ICENTRALA = PREVARA

tino2006

Početnik
Poruka
6
Pogledajte moju listu konekcija na provajdera ICENTRALU i zakljucite sami.

datum vreme vreme trajanje konekcije
2005-12-14 21:01:14 21:02:02 0:00:48
2005-12-14 21:03:22 21:27:02 0:23:40
2005-12-14 21:28:18 21:32:02 0:03:44
2005-12-14 21:33:21 21:59:02 0:25:42
2005-12-14 22:00:21 22:15:03 0:14:43
2005-12-14 22:18:19 22:28:03 0:09:44
2005-12-14 22:29:37 22:38:36 0:09:00
-------------------------------------------------------------------

A danasnji dan je jos bolji :(((

datum vreme vreme trajanje konekcije
2005-12-16 20:54:54 20:57:02 0:02:09
2005-12-16 20:58:22 21:01:54 0:03:33
2005-12-16 21:07:24 21:10:02 0:02:39
2005-12-16 21:12:10 21:24:01 0:11:51
2005-12-16 21:25:20 21:31:03 0:05:43
2005-12-16 21:32:21 21:46:02 0:13:41
2005-12-16 21:47:28 21:49:01 0:01:33
2005-12-16 22:22:20 22:26:03 0:03:44
2005-12-16 22:27:24 22:30:03 0:02:40

STA TO PRUZA ICENTRALA :
1.Internet podrsku preko telefona (na koji se niko ne javlja,zvao sam preko 20 puta i nisam nikog dobio da mi pomogne)
2.Reklamiraju se kao UVEK DOSTUPNI ( vidite i sami da im veze ne izdrze ni 10 minuta odjednom)
ICENTRALA prodaje kartice sirom Srbije i jos trazi distributere,a i ovo sto se konektuje preko njih ne moze ni 10 minuta konekcije odjednom da sastavi.

Zasta sam dao 550 dinara (toliko kosta mesecna NON-STOP pretplata) ???
Da li u ovoj drzavi postoji neko ko kontrolise rad provajdera ???
Da li to znaci,da svako ko stigne zakupi vezu kod PTT i prodaje kartice po Srbiji ,a da nema dovoljno linija da opsluzi musterije ??

P.S BOZE ! Zasto bas ja ? Zasto je moralo ovo bas meni da se desi ? :(

Veliki pozdrav i cuvajte se ovakvih provajdera !!!
 
Nisi ti jedini nista ne brini.
Svi ti jeftini su sacuvaj boze.
Evo ima kod mene neki gradski provajder za 490 din. mesecno, ali posle 9 casova nema sanse da se konektujes, zatim bug kod kojeg je 5din/h ali isto posle 9 nema sanse da se nakacis + neka greska do njih pri downloadu fajlova jednostavno stane i nece dalje.
Zatim je tu jedan provajder koji daje besplatan internet do 15.janura ali nema sanse da mi predje preko 4.5Kb/s iako sam na ISDN...

Po tom pitanju u ovoj drzavi vlada totalna anarhija.
 
loop:
Nisi ti jedini nista ne brini.
Svi ti jeftini su sacuvaj boze.
Evo ima kod mene neki gradski provajder za 490 din. mesecno, ali posle 9 casova nema sanse da se konektujes, zatim bug kod kojeg je 5din/h ali isto posle 9 nema sanse da se nakacis + neka greska do njih pri downloadu fajlova jednostavno stane i nece dalje.
Zatim je tu jedan provajder koji daje besplatan internet do 15.janura ali nema sanse da mi predje preko 4.5Kb/s iako sam na ISDN...

Po tom pitanju u ovoj drzavi vlada totalna anarhija.

hmm, delom si u pravu za tog od 490 din. Evo, ja sam sad s njim na netu. Iskljuchio sam modem speaker, stavio timeout izmedju redial attempt-ova na 1 sec i stavio da pokushava 999 puta. U proseku posle 5 do 10 min dosadnih line busy poruka se i konektuje :) (a ponekad i iz prve!). Ali nije to to....
Sve u svemu, zajebani su ovi anonimusi od provajdera. Ali kad kab. distributer ne nudi internet, ADSL-a nema ni za leka, Wireless kroz zgrade josh ne funkcionishe ;) , onda je 490 kinti + impulsi koiko-toliko pristojno reshenje...
Shta da se radi...
 
Pa oko 2 po ponoci nije ni cudno da je uspeo da se konektuje ali probaj ti u 9, 10 uvece pa da vidis koliko ce ti trebati.

