Pitanje za korisnike ISDN-a

miladin

Početnik
Poruka
9
У мом месту се ускоро прикључује дигитална централа. Ја сам се пре месец дана пријавио за ISDN (прво сам мислио да узмем други број али ми се ово учинило повољнијим; иначе код мене вероватно никад неће да дође ADSL а нема ни кабловског ни бежичног интернета). Исто се за ISDN пријавио и један другар и он је пре неки дан разговарао са неким надзорником радова из „Телекома“ који му је рекао да боље да узме други број него ISDN јер се касније плаћају неке таксе (за које ми нису рекли приликом пријављивања). Ако би могао неко од корисника ISDN-а да напише који су ту све трошкови и какви и да ми неко препоручи шта да узмем: други број или ISDN. Ово ми је хитно јер треба да ускоро пусте централу.
 
ja koristim isdn intracom mnet mod ,grcki to je zivo sranje ,stalno ga resetujem ,kada koristis dva kanala duplo skida impulse i vreme i samo kod ptt provajdera dopustaju da se ukljucis na 2 kanala prelazim na obican broj ,a i preplata ti je 178 din u odnosu na 40 analogni pa ti sada vidi za sada toliko
 
Whitesnake:
ISDN.Dalje ruke od toga!To je moja preporuka iz licnog iskustva.Ako treba da pojasnim bilo shta u vezi ISDN-a,pitajte slobodno...a inace iskustvo je ocajno....!!!

Moram da se nadovežem na ovu temu, uz zadnji telefonski račun sam dobio ponudu da pređem na ISDN uz doplatu od 5900 + mesečna preplata od 170 din. Međutin mene interesuje da li na ISDN liniji može da radi običan telefon ili moram da kupim i odgovarajući telefon ?
 
cau-cau:
Moram da se nadovežem na ovu temu, uz zadnji telefonski račun sam dobio ponudu da pređem na ISDN uz doplatu od 5900 + mesečna preplata od 170 din. Međutin mene interesuje da li na ISDN liniji može da radi običan telefon ili moram da kupim i odgovarajući telefon ?

moze obican, ali ne mozes koristiti nista od onih dodatnih usluga koje nude (i koje ti uvecavaju racun za odredjeni procenat od pretplate - vidi na sajtu).
 
Не знам да ли мислиш на моје почетно питање са почетка тема или нешто друго, ја ћу претпоставити да је ово прво.

Као што је Pjer_Nis рекао, ако нема услова за други, широкопојасни приступ интернету, онда је ИСДН решење које омогућава да се преко обичне телефонске линије добију два канала, што значи да је могуће имати да броја, односно да једна линија буде слободна док користите dial-up интернет.

Иначе, преварио сам се у претпоставци да никада неће доћи АДСЛ, четири године и два месеца након отварања ове теме (дакле пре 11 месеци), у мом месту је омогућен АДСЛ, ја сам вратио свој ИСДН прикључак, добио поново обичну линију и сада задовољно користим АДСЛ прикључак ;)
 

Back
Top