Novogodisnji sajam

Redovno! U stvari, kada se setim novogodisnjih praznika mog detinjstva, prva acosijacija je upravo vasar.
Bilo je drugacije nego danas, hale su bile pretrpane robom, ljudi su kupovali na veeeliko (secam se ogromnih torbi, kutija, kolica, kupovala se bela tehnika, televizori, sve i svasta). Secam se razglasa koji je pozivao na ucesce u nagradnoj igri, cini mi se da je jedne godine nagrada bila kolor tv koji je stajao negde u kutiji, pa ko ga nadje, njegov je. Secam se secerne vune, mirisa pljeskavica, preglasne muzike, guzve, voznje na nekoj galiji koja je stajala naopacke u jednom momentu (i kako mi je bilo muka posle toga...)
Svoju decu svake godine vodim, ali vidim da za njih to nije ono sto je za nas nekada bilo. Razumljivo je, njihov je zivot daleko ispunjeniji raznim sadrzajima, 12 meseci u godini...
 
e to treba videti....neverovatan zbor shljashtetjih dzidza bidza i hrrrpa naroda koji bezglavo tuda tumara...sve zajedno sa decom koja se odushevljavaju svakoj svetlucavoj stvari koju je neki kosooki paticvrk sklepao....ogroman shareni lilihip na koji se narod lepi poput mushica....hram proseka....parada u chast kicha i shunda....jednom rechju pravo mesto za obitji
 
Išao sam kad sam bio mali, vodila me je starija sestra. Tražio sam jer sam čuo da postoji kuća straha, sedneš u neke vagone, iz mraka iskaču čudovišta, Jedne godine se išlo peške kroz tunel, nije mi se dopalo, nki zombi mlatnuo po glavi u mraku i skinuo kapu. Naravno da mi je nikad nisu vratili...to mi je bila dečja horor faza. Sajamska atmosfera je mučna pomalo, naročito vašarska, kao u Pas koji je voleo vozove, jedino što ne postoji Zid smrti i sl, ali je podjednako odvratno. I one jeabuke i šečerna vuna, ja sam to kao klinac zvao staklena vuna
Ne bih išao sada, nema šanse...
 
...mrzim proklete usecerene jabuke...i cela ta fama oko vasara...tu da vodim decu nema sanse...pored toliko mesta u ovom gradu koja imaju fantasticne sadrzaje i programe bas oko Nove godine ja decu da vodim na vasar?
 
Никад нисам ишла на те сајмове... ја волим само пољопривредни у Новом Саду јер тада можеш видети животиње... нпр. краве и прасиће, ма свашта може да се види... мене то увек одушевљавало... иначе су сајмови досадни и кичерица.
 
Isla sam 1 ili 2 puta s tatom kad sam bila mala. Bila sam prosto omadjijana onim masinama gde ubacih novcic i on mozda izgura jos neke parice (kad se ono pomera). Znate na sta mislim? To sam obozavala. Sad naravno ne bih isla,em je tamo u sali zima,em ne volim vasare i sajmove (narocito vasare :roll: )
 
snaja88:
Isla sam 1 ili 2 puta s tatom kad sam bila mala. Bila sam prosto omadjijana onim masinama gde ubacih novcic i on mozda izgura jos neke parice (kad se ono pomera). Znate na sta mislim? To sam obozavala. Sad naravno ne bih isla,em je tamo u sali zima,em ne volim vasare i sajmove (narocito vasare :roll: )


nije zima, uvek je pretoplo. meni je sve ok, samo me nervira ona preglasna muzika u hali 1.
probije mi usi.
 

Back
Top