evo jos jedne koja ce da davi zbog III grupe...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala. Pretpostavljam da se onda uzrocnik leci specificno? Ja sam seksualno aktivna 3 godine ali ovaj problem imam od ranije pa sam tako formulisala pitanje. Uzeli bi mi bris, odredili III grupu i lecili me antibioticima sirokog spektra. Cesto bi mi bilo dva dana dobro pa onda opet sve po starom, ili bih prosla kroz dve ture lecenja i kao bilo bi mi dobro a posle menstruacije opet problemi i onda dignem ruke. Ili bi mi rekli da je to normalan nalaz. Poslednji put su mi prepisali Gynodaktanol i Orvagil vaginalete dvaput nedeljno.
 
Jaoooooooooooooooooooooo.
Ubicu se!
Jesi li ti procitala ista sto sam ja do sada pisala.
Grupa vaginalnog sekreta nije isto sto i bris!!!
Bris se daje u mikrobioloskoj laboratoriji.Vaginalete su lokalna antibiotska terapija, koja nije dovoljo jaka da resi problem.I naravno da se stalno vrtis sa istim problemom kad ne znas sta lecis.
Uradi briseve na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, bakterijski cervikalni, mikoloski cervikalni i vaginalni bris, bakterijska vaginoza.
U laboratoriji, ne kod ginekologa( posto si iz Novog Sada, ginekolog ti uzme briseve a ti ih nosis u laboratoriju).
 
Ja rekoh da cu da davim. :( Sad sam ponovo procitala staru temu i u pravu ste, tamo sve pise. Mozda ne bi bilo lose da se osnove te teme izvuku na vrh. Zao mi je sto sam vas maltretirala ali izgleda da je potrebno da vise puta procitam "da, treba obavezno da ides u laboratoriju" kao sto su mi toliko i vise puta ponavljali da to "nije nista" i smatrali me hipohondrom.

Hvala svakako na strpljenju. Idem u laboratoriju pa makar me optuzili da bacam pare. :)
 
cek,cek, da rezimiramo. znaci, kod ginekologa ti nadju III grupu, i ti onda sama odes u laboratoriju da se pregledas za jedno 2-3000 din(minimum) a doktorka ti naprimer govori da se treca grupa ne leci !
i onda kad odes tamo, platis i ne nadju ti nista specijalno (nista sa forumskog spiska), dobijes savet od mikrobiologa da pijes dosta cajeva, jer je to zdravo za sluzokozu, pa eto kao sto neko ima upale grla , ti imas III grupu.
i sta radis onda?
 
A na nalazu stoji saprofitna glora?
Onda je ta osoba izuzetna srecnica jer ne mora da leci i zna da je sve ok sa njom.
Medjutim kod visokog procenta zena koje kubure za III grupom sekreta i ginekologa vidjaju cesce nego clanove svoje familije zbog pojacanog sekreta iz te III grupe sekreta se izoluje stosta.
 
Sa svakim novim postom isto pitanje.
Bris nije sekret mada da, otaljavaju se pacijenti i gubi se dragoceno vreme.
Ni kod privatnika nije bog zna kako bolja situacija ,znaju i oni da daju vaginalete na osnovu nalaza.
Ne slazem se sa time da se na osnovu pregleda golim okom moze utvrditi sta je u pitanju a to govorim iz cistog iskustva.
Prosla su vremena kada se diajgnoza postavljala na osnovu toga kako nesto izgleda, pri tome lekar nikada ne sme sebi dozvoliti da izigrava Boga.Postoje pravila kako se ispituju ,dijagnosticiraju i lece oboljenja i niko od nas nije genijalac kome ne treba pomoc savremene mikrobiologije, pogotovo ne danas u epidemiji seksualno prenosivih bolesti.
Uradite briseve, vec gore pomenute u laboratoriji bez prethodnog koriscenja vaginaleta i antibiotika.
Mladi ste i cuvajte zdravlje na vreme.
 
Evo devojke da vam prenesem moje iskustvo sa III grupom.Dva meseca sam imala pojacan sekret i dr me lecio od gljivica vaginaletama.I kao zalecim se i svaki 20 dana vracaju se tegobe.I pitam ja dr sa ovog foruma i ona mi lepo uputi da uradim brisev na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, bakterijski cervikalni, mikoloski cervikalni i vaginalni bris, bakterijska vaginoza.I nalazi su pokazali se pozitivni.Ja vec godinama imam IIIgrupu i stalno mi govore da je to u redu.I sad mi je nalaz vaginalnog brisa bio III grupa i dr kaze da je taj nalaz u redu,a brisevi pozitivni.moj savet je da odete da uradite te briseve koji kostaju 3000 al cete znati na cemu ste.A sto se tice privatni lekara bila sam ja i kod njih i nisu nista bolji od drzavni samo ti uzmu lovu.Dr sa foruma zasluzuje svaku pohvalu.
 
