Dial Up modem

Pa jednostavno : ides na desnim klikom na properties od tvoje konekcije, zatim gore u prozorcetu gde ti pise koji modem imas kliknes configure i onda u novom prozorcetu izbrises
onu kvacicu tamo gde pise da omogucis da se modem cuje (enable modem sound ) ili tako nosto, pisem napamet.
 
my computers>properties>device manager>modem>properties>modem>tu odradi šta ti treba,možeš i da smanjiš ton,nije loše da se malo čuje kada poziva,ko zna.........
 
Možda ja nisam bio dovoljno jasan sa pitanjem, ali sve što ste mi rekli već mi je poznato... Ok, podesim sve kako je gore pomenuto, ali i dalje kada se bira broj, ostaje zvuk... to je ono caktanje, nemam pojma kako da ga nazovem. Mene interesuje kako taj zvuk može da se ukloni i da li je to uopšte moguće. Hvala
 
Ja tvrdim da moze samo ovako kako sam ja rekao, a ne preko utisavanja modema. Tada se i dalje cuje, ali malo tise. Onako kako ja to radim ne cuje se UOPSTE.

I tacno, treba nabaviti neki anti dealer program koji ce onemoguciti komp. da ti sam bira brojeve, jer kad onemogucis zvuk modema, ne znas sta ti on radi u pozadini.
 
Dobro, dakle jasno mi je da ne može ništa da se uradi... ok... Time što je gore navedeno može da se isključi zvuk koji se čuje dok se uspostavlja veza između mogu kompjutera i provajdera, ali zvuk biranja pristupnog broja i dalje se čuje, nezavisno da li sam bilo šta od opcija odabrao. Hvala svejedno.
 
Don Tadic:
Dobro, dakle jasno mi je da ne može ništa da se uradi... ok... Time što je gore navedeno može da se isključi zvuk koji se čuje dok se uspostavlja veza između mogu kompjutera i provajdera, ali zvuk biranja pristupnog broja i dalje se čuje, nezavisno da li sam bilo šta od opcija odabrao. Hvala svejedno.


Hmm, znam da je i meni telefon pishtao dok je comp okretao brojeve (iako je bio iskljuchen modem speaker), ali sad to ne radi (nisam ni primetio ;) ) Mozda je zbog toga shto sam skoro promenio br. tj centralu (osavremenjivanje) ?
 
Radi se o tome da koristis pulsno biranje. Zvuk okretanja brojeva je nemoguce iskljuciti tj. ono taga daga pre zujanja. Ovo gore navedeno iskljucuje zujanje tj. utisava modem skroz u slucaju tonskog biranja.
Poz.....
 
Moj savet ti je nek ostane na pulsno biranje a ne na tonsko.Inace ako si na tonsko biranje koje hoces da iskljucis bilo kako to moze date kosta veoma mnogo.bolj je izdrzati tih nekoliko sekundi dok modem bira broj nego platiti 10.000 ili vise kada zakacis nekog dealera.Najbolja odbrana od dealera je pulsno biranje brojeva.To je moje misljenje.
 

Back
Top