ZASTO NISI UDATA...?

Lexa:
Ja forumaše i forumašice ne svrstavam u slučajni uzorak... Nije objektivno.
A okolina? Za koliko si njih sigurna da su se venčali, a da ona nije bila trudna - pre - toga.
Ja za dva para.
S druge strane, ne mogu da prebrojim ove koji rekoše da su se "zeznuli"... Što zajedno, što pojedinačno... :roll:

Nema potrebe da mi kažeš kako se i ti ljudi možda vole, znam. Ali me je zapanjilo koliko se ljudi venčava zbog bebe...

A sto bi te to toliko cudilo.
Ako su brak planirali najprirodnije je da ce vencati ili kada rese da imaju potomstvo ili kad je vec izvesno da ce ga imati.
Sa druge strane, ako su napravili dete to ne znaci po defaultu da im se "omaklo" iako to nisu zeleli, nije bas cest slucaj napraviti dete kada nijedan od partnera ni malo to ne zeli.
 
bas je ruzna ova tema sad sa prozivanjem ljudi kad su se vencali i zbog cega..
i Lexo, stvarno smaras sa tim negativizmom..jedno je kritika neceg odredjenog i neslaganje a drugo konstantno tupljenje kako je sve odvratno i crno i u tom stilu bavljenje tudjim motivima...
koliko ti imas godina? i kad si pre stigla da legnes u toliku depresiju?
 
Lexa:
Nije to glupost, već retkost. A za neke i stvar mašte...

Pogledajte oko sebe, koliko se ljudi poudavalo i poženilo iz ljubavi? Ne kažem da ih nema, samo kažem da su u manjini.

hm...možeš da KAŽEŠ šta hoćeš..fakat je da se poslednjih 50 godina /otkako je prestalo obećavanje dece/ ljudi udaju svojom voljom i iz ljubavi. U manjini u odnosun ašta ili koga?
Ajd da se prebrojimo: ja ne poznajem NIKOGA ko je sklopio brak po naređenju :)
 
ne razumem cemu tolika frka...svi koje znam usli su u brak iz ljubavi..niko se nije ozenio jer je bio trudan..mislim, abortus makar vise nikom nije nedostupan....i koja je dilema, u stvari?da mozes unapred, ako si dovoljno zreo, pametan, osecajan, uvidjavan, itd...da obezbedis "do kraja zivota"? ne mozes..niko to ne moze..kao sto se mi menjamo, tako se menjaju i drugi..i u jednom trenuktku ljubavi vise nema...i?treba li zbog toga poreci postojanje ljubavi?treba li poreci lepotu koju samo porodica svakom coveku moze da pruzi?to su sve gluposti...

normalno je da oni, koji su doziveli propast svog braka, sa dozom cinizma gledaju na medjuljudske odnose..kao sto je normalno da ljudi koji tek ulaze u brak veruju da ce trajati...pobogu, zaista ne bi valjalo da je drugacije..

sto se mene licno tice, to su samo prazne price:lol: :lol: :lol:
hocu reci, kaze narod-kad bi znao gde ces pasti, seo bi..e majku mu, ja ne bih sela..vise volim i da padnem s vremena na vreme, nego da zivot provedem u sedenju..ne mozes se zastiti od promasaja, i od boli...ja sam od mog braka dobila mnogo, vise nego sto bih mogla da napisem ovdje...i ne zalim ni zbog jedne sekunde...

valjda bi tu negde bio i zakljucak, je li..da budem sigurni da je ono sto radimo ono, sto zaista zelimo...i nema tu mesta ni za zaljenje, ni za strahove...
vec sam jednom pisala, treba imati mooda za sve..ili, sesti negde u cosak i misliti sta sve moze da se desi, jbt, ako mrdnes levo ili desno;-)
 
frozen1982.:
Postoji i muska verzija pitanja iz naslova ove teme.Uvod je :"Zasto nemas devojku?",razrada:"Kad ces vec da se zenis?"i logican zakljucak u vidu pitanja:"A jel si ti *****?"

Meni nije logican zakljucak, mada ne poricem da bi vecina tako mislila.Vec sam pisala da mislim da i muskarci imaju isti problem i da bi bilo interesantno cuti kako oni reaguju na pitanje Zasto nisi ozenjen?? I da li se oni plase braka??
 
Mislim da se ne treba opterecivati nevaznim stvarima.Tudje misljenje koje zadire u privatnost,ma koliko ti osobe koje ga iznose znace je samo to-tudje misljenje.Treba ga primiti k znanju ali ignorisati.Za muskarce u mnozini ne znam,znam za sebe.Ne,ne plasim se braka ako za brak postoji valjan razlog,ma kakav taj razlog za mene bio.
 
Mozda ne mozemo da prepoznamo ljubav jer previse ocekujemo od nje i poistovecujemo je uvek sa velikom strascu i dramom.Ljubav zna biti i tiha..

