Lepi poljubci nema sta

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
Priča kaže da je jednom neki čovek kaznio svoju trogodišnju kćer jer je potrošila celu rolnu zlatnog papira za umotavanje. Para je bilo malo i on se naljutio kad je video kako dete pokušava ukrasiti kutiju koju će staviti ispod božićne jelke. Ipak, mala je devojčica sledećeg jutra donela poklon svom ocu i rekla:

"Ovo je za tebe tatice."

Osjećao se posramljen svojom prijašnjom reakcijom, ali njegova se ljutnja opet razbuktala kad je otkrio da je kutija prazna.

Vikao je na nju:


"Zar ne znaš da bi, kad daješ nekome poklon, trebalo biti nešto unutra?"

Mala devojčica ga je pogledala s očima punim suza i rekla:


"Ali, tatice, kutija nije prazna, stavila sam poljupce u nju. Samo za tebe, tatice."

Otac je bio slomljen. Zagrlio je svoju malu devojčicu i preklinjao je da mu oprosti.

Kažu da je taj čovjek čuvao onu zlatnu kutiju pokraj svog kreveta mnogo godina i kad god bi bio obeshrabren, izvadio bi iz kutije jedan zamišljeni poljubac i setio se ljubavi deteta koje ga je stavilo unutra.

 
Ne volim devojcicu sa sibicama niti ostale bajke i price u kojima deca umiru, ostaju sirocad, pate.. Gde su zlostavljana, siromasna, napustena i nesrecna.
Dovoljno mi je saznanje da se to stvarno desava, ne moram jos da citam i price i basne o tome.
Ova prica je mogla lepse da se napise bez kaznjavanja i vristanja na devojcicu bez razloga, a da i dalje ima lepu pouku.
 
chokolada:
Ne volim devojcicu sa sibicama niti ostale bajke i price u kojima deca umiru, ostaju sirocad, pate.. Gde su zlostavljana, siromasna, napustena i nesrecna.
Dovoljno mi je saznanje da se to stvarno desava, ne moram jos da citam i price i basne o tome.
Ova prica je mogla lepse da se napise bez kaznjavanja i vristanja na devojcicu bez razloga, a da i dalje ima lepu pouku.
Ovo mogu i ja da potpisem!
 
Losa prica, ostavlja gorcinu. Poenta nije dobro pogodjena. Mamlaza bi trebalo na posmatranje a ne da se zavrsi kako on sa ljubavlju gleda kutijicu...
Koliko puta mi je cerka kao jako mala, poklonila drvce, zamrljan papir od cokolade ili neki zuti otpali listic... Najdrazi pokloni - trebao sam da se izdreem sto mi poklanja "smece" ?

Osim toga - "poljuBci" ?
 
chokolada:
Ne volim devojcicu sa sibicama niti ostale bajke i price u kojima deca umiru, ostaju sirocad, pate.. Gde su zlostavljana, siromasna, napustena i nesrecna.
Dovoljno mi je saznanje da se to stvarno desava, ne moram jos da citam i price i basne o tome.
Ova prica je mogla lepse da se napise bez kaznjavanja i vristanja na devojcicu bez razloga, a da i dalje ima lepu pouku.
Chokoladice, sve me vise odusevljavas :-)
 
bobba:
Priča kaže da je jednom neki čovek kaznio svoju trogodišnju kćer jer je potrošila celu rolnu zlatnog papira za umotavanje. Para je bilo malo i on se naljutio kad je video kako dete pokušava ukrasiti kutiju koju će staviti ispod božićne jelke. Ipak, mala je devojčica sledećeg jutra donela poklon svom ocu i rekla:

"Ovo je za tebe tatice."

Osjećao se posramljen svojom prijašnjom reakcijom, ali njegova se ljutnja opet razbuktala kad je otkrio da je kutija prazna.

Vikao je na nju:


"Zar ne znaš da bi, kad daješ nekome poklon, trebalo biti nešto unutra?"

Mala devojčica ga je pogledala s očima punim suza i rekla:


"Ali, tatice, kutija nije prazna, stavila sam poljupce u nju. Samo za tebe, tatice."

Otac je bio slomljen. Zagrlio je svoju malu devojčicu i preklinjao je da mu oprosti.