Ja sam uradila analize i kao nisu nasli nista ("cervikalni bris, bakterioloski/mikoloski pregled, kultivacijom nisu izolovane bakterije ni gljivice"). Imam ranicu na grlicu ("eritroplakija koja na dodir lako krvari"). Ne znam da li je ranica od sekreta ili sekret od ranice a duze imam sekret nego ranicu i ne znam stvarno odakle mi zut sekret i III grupa kad eto nemam nista. Idem na termokoagulaciju za nekoliko dana i valjda ce se posle stvari srediti jer vise nemam ideja. Hvala na objasnjenjima.
 
A bris na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu?
Nadam se da ti je jasno da su to posebni brisevi!Zahtevaju posebne uslove zasejavanja, uzimaju se u svim laboratorijama ili kako je vec tu u Novom Sadu, uzme ga ginekolog pa ti nosis to u laboratoriju.Ali se posebno traze, pod nazivima hlamidija, mikoplazma i ureaplazma i nemaju veze sa klasicnim bakterijskim brisevima.
 
Jasno mi je. Tražila sam sve to od doktorke, međutim vidim da na nalazu piše "vrsta pregleda koji se traži: bakteriološki i mikološki"...valjda bi spomenuli hlamidiju i ostale ako to već ide posebno? Inače najpre sam zvala laboratoriju i oni su mi rekli da treba doneti bris od ginekologa. Problem je što nemam osiguranje pa idem privatno i prvo sam se natezala 15 minuta insistirajući da idem na analize da bih na kraju njima prepustila da to oni obave (mislim da nose bris u laboratoriju) jer usluga ne uključuje samo vađenje brisa nego i nošenje u laboratoriju...muka živa...ma neću da davim više na forumu. Sve najbolje.
 
neupucena:
Ja sam uradila analize i kao nisu nasli nista ("cervikalni bris, bakterioloski/mikoloski pregled, kultivacijom nisu izolovane bakterije ni gljivice"). Imam ranicu na grlicu ("eritroplakija koja na dodir lako krvari"). Ne znam da li je ranica od sekreta ili sekret od ranice a duze imam sekret nego ranicu i ne znam stvarno odakle mi zut sekret i III grupa kad eto nemam nista. Idem na termokoagulaciju za nekoliko dana i valjda ce se posle stvari srediti jer vise nemam ideja. Hvala na objasnjenjima.


Termokoagulacija - je li to tzv. lasersko "spaljivanje" ranice? Jesam laik, ali zar ne treba da ti pre tog tretmana urade biopsiju (za svaki slučaj)?
 
zlobnica:
Mozes i u drzavnu da odes iako nemas osiguranje tj ako imas knjizicu koja nije ovjerena,pregled se placa 300 din za neosigurana lica.Ja sam isla u drzavnu kod dr a nalaze sam nosila privatno.

E sledeći put ću biti obaveštenija i pametnija pa ću tako uraditi.

Cups: termokoagulacija jeste spaljivanje. Pre toga sam radila Papa test koji je bio u redu.
 
Postovana doktorka!

Moguce je da negde vec pise (tada se izvinjavam), ali nisam nigde nasla odgovor. Dakle moje pitanje je:

Da li se rade brisevi na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, bakterijski cervikalni, mikoloski cervikalni i vaginalni brisevi kai i bakterijska vaginoza, samo u slucaju da je nadjena 3.grupa sekreta?

Ja imam 6.grupu sekreta. Koje preglede i briseve osim Papa testa jos moram da uradim?

Hvala unapred.
 
Ne, rade u svim slucajevima kada postoje infekcije. Vrlo cesto su prisutne tzv. mesovite infekcije sto prakticno znaci da imate istovremenu infekciju sa vise mikroorganizama.
To sto dominira candida koja se vidi na nativnom preparatu pa se takva infekcija proglasi gljivicnom, to ne znaci da i jeste.Tu moze da bude i bakterija.
Osim gore navedenih briseva, i papa testa, za kompletan ginekoloski pregled se radi rutinski kolposkopija i ultrazvuk.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top