Zasto se udati za njega ili se ozeniti njom??
Zato sto provode lepe dane zajedno
Zato jer se slazu

Zato jer su jedno drugom najbolji prijatelji

Zato sto znaju da nasmeju jedno drugo

Zato sto imaju dobar sex

Zato sto imaju poverenja jedno u drugo

Al sam ovo dobro srocila ....:razz:

lepo4va.jpg
 
"Neću se udati za njega zato što nije ispunio moje očekivanje pod rednim brojem... "
ili​
"ružna sam i niko me neće..."
ili​
"ovakvu venčanicu ne nose slonice kao što sam ja, nema ništa od venčanja dok ne smršam.... barem jedno 100 kg"​
 
Vragolasta Amfibija:
pa sta moze lose da mi se desi od kure za mrsavljanje....osim da smrsam sto nije lose...
ma,tebe tvoji savremenici ne razumeju bre ti pripadas istoriji u kojoj ces naci svoje mesto..jer ti je genijalnost,izvanrednost bila dodeljena...kad jednog dana budu govorili o tebi ..reci ce.patila je,bila je genije u selendri...mera talenta,priljeznosti,zrtvovanja,neogranicnosti misli,koje je stavila u svoje delo...bila je suvise velika za osrednjost njenih savremenika...hehe
 
znam da ce to reci...zato se i trudim da zvucim sto inteligentnije ovde na forumu jer je ovo pravo mesto da pokazemo intelektualnu superiornost.
posto mnogi od nas ukljucujuci i tebe u RL jednostavno nemaju sagovornika...osecam da je ovo moj trenutak na ovom mestu...hvala ti na podrsci...kad jednog dana udjem u Britaniku,znas da ce i tvoje ime biti zapisano na tim stranama : pisao je post o njoj diveci joj se...samo tako je mogao da joj se priblizi....ipak,kad je shvatio da iz blata po kome ona hoda njemu viri samo nos....poceo je da ceni zivot malo vise i video da nije dovoljno samo disati.
 
anakin:
bas je ruzna ova tema sad sa prozivanjem ljudi kad su se vencali i zbog cega..
i Lexo, stvarno smaras sa tim negativizmom..jedno je kritika neceg odredjenog i neslaganje a drugo konstantno tupljenje kako je sve odvratno i crno i u tom stilu bavljenje tudjim motivima...
koliko ti imas godina? i kad si pre stigla da legnes u toliku depresiju?
Znaš šta, PRESTANI DA MI DODELJUJEŠ SVOJE OSOBINE. To radiš iz teme u temu, nema smisla.
Ovaj negativizam, ako je nekom svojstven na ovom Forumu, to si ti. Ja stvarno nisam još pročitala tvoj post na kome se nisi dobro istresla na onog kome odgovaraš.
Moje godine je vrlo lako otkriti, piše u profilu. Ne izigravaj psihologa. Ako ti se nešto ne sviđa, prokomentariši TO, a ne mene. Ako ti se ja ne sviđam (u šta sam prilično sigurna, samo ne znam zašto si toliko navalila na mene), za to imaš privatne poruke, pa mi tamo kaži.
anakin:
..... mislim da nema potrebe da me vaspitavas (iz teme u temu)...
Tvoja osobina.
anakin:
Lexo, ti si mnogo crno-bela i opet su ti svi ljudi isti....
Tvoja osobina.

Stvarno, nema smisla, sad neću da ćutim.
 
I ne znam odakle izvlačite te bajkovite zaključke, da se većina ljudi venčava iz ljubavi. Ja tvrdim da su oni manjina i stojim iza toga. I ne znam zašto morate da trpate emocije u ovo jedno ZAPAŽANJE.
Stvarno ne znam gde vi to živite. Ali, super, mislim zbog vas...
Uopšte ne sumnjam u to da ste se sve poudavale iz ljubavi, makar i trudne, (to sam i napisala tamo), ali ne shvatam onda zašto ste toliko pobesnele zbog moje poruke.
I ova anakin, što me proziva kad god ima priliku, bre, još napiše kako ja to radim :shock: jer sam se jednom - usudila - da je kritikujem, zamislite... :roll:

Onda, biće da ja živim među nekim ološem. I onaj dečko koji je praktično zaplakao što je oženio svoju trudnu devojku, on ne postoji, jer ga vi ne poznajete. I 90% moje rodbine ne postoji, jer je moja, a ne vaša. I četiri (za koje znam) devojke iz mog bivšeg odeljenja u srednjoj su se udale iz ljubavi, i to baš silne, za momke koje poznavaše mesec dana, i zatrudneše...