Kažu da je taj čovjek čuvao onu zlatnu kutiju pokraj svog kreveta mnogo godina i kad god bi bio obeshrabren, izvadio bi iz kutije jedan zamišljeni poljubac i setio se ljubavi deteta koje ga je stavilo unutra.

ovo je prica koja govori koliko smo sebicni i skrti,surovi i pokvareni i da je jedino iskrena ljubav u stanju da nam da snagu i ispuni dusu,steta sto to uvek shvatimo prekasno.Pokusavam da se stavim u kozu devojcice koja je sigurno bila iznenadjena i povredjena a zelea je samo da pokaze svoju ljubav u naj iskrenijem i najnevinijem obliku.
 
Meni se prica bas svidja.
I prilicno mi je realna...koliko puta ljudi uopste, ne samo roditelji, na takav nacin odbace nesto sto je imalo za cilj samo da iskaze ljubav i paznju...svako od nas to ponekad nehotice radi...a mogli bi malo cesce da obracamo paznju na to kako se drugi osecaju...
BTW, prvi put ovo kazem na forumu, ali meni je zaista ukazivanje na gramaticke greske na netu neumesno...ne vidim sta se time postize...pogotovo iz razloga sto je ovo mesto gde su se skupili ljudi koji zive na razlicitim krajevima planete...
 
Osim toga - "poljuBci" ?

sta poljuBci
pa sta
ja sam bivsa Bosanka nisam sadasnja Beogradjanka
razumela si
i nemoj da mi ovde drzis casove naseg jezika
ja govorim i pisem onako kao su me ucili
a i ti
a nisu nas ucili isti ucitelji
eee
svasta
 
S_K_V_O:
Meni se prica bas svidja.
I prilicno mi je realna...koliko puta ljudi uopste, ne samo roditelji, na takav nacin odbace nesto sto je imalo za cilj samo da iskaze ljubav i paznju...svako od nas to ponekad nehotice radi...a mogli bi malo cesce da obracamo paznju na to kako se drugi osecaju...
..

i ja bi to bas tako rekla
prica je za mene jako realna i na neki nacin lepa

covek koliko god je gresio uvideo je to
dok ovde osobe na forumu nikada nece to uvideti
 
S_K_V_O:
BTW, prvi put ovo kazem na forumu, ali meni je zaista ukazivanje na gramaticke greske na netu neumesno...ne vidim sta se time postize...pogotovo iz razloga sto je ovo mesto gde su se skupili ljudi koji zive na razlicitim krajevima planete...
Pretpostavljam da se ovo odnosi na mene...
Jedna je stvar ako neko u brzini promasi neko slovo, sto se odmah i vidi, na to i ne treba nista reci naravno.
Ali, ako neko napise "kompijuter" ili "poljubci", treba ispraviti, ne zato da se pravim pametan, vec mozda i pomogne za kasnije. Niko se nije naucen rodio.
Osim toga, to sto ljudi zive na "raznim krajevima planete" ne znaci da barem osnovnu skolu nisu zavrsili, vec tamo se takve greske ne tolerisu, zar ne?
I na kraju, valjda je osnovno pravilo neke komunikacije i barem osnovno poznavanje gramatike? Da li bi ti dala posao nekom programeru koji ce ti reci da ce na svom "kompijuteru" naisati program? Ili ces primiti sekretaricu koja pise "poljubci" ?

Dakle, kritika nije zlonamerna, naprotiv....
 
bobba:
i ja bi to bas tako rekla
prica je za mene jako realna i na neki nacin lepa

covek koliko god je gresio uvideo je to
dok ovde osobe na forumu nikada nece to uvideti

ne bi covek verovao koliko se da o nekome zakljuciti iz online komunikacije....

ja bih ti sugerisala da, mozda, krenes od "malog princa"... mozda je malko teze gradivo, ali ja ne sumnjam u tebe....