Ja sam stavio na 50 pokusaja, sa tim da se preko ISDN konektuje za 2 sekunde, ali nema sanse da ubode.
Isto je i sa Bug-om.
Ovaj besplatni dobro sljaka uvece ali zeza pre podne, tako da je pravo zongliranje sa tim provajderima.

Resio sam da cim ovaj besplatni ukine ovaj net za dz. da uzmem neobee mesecnu pretplatu od 690 kinti, jel imaju onaj speed accelerator koji najmanje 5 puta brze otvara forume.
Zaista fenomenalna stvar i vredi te pare.
 
Ma ljudi nemojte da se zezate sa anonimusima.
Ja sam pre kabla imao flat dialup na sezamu i bio sam prezadovoljan. Nije bilo problema da se konektujem, brzine maksimalne a cena je ako se ne varam negde oko 600 din (jeftinije je ako se plati na skadarliji jer se dobije dodatni popust (bar je tako bilo kad sam ja kupovao prosle godine))
To je svega oko 100 din povecanje cena a dobija se mnogo. Narocito sto onaj ko uplati flat mora da se pomiri na barem 600 din povecanje tel. racuna (u suprotnim flat mu se ni ne isplati) tako da u ukupnoj cifri tih 100 din ne igra neku ulogu a mnogo donosi.
Sve preporuke sezamu ( a veruj na netu sam jos od '96. (i pre njega bbs-ovi)) i promenio sam gomilu provajdera i sezam stvarno mogu da preporucim)
Osim flata za tu cenu dobijas i 50 besplatnih poruka da posaljes na mobilni i jos jednu mnogo dobru foru. Getorder. Porucis sve velike stvari koje ti trebaju da oni skinu sa neta na svoj server i onda lepo odes sa RW diskom kod njih na skadarliju i sve to prerezes za 10minuta :)
Tako sam svojevremno skinuo i jednu igricu od 2GB :))))
Jedino ako su sad ukinuli tu uslugu nisam siguran posto skoro godinu dana nisam vise kod njih..
 
i zaboravih. Tu pretplatu mozes da delis sa jos nekim posto mozete dvojca da uplatite za jednog, napravite razlicite mail adrese (na istom nalogu) (to je moguce preko njihovog sajta) i jedino ne smete u isto vreme da budete na netu jer vas diskonektuju. Znaci dogovorite se ko ce u koje vreme i sustinski mesecni flat platis oko 300 din :) ;) :) 8)
 
Sezam jeste bolji dial-up provajder, i jos uvek daju SMS i Getorder (ali ne daju Getorder na ISDN, ne znam zasto) cena je isto 690din. ali ja bih se ipak pre odlucio za Neobee jel im je speed accelerator zaista fenomenalna stvar.
Oni imaju isto dovoljno ulaznih linija tako da sa njima ne bi trebalo da ima problema.
 
tab503:
i zaboravih. Tu pretplatu mozes da delis sa jos nekim posto mozete dvojca da uplatite za jednog, napravite razlicite mail adrese (na istom nalogu) (to je moguce preko njihovog sajta) i jedino ne smete u isto vreme da budete na netu jer vas diskonektuju. Znaci dogovorite se ko ce u koje vreme i sustinski mesecni flat platis oko 300 din :) ;) :) 8)

Eh, jedno (davno) vreme , kada im je flat bio 850 din bilo je moguce i svi istovremeno da budemo na vezi... Kako je lepo kad 20 ljudi podeli troshak od 850 din ;) A za mail nikog nije ni briga, tu je webmail. I tako 3 meseca, a onda nas zayebu i pochnu da ukidaju naloge :( (a taman sam uplatio sledeci mesec). Pozovem ih da vidim "shta nije u redu", a lik na drugoj strani pochne da mi nabraja brojeve telefona svih koji su bili u isto vreme na vezi. Eh, bilo je lepo dok je trajalo...
 
Nisam loop, al cu ipak da kazem:
Neobee Speeedy Internet Accelerator ti dodje kao mali prog. koji skinesh za dz. sa neobee-ovog sajta, radi ti u systraju, i kompresuje sadrzaj koji do tebe dolazi. Znachi, kao, mozesh da birash nekoliko nivoa kompresije, a shto je veci nivo, brze je i uchitavanje stranica. Ta kompresija naravno ima za posledicu da slike budu srazmerno loshijeg kvaliteta nego u originalnoj verziji.
Eto, toliko otprilike znam, chisto da ne cekash in the agony do nekog boljeg odgovora :)
 
sad kad pises o tome secam se pocetaka na internetu i uzasno spore veze tako da sam ukljucivao opciju ne pokazivanja slika na strani i samo kad me interesuju slike, na toj strani kliknem dugme i one pocnu da se ucitavaju.
Eh stara dobra vremena :)
Eto kompresije na primitivan nacin :) ;)
 
tab503:
sad kad pises o tome secam se pocetaka na internetu i uzasno spore veze tako da sam ukljucivao opciju ne pokazivanja slika na strani i samo kad me interesuju slike, na toj strani kliknem dugme i one pocnu da se ucitavaju.
Eh stara dobra vremena :)
Eto kompresije na primitivan nacin :) ;)

Sad kad i ti prichash o tim "starim dobrim vremenima", ja to josh uvek radim.... :) !!
 
