa 35. Meni se mnogo svidja kad vidim mlade roditelje ili kad roditelji srednjih godina imaju veliku decu. To mi izgleda kao velika ljubav. Mislim da covek i braku moze da ostvari sve ono sto je uspevao pre braka. Nema smisla odlagati takvu stvar da bi se covek "izziveo",jer ko sto rece billy, zivi se ceo zivot i brak ne bi trebalo nikog da ometa u tome.Mada ipak ne treba brzati po svaku cenu ako za to jos nema uslova.

A sto se tice toga sto ti pricaju rodjaci, mogu ti samo reci da svoje planove ne pravis u skladu sa onim sto oni zele, vec sa onim sto ti zelis.Narocito u slucaju tvojih rodjaka jer izgleda vole da pametuju i savetuju i kad im se to ne trazi.

U pravu si!
 
Meni nije jasno sta to znaci da se izivis,da izlazis da da te muvaju da menjas frajere cemu sve to.Ako imas ozbiljnu vezu udavaj se odmah., neces pogresiti deca su nesto najlepse na svet ja ih imam dvoje.Nemoj da dozvolis da te vreme pregazi pa da dodjes u cetrdesete,ostaris,poruznis,nagojis se i niko te nece.Mnoge znam sto su hteli da se "izive" ili one karijeriste da o njima ne pricam,kojima se to desilo.
 

Back
Top