BTW, ja nisam ni rodom bosanka, ni sadasnja beogradjanka....da ne bude zabune.
 
chokolada:
Ne volim devojcicu sa sibicama niti ostale bajke i price u kojima deca umiru, ostaju sirocad, pate.. Gde su zlostavljana, siromasna, napustena i nesrecna.
Dovoljno mi je saznanje da se to stvarno desava, ne moram jos da citam i price i basne o tome.
Ova prica je mogla lepse da se napise bez kaznjavanja i vristanja na devojcicu bez razloga, a da i dalje ima lepu pouku.
i šta si ti onda čitala kada si bila mala?
mislim...ne zaboravi da je u crvenkapi lovac isekao vuku trbuh, ubacio mu kamenje, i bacio ga u bunar....eh da a izvukao i babu i crvenkapu iz stomaka...fuj...rekoh devojčica sa žigicama....ili ružno pače....ili trnova-jebena-ružica.....a tek pepeljuga....
naravno priča sa poljupcima je glupa. i tačka. ali ako se udubiš u nju.
ako je pročitaš površno,kažeš jaooo kako cakano! :roll:
i ne zaboravi da su oni bili siromašni,a ona je potrošila zlatni papir!!!
eeeee mora se čita,mora se mašta mora se misli.(reko ciga iz mog odeljenja nekad)
 
Joooooj, majko moja, sto ste slatki, smesni i klinci ponekad! Eh, sto vas bre volim povremeno, onako kolektivno! :) A ima i nekih knjiga koje nisu krvolocne, tipa Orlovi rano lete, Druzina pet petlica, Rat dugmica, Druzina Pere Kvrzice itd...A?!?! A, a, a?!?! :):):)
 
P.s. Kolko god da je prica gruba, ona oslikava realnost: idealizovana je slika (u najvecem broju slucajeva) u kojoj roditelji nece posizeti da im dete razvuce 12 metara trake, pocepa paire za pakovanje poklona itd......Nazalost, naravno. Ali danas roditelji vreche i za mnogo banalnije stvari....
 
jooooj...Devojcica sa sibicama, ostale su mi traume od te price...jadno dete, sedi i halucinira pa umre...ugh...
a sta je poenta te price, jel neko zna? :)

ja sam imala zbirku indijanskih, americkih i afrckih prica...e to da vidite...bili baba i deda a baba ceo zivot nosila zutu maramu oko vrata i pita je deta na 150-oj godisnjici braka oce li skinuti tu maramu vise (a ustvari je zapitkivao ceo zivot, da) i baba kaze kad dodje vreme, skinuce maramu....i doslo vreme i baba mu kaze E sad mozes da mi skines maramu i deda je skine, a babi otpadne glava!
majke mi, ladno ova prica medju pricama za decu!!! horor sa elementima erotike...:)

a da...ovo sa detetom i taticom je ogavno...pateticno je i sadisticki...
 
xpajamacax:
i šta si ti onda čitala kada si bila mala?
mislim...ne zaboravi da je u crvenkapi lovac isekao vuku trbuh, ubacio mu kamenje, i bacio ga u bunar....eh da a izvukao i babu i crvenkapu iz stomaka...fuj...rekoh devojčica sa žigicama....ili ružno pače....ili trnova-jebena-ružica.....a tek pepeljuga....
naravno priča sa poljupcima je glupa. i tačka. ali ako se udubiš u nju.
ako je pročitaš površno,kažeš jaooo kako cakano! :roll:
i ne zaboravi da su oni bili siromašni,a ona je potrošila zlatni papir!!!
eeeee mora se čita,mora se mašta mora se misli.(reko ciga iz mog odeljenja nekad)
Ne razumem cemu ovaj napad! :shock: Samo sam rekla da ne volim price gde deca stradaju na bilo koji nacin. :roll: Pisao je jebeni Anderson ili neko drugi, nije me briga. :roll: I citala sam sve bajke kada sam bila mala, verovatno ne volim takve jer je suza suzu stizala kada sam citala devojcicu sa sibicama i slicne. :roll: Dan danas se ne usudjujem da je procitam.
Eh da, obozavam zivotinje ali nekako mi je lakse da predjem preko bajke u kojoj vuk (koji je predstavljen kao zlikovac) strada nego gde devojcica umre od zime. :roll: Ove ostale sto si spomenula imaju srecan kraj. :roll:
Ovo vec drugi put ponavljas, ne razumem sta mislis time? :?
 

Back
Top