Ah, romantika. Ali, ne, sada je bitno reći kako sam ja negativac i depresivna, i naći se prozvanom, ne znam zbog čega, ako ste sve zaljubljene.
Sad je mnogo bitno ZAŠTO sam ja to napisala, a ne ŠTA sam napisala, kao ČISTU KONSTATACIJU, za koju nemam apsolutno nikakve emocije, osim čuđenja.
I onda se ja bavim motivima, anakin?
 
ja sam ti rekla da postoji razlika izmedju kritike i cistog sranya koje ti vecito radis..pogotovo na teme vezane za stvari o kojima stvarno nemas pojma...
ispade da je pravilo da ako devojka zatrudni u sasvim ok vezi pa se vencaju, vencali su se zbog bebe i niceg vise...
to je ruzno reci, kako ne shvatas? i ko si ti da tvrdis zasto se neko vencao?
btw, ja sam ostavila gomilu potova o kuvanju, garderobi, Heseu i slicnom...kod tebe stvarno upada u oci da si uzasno negativna bez ikakvih argumenata sem tvoje slike o tamo nekim ljudima i njihovim motivima...
tako da slobodno mogu reci da ovo sto si napisala nije tacno...

i ti se meni niti svidjas niti ne svidjas...ne znam sto tako ozbiljno shvatas kritiku koja uopste nije napad na tebe...ponasas se kao klinka koja moze da kaze sta god joj padne na pamet, ma kako to ruzno bilo, ali zato se jako buni kad dobije odgovor na istom nivou...
odluci se jesi dete ili si odrasla osoba...ako si dete, onda nemam nameru da te kritikujem jer zaista verujem u ravnopravne odnose svugde, pa i ovde...
 
anakin:
ja sam ti rekla da postoji razlika izmedju kritike i cistog sranya koje ti vecito radis..pogotovo na teme vezane za stvari o kojima stvarno nemas pojma...
ispade da je pravilo da ako devojka zatrudni u sasvim ok vezi pa se vencaju, vencali su se zbog bebe i niceg vise...
Alo =======>
Lexa:
Nema potrebe da mi kažeš kako se i ti ljudi možda vole, znam.
Mislim da je ružno da nešto pročitaš tako površno, i da napišeš onako bljutav i uvredljiv odgovor.
A pošto vidim da imaš problem sa razumevanjem i tumačenjem onoga što napišem (a, opet, komentarišeš), ne zameri što citiram samu sebe i podižem slova radi upućivanja na poentu. :roll:

anakin:
to je ruzno reci, kako ne shvatas? i ko si ti da tvrdis zasto se neko vencao?
Zato što mi je rekao zašto!!!!!!!!!!
I šta je ružno, konkretno? Prema kome je ružno??? Ovo bih baš volela da čujem...

anakin:
.....tako da slobodno mogu reci da ovo sto si napisala nije tacno...
Možeš, ali ne dozvoljavam da me vređaš, nazivajući ono što napišem sranjem. Razumeš li? Niti dozvoljavam bilo kakav pokušaj psihoanalize i izigravanja "starije sestre". Ako si tako ubeđena da je ovo što ja pišem sranje, a ono što ti pišeš veoma svrsishodno, lepo to zadrži za sebe, ni meni se ne sviđa sve što ti napišeš.

anakin:
..... ne znam sto tako ozbiljno shvatas kritiku koja uopste nije napad na tebe...

A kako nazivaš ovo???

anakin:
i Lexo, stvarno smaras sa tim negativizmom..jedno je kritika neceg odredjenog i neslaganje a drugo konstantno tupljenje kako je sve odvratno i crno i u tom stilu bavljenje tudjim motivima...
koliko ti imas godina? i kad si pre stigla da legnes u toliku depresiju?
Ovo nije ni napad, u pravu si, ovo je čista bljutavština...
Ako hoćeš lepo da razgovoraš sa mnom, možeš, ali onda preskoči uvrede i bavljenje mojom ličnošću. Ako nećeš, onda ćemo razgovarati isključivo tako.
Možda si sebi dala za pravo da me nazivaš klinkom, ovo ćeš mi morati verovati na reč - ja sam sve suprotno od toga. Zato ne dozvoljavam da me svaki pametnjaković proziva.
Pazi, ja te još nijednnom, ovde, nisam uvredila. Trudim se, i nalazim da je i to oličenje, kako zrelosti, tako i pristojnosti, i to je minimum poštovanja koje ovde nekome možeš ukazati. To je jedna stvar koja tebi izostaje.
Ovo je ozbiljno pitanje - da nisi ovan u horoskopu?
 
Betty:
..... otkako je prestalo obećavanje dece..... U manjini u odnosun ašta ili koga?
Kakvo obećavanje dece? :confused:
U manjini u odnosu na parove u kojima postoji jedno koje baš i nije zaljubljeno, ili oboje, što je još i manje strašno... A iz kog razloga ulaze u brak, ah, ima čitav spektar različitih...
Što se prebrojavanja tiče, piše u postu broj 273.
 

Back
Top