životinje i ljudi - razumemo li se?

gigule

Poznat
Poruka
7.262
dosta se govorilo i na ovom podforumu o životinjama koje ni iz čega napadaju ljude, kao nešto im kvrcne i pitom kući ljubimac postaje nemilosrdna zver... ja vidite, u to ne verujem baš 100 % ...ne verujem da se to kvrcanje u glavi pasa ili druge životinje desi tek tako, iz čista mira.
naime, ja mislim da je stvar u nerazumevanju tj. mislim da se desi kratak spoj u (neverbalnoj) komunikaciji između čoveka i životinje.... naime, ono što kod nas ljudi znači prisnost i ukazivanje poverenja kao gledanje u oči za recimo neke životinje je to pretnja ili izazivanje...
ili dešava se da ljudi nemaju meru u odnosu prema životinjama pa ih gnjave kada jedu ...


šta mislite vi o ovome?
 
gigule:
dosta se govorilo i na ovom podforumu o životinjama koje ni iz čega napadaju ljude, kao nešto im kvrcne i pitom kući ljubimac postaje nemilosrdna zver... ja vidite, u to ne verujem baš 100 % ...ne verujem da se to kvrcanje u glavi pasa ili druge životinje desi tek tako, iz čista mira.
naime, ja mislim da je stvar u nerazumevanju tj. mislim da se desi kratak spoj u (neverbalnoj) komunikaciji između čoveka i životinje.... naime, ono što kod nas ljudi znači prisnost i ukazivanje poverenja kao gledanje u oči za recimo neke životinje je to pretnja ili izazivanje...
ili dešava se da ljudi nemaju meru u odnosu prema životinjama pa ih gnjave kada jedu ...

šta mislite vi o ovome?
Potpuno si u pravu, to KVRCANJE se dešava u ČELJUSTIMA, a ne u glavi pasa !!! :lol:
 
palcica:
hmm zanimljivo..moju drugaricu napao je njen pas (pitbul) jedva je ostala ziva..sta da ti kazem dalje ...

kako je dresiran bio?
pitovima je potrebna rigorozna dresura...kada se sve lepo odradi tu nema problema...moj brat ima pita, ne bi joj palo na pamet da nekoga ujede...

nego, kao vise bice, covek je uvek kriv za bilo kakav sukob...tu mislim i na ne poznavanje ponasanja zivotinja, vaspitanje (i tog coveka i te zivotinje), kao i ovo sto je gigule pomenula, ali i mnogo drugih situacija...
 
dobro
ovu temu sam zamislila kao neki mali priručnik o jeziku životinja..dakle ono što ste pročitali ili znate šta znače pojedini pokreti ili ponašanja na jeziku životinja...
dakle šta nikako ne smemo činiti jer može da izazove napad životinje
ili šta treba raditi jer to životinje tumače kao znak prijateljstva i sl.
nadam se da razumete...

uf evo primer
negde sam pročitala da ne treba duvati kucama u nos, to ljudi inače često rade jer je zabavno gladati kako male kuce dok im duvate u nos tresu glavu, oblizuju se i sl.
međutim vremenom to može biti opasno jer je utvrđeno da u čoporima vukova npr. alfa mužjak ostalim mužjacima duva u nos i tako između ostalog, pokazuje svoju nadmoć...
pas može vaše duvanje u nos isto da shvati ...kuce brzo rastu i vremenom kao što mladi vukovi u čoporima napadaju svog vođu u želji da zauzmu njegovo mesto i vaš kuca može da pokuša da uradi sa vama...
 
gigule:
dobro
ovu temu sam zamislila kao neki mali priručnik o jeziku životinja..dakle ono što ste pročitali ili znate šta znače pojedini pokreti ili ponašanja na jeziku životinja...
dakle šta nikako ne smemo činiti jer može da izazove napad životinje
ili šta treba raditi jer to životinje tumače kao znak prijateljstva i sl.
nadam se da razumete...

uf evo primer
negde sam pročitala da ne treba duvati kucama u nos, to ljudi inače često rade jer je zabavno gladati kako male kuce dok im duvate u nos tresu glavu, oblizuju se i sl.
međutim vremenom to može biti opasno jer je utvrđeno da u čoporima vukova npr. alfa mužjak ostalim mužjacima duva u nos i tako između ostalog, pokazuje svoju nadmoć...
pas može vaše duvanje u nos isto da shvati ...kuce brzo rastu i vremenom kao što mladi vukovi u čoporima napadaju svog vođu u želji da zauzmu njegovo mesto i vaš kuca može da pokuša da uradi sa vama...
Kristalno jasno !!! Mada, ovaj " ... uf, primer ... ", nije mogao da mi protumači ni moj PAS, koji te inače, odlično razume i voli da čita tvoje postove !!! :lol:
 
krvolok:
Kristalno jasno !!! Mada, ovaj " ... uf, primer ... ", nije mogao da mi protumači ni moj PAS, koji te inače, odlično razume i voli da čita tvoje postove !!! :lol:
ajde priznaj kako si ometao psa da juca ne može mirno da čita šta sam napisala ...znam da si to namerno uradio pa onda kao eto čak ni ona ne razume šta sam pisala...
eee mene nećeš prevariti!

e šala šala
 
gigule:
ajde priznaj kako si ometao psa da juca ne može mirno da čita šta sam napisala ...znam da si to namerno uradio pa onda kao eto čak ni ona ne razume šta sam pisala...
eee mene nećeš prevariti!

e šala šala
Priznajem, ali MORAO SAM !!! Naime, ako NAGLO sve pročita, i to ODJEDNOM, onda moram da je češće izvodim u ... hmmmm ... paaaa ... " šetnju " !!!
šala, šala ... :lol:
 
gigule je prepodobljena...shto bi rekli neki moji

ok i ja sam opnekad,,, druzim se s takvima cesto....mada su dosadne...avesic shto bi rekla

ali evo pitanje:

pre neki dan vracam se nocu i cura sheta 2 kera, neki zguzvani i drugi sitniji. oba su bila OKER !

i sad taj zguzvani (taj bi bio rasan, mislim...znate oni zguzvani kao buldozi valjda? ili kineski neki) krene da se okrece prema meni... kao zapazio me... bila sam mozda na... ne znam koliko, na istoj strani ulice smo bili, aj recimo 20m. i onako krene da se okrece prema meni ali bez lajanja..posle ja krenem ka njima i to zguzvano krene da me primecuje i dalje i krene da REZHI !!! znaci en da laje
ok ja sam onda bila neshto negativna kapiram?!?!?! sta je on mogao (ili mogla) da oseti i da tako reaguje? ovaj drugi ker je cini mi se bio miran...ravnodusan?! znaci nisu oba reagovala.?

posle ja odustanem i krenem... naidje treci ker i nista potpuno ravnodusan prema meni. rasan isto, s gazdom.
 
E ovako.
Mnogo je bitno kako ste vaspitali vasek kucnog ljubimca od kako ste ga doveli u stan pa do nekih 9 meseci.Kako ste se ponasali prema njemu.DA LI STE GA TUKLI I ZBOG TOGA JE sad nervozno,razdrazljivo i ima psihicki problem.
Prema tome NIKADA NE TUCICE KUCNE LJUBIMCE DA NE BI POSTALO NERVOZNO.Ono od prvog dana osluskuje i pokusava da se uklopi u novu sredinu i uci sta sme a sat nesme da radi.U ostalom kupite neku knjigu ako hocete da drzite psa.
 

Back
Top