Republika Srpska da ali....

Lola 111

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
169
Poslednjih dana smo svedoci do sada najzesce kampanje za ponistavanje R.Srpke u ovom obliku.Isto tako smo svedoci totalne nezainteresovanosti ne samo srbijanskih politicara,nego i celokupnog srbijanskog stanovnistva,za sudbinu teritorije "svoje brace".R.Srpska sigurno da ne treba da postoji na ovakvim temeljima,gde ce da se bogate Seseljevi,Radovanovi,Slobini,i ostali lopovi.
Ako ima nesto gore od sadasnjih lopov-patriota,to su onda bolesne ideje Koste Cavoskog i ostalih pacijenata,da R.Srpska jedan dan treba teritorijano da se stopi sa Srbijom (on verovatno misli da ce Srbija tada biti do Mongolije).Takav mracan scenario bi doveo preostalo napaceno stanovnistvo u Srpskoj do kolektivnog samoubistva ili ropskog odnosa.
Kakve bi se onda price ispredale tipa:"Pa zar mi da ih hranimo,a oni da nam uzimaju radna mesta".
Iz licnog iskustva poruka Srbima preko Drine bi glasila:Bolje da izgubite R.Srpsku i da se utopite u BiH,nego da vam guzicoliki kadrovi iz Svilajnca i Cacka odredjuju ko ce gde da radi i koja ce suma kada da se sece.
 
:shock:

rs ne treba da postoji?
znaš li koliko ljudi je stradalo u borbi za uspostavljanje rs?

a to oni nam uzimaju hleb će pričati retardi,baš kao što sada pričaju isto to o izbeglicama iz krajine...
takvi su u manjini.....
 
ccccc.

Eh, da znate koliko ne znate..
Misljenja su podijeljena... Mnogi kazu kao sto je autor teme napisao da je RS "Radovanova" sto nije ispravno ni po cemu tacno, mada je sam naziv entiteta djelo glave Radovana ali i njeno stvaranje i odrzanje je mnogo vise glava palo.. S toga...Kako stvari stoje RS NECE biti ukinuta ma koliko to mnooooogi zeljeli, posebno komsije "bosnjaci" iz F BiH.. Na njihovu zalost RS postoji dosta dugo, mada u teskim okolnostima i velikom lopovluku vladajuce strukture SDS-a... Ipak mislim da RS ima snage i dovoljno dobrih, postenih i pametnih ljudi da moze da zivi i da napreduje.. Nadati se na sledecim izborima da ce narod KONACNO reci svoje u vezi RS-a i konacno izabrati prave ljude koji ce da se za nju zaloze vise i da rade vise..

Primjer popustanja, tj. vadjenja SDS-a je ocigledan jer treba da se izglasa nepovjerenje vladi Pere Vujelovica nakon cega ce Milorad Dodik da preuzme kormilo vlade bez predstavnika SDS-a...

Cavic je shvatio da sadasnja struktura vlade koja je blago receno salabajzerska i montirana, cega su svi svjesni, da ne moze vise ovako..

Sto se tice stapanja RS-a i Srbije od toga nema nista i ko zna da li ce i da bude, jer kad je bilo vrijeme za to nije iskoristeno, i kad se bolje sagleda situacija bolje i jeste da su dvije odvojene cjeline... Bolje se braca vole kada svaki ima svoju kucu.. Primjer odlican vam je za to Crna Gora koja ne moze da isceka referendum i preseli se u svoju kucu.. Ako nije tako demantujte me..

Tako vazi i za RS.. Bolje je da se ne stapaju i da se ne pravi problem bez problema a na kraju krajeva i svjetska zajednica to ne bi dozvolila te nemamo se potrebe oko toga zamarati..

Sto se tice postojanja RS-a ja sam u njeno postojanje i odrzanje sigurniji nego ikada, a da ne povjerujete mene ohrabruje to sto je BiH vec utemeljila svoju listu na kojoj je jedna od vodecih zemalja koja ima debele veze sa teroristima i terorizmom..

Dakle, dok god bude postojala borba protiv istih budite ubijedjeni da se RS i te kako da postoji i da bude mozda i vise od entiteta..