Da malo pojasnim i iznesem jos detalja vezanih za ICENTRALU.
Pun naziv je Internet Centrala,njihova internet strana je na www.icentrala.net inace su provajderi iz Cacka(pretpostavljam,nigde nije jasno navedeno).Inace ja sam karticu kupio u mom gradu tj. Nisu preko njihovog distributera na trafici.
Inace konacno sam dobio nekog na onom njihovom telefonu koji sluzi kao internet podrska i gospodin sa druge strane zice je na moju zalbu i konstataciju da mi veza puca na svaka 5 minuta rekao da je ista stvar i na njegovom kompu.(Bas je podrska ovakav odgovor) Na pitanje dokle da cekamo mi korisnici i da se mucimo sa ovim losim vezama,rekao je "U pregovorima smo sa PTT-om". I to je to....eto kako se u nasoj zemlji bezakonja resavaju stvari....
Umesto da ima narod pravo da prijavi takve provajdere i naplati odstetu u vidu pretrpljenje materijalne stete i stresa ...(ponekad ovakav nacin surfovanja dovodi do ludila,kada ne mozete ni jedan fajl duzi od 2MB da downloadujete sa neta).
Inace do pre mesec dana sam bio sam korisnik Sezam-proa koga moram da pohvalim,stvarno je bio OK sto se tice veza i usluge.Ali sam bio na neki nacin primoran,zato sto distributer koji je zastupao Sezampro u Nisu je poceo raditi sa ovima iz ICENTRALE i ja rekoh da je kvalitet isti(cena je dosta manja).I tako sam upao u paukovu mrezu.Moracu da sacekam 25 decembar kada mi istice mesecna pretplata i da se vratim starom dobrom Sezam-prou.
Zalosno je koliko sporo ide uvodjenje ADSL-a kod nas.Koliko znam Beograd je pokriven,a mi u Nisu smo prvo cekali obecano uvodjenje septembra,pa su rekli pred N.Godinu i koliko vidim nista i od tog obecanja.To je resenje za sve ove probleme.
Kada kazem nekom iz inostranstva da idem preko modema,on se samo slatko nasmeje ( ko zna sta pomisli u sebi).
 
Onda jesu iz Cacka.
Eto to je vec drugi provajder koji ne vredi ni 2 pare.
Sta da ti kazem platio si tvoju skolu, sledeci put ne moj da stedis na tome, kad god budes hteo da ustedis skupljece te kostati
icon_idea.gif

pozz
 
U pravu si.Inace ja radim u trgovini pa znam kako je kada mnogo biras i trazis nesto bolje od onoga sto imas. Na kraju uvek ispadne da uzmes tj. odaberes najgore.
Ali kod mene svaki kupac ima garanciju na bilo koji proizvod.Eto uzmimo najprostiji primer:
dajem garanciju na zogere tj. ako ispadne sundjer iz limenog dela ja dam novi zoger.
Kada ja mogu dati garanciju i da reklamiram zoger od 200 dinara,treba da postoji zakon i za te prevarante.Jer dok kod se takvi budu bogatili na racun potrosaca,pojavljivace se neki novi koji ce hteti da se obogate preko noci.
Pa ovo ti je isto kao Dafina i Jezda.Eto mozes odstampati neke greb-greb dopune interneta na kompu i distribuirati ih preko trafika ili prodavaca i zgrnes pare.A od interneta nema nista.I ko ce da te juri ?? Niko,u ovoj zemlji takvi su zasticeni zakonom.A mi potrosoci i korisnici moramo da se drzimo zajedno,jedni drugima pomazemo ukazemo na takve osobe,firme.
Jos samo kuka i motika da proradi :)
 
Ljudi, koristim internet centralu 3 meseci... i hvala Bogu nisam imao nikakvih problema! A to što vi izmišljate to je vaša stvar!


Jedini problem je što je uveče teže za priključivanje ali zaglavite enter i piči... najviše pola sat čekanja! Nikad mi nije seckalo i prekidalo me...


NEKA TAKO I OSTANE!
HVALA BOGU!
 

Back
Top