Logika, bolje da srbi i hrvati kontrolisu sve to nego mi da dajemo ljude...
Ne mora da bude tako, ali ranije iskustva to govore bez obzira sta politicari pricali..

Mnogo pozdrava svima...
 
da je vodjena mudrija politika mozda do rata ne bi ni doslo...srbi iz bosne ni pod koju cenu ne bi smeli prihvatiti ukidanje RS,niti tzv."ustav" bih,posto bi to vodilo majorizaciji muslimanske vecine i verovatnom proglasavanju srba(a i hrvata) u bosni nacionalnom manjinom...licno mislim da tamo vise nikada nece biti suzivota,vec bosnu odrzavaju na aparatima a dokle,videcemo...
 
Lola 111:
Poslednjih dana smo svedoci do sada najzesce kampanje za ponistavanje R.Srpke u ovom obliku.Isto tako smo svedoci totalne nezainteresovanosti ne samo srbijanskih politicara,nego i celokupnog srbijanskog stanovnistva,za sudbinu teritorije "svoje brace".R.Srpska sigurno da ne treba da postoji na ovakvim temeljima,gde ce da se bogate Seseljevi,Radovanovi,Slobini,i ostali lopovi.
Ako ima nesto gore od sadasnjih lopov-patriota,to su onda bolesne ideje Koste Cavoskog i ostalih pacijenata,da R.Srpska jedan dan treba teritorijano da se stopi sa Srbijom (on verovatno misli da ce Srbija tada biti do Mongolije).Takav mracan scenario bi doveo preostalo napaceno stanovnistvo u Srpskoj do kolektivnog samoubistva ili ropskog odnosa.
Kakve bi se onda price ispredale tipa:"Pa zar mi da ih hranimo,a oni da nam uzimaju radna mesta".
Iz licnog iskustva poruka Srbima preko Drine bi glasila:Bolje da izgubite R.Srpsku i da se utopite u BiH,nego da vam guzicoliki kadrovi iz Svilajnca i Cacka odredjuju ko ce gde da radi i koja ce suma kada da se sece.


Па ево, ЛОЛА 111, сада можеш бити срећан(или срећна) испунила Ти се жеља, јер су кретени Парламента РС донели одлуку какву су донели... дакле, сада порука Србима из РС - ЕВО КАКО СЕ*ЕТЕ И КАКО БРЉАТЕ - НЕМОЈТЕ ПОСЛЕ ДА КУКАТЕ - МАЈКО, СРБИЈО, ПОМОЗИ... САМИ СТЕ ОДЛУЧИЛИ И САДА САМИ ТРЉАЈТЕ ГЛАВУ ДАЉЕ...


RS NADLEŽNOSTI VOJSKE I ODBRANE PRENELA NA NIVO BIH
SVET - POLITIKA - Sreda, Decembar 28, 2005 15:39 RTS

Parlament Republike Srpske usvojio je, po hitnom postupku, amandamane na Ustav RS prema kojima se nadležnost entiteta u oblasti odbrane i vojske prenosi na državni nivo.

Za te amandmane glasala su 62 poslanika, 11 ih je bilo protiv, dok se dva poslanika suzdržala od glasanja. Za izglasavanje amandmana, kojima se menja Ustav RS bila je potrebna dvotrećinska podrška narodnih poslanika.

Usvajanjem amandmana RS je sve svoje nadležnosti nad oružanim snagama i u oblasti odbrane prenela na nivo BiH.

Usvajanjem tih amandmana prestala je da postoji entitetska Vojska RS i ona je sada postala sastavni deo jedinstvenih oružanih snaga BiH.

Usvajanjem ovih amandmana i pratećih zakona, takodje će od 1. januara naredne godine prestati da postoji Ministarstvo odbarne RS.
 
To je samo rezultat cuvanja dupeta od strane medjunarodne zajednice da se slucajno Srbi u Bosni ne bi setili da ako(citaj :kad) se Albanci odcepe na Kosovu i oni,(Srbi)po prirodi stvari imaju to pravo u Bosni.Ovako,stezanjem omce ka unitarnoj Bosni ponistava se kontraefekat do koga bi doslo kad do zvanicnog izdvajanja Kosova iz Srbije dodje.Srbi su,po starom obicaju,sami sebi najveci neprjatelji.
 

Back
Top