nezavisnost CG

marlon:
E sad sam se bas potresao...:lol: A koji su bre moj dolazili ovde, a? Sto su im pravili onolike fakultete dole... da gaje sampinjone u njima? :lol:
pa neka... kako mi kad sidjemo dole u brda placamo evro dnevno kao prijavu boravka - tako nek njih 200.000 u srbiji placa po evro dnevno pa da mladja trlja ruke kad mu se kasa bude punila za 70ak miliona evra godisnje :grin:
al ne ozbiljno. sto oni to ne placaju?
 
billy_THE_kid:
DA SE OTCEPI, POD HITNO, STO PRE........A ONDA DA SE PRISTUPI ODMAH POPISU STANOVNISTVA, KAKO NOVONASTALA SITUACIJA NALAZE....
SVI KOJI NISU DRZAVLJANI SRBIJE.....ZAO MI JE...NEMA VISE UZIVANJA PRAVA...BEZ DA SE PLATI , KAO STO PLACAJU SVI OSTALI STRANCI....A ZA MORE, NE BOJTE SE LJUDI...JA TAMO NISAM NIKADA NI LETOVAO.......


...jesam par puta, ali mislim nikad vise :-(
svaki put mi je prisela ljubaznosnost i gostopreimsto o kome bi se mogao rat i mir napisat'..
 
Crnogorci sami sebi svojom ljubaznoscu razaraju jedinu granu privrede - turizam. Dok Tunis, Grcka, Turska pa i Bugarska cvetaju, Crnogorci svojim crnogorisanjem rasteraju ono malo ljudi koji imaju novac i na kraju odu avionom do Egipta, recimo. Luzeri.
 
SIGNATURE 350:
pa neka... kako mi kad sidjemo dole u brda placamo evro dnevno kao prijavu boravka - tako nek njih 200.000 u srbiji placa po evro dnevno pa da mladja trlja ruke kad mu se kasa bude punila za 70ak miliona evra godisnje :grin:
al ne ozbiljno. sto oni to ne placaju?


Је л' знаш да ово што си предложио уопште НИЈЕ лоша идеја... напротив... :razz:
 
Zarathustra:
Знате како заебано је кад те заебава неко десетоструко мањи од тебе. Драгом Лепетанцу бих поставио исто питање да покуша да се стави у нашу ситуацију, па нек нам каже како би ваљало да се опходимо једни према другима....

....у сваком случају код велике већине је присутна велика доза амбивалентности према том питању.

А ви доле, памет у главу па добро размислите о томе какав би евентуалан развој дешавања могли да очекујемо у било ком случају !
Важно је да будете свесни да Вас још увек третирамо као себи једнакима (по не знам ком принципу :confused: ) иако аритметика говори нешто сасвим другачије, нити сте за нас партнер од некаквог изванредног привредног значаја.

Оно што нас држи на окупу, једино су деликатне историјске и културне везе које баштинимо без престанка вековима у назад - нису за занемарити !
Иако Вас Мило доле учи наводном "прагматизму" којим бисте морали да надвладате емоције, размислите два, а може и више пута, на тему како бисте те културне везе са себи већом суседном државом закопали и оставили иза себе на најбезболнији начин уколико бисте се одлучили за такву опцију.

Ако тај чвор расплетете на елегантан начин, ниједна од алтернатива не би на себи носила бреме трагичности. :P ;)
ODLICNO VI STE 10 PUTA VECI OD NAS A MI VAS MALTRETIRAMO PA ZASTO TO TRPITE, A NE VOLIM MILA I NJEGOV REZIM. A DAJ MI JEDAN RAZLOG ZASTO NE BI VOLIO DA VIDIS SRBIJU KAO NEZAVISNU DRZAVU. A NE VJERUJEM DA CE SE MNOGO PROMIJENITI IZMEDJU NASIH ODNOSA I POSLIJE NEZAVISNOSTI. GORE OD OVOG STANJA NE MOZE BITI
 
billy_THE_kid:
DA SE OTCEPI, POD HITNO, STO PRE........A ONDA DA SE PRISTUPI ODMAH POPISU STANOVNISTVA, KAKO NOVONASTALA SITUACIJA NALAZE....
SVI KOJI NISU DRZAVLJANI SRBIJE.....ZAO MI JE...NEMA VISE UZIVANJA PRAVA...BEZ DA SE PLATI , KAO STO PLACAJU SVI OSTALI STRANCI....A ZA MORE, NE BOJTE SE LJUDI...JA TAMO NISAM NIKADA NI LETOVAO.......
ISPADA DA SMO ZAJEDNO SAMO RADI MORA AKO JE TO RAZLOG IMA GA U HRVATSKU PA TAMO IDITE
 
Jary:
Velika istina ! A zalosno sto se dize buka ni oko cega. bio sam dole skoro ,imam prijatelje u Cetinju ,Baru , oklini Kotora ...obican svet ne razmislja o tome ..Prosto receno politika i to ona koja nas je kostala ovih 15 god njasra...A poenta je da Milo predugo dole mrsi i muti ..Da im je do demokratije, on bi davno bio bivsi politicar.Obican svet nema kada da digne glavu jer rade da prezive, je.. im se za tv i jalove rasprave .
STO SE TICE MILA IMAS MOJU PODRSKU, ZREO ZA PENZIJU ILI NESTO DRUGO
 
lepetanac:
ISPADA DA SMO ZAJEDNO SAMO RADI MORA AKO JE TO RAZLOG IMA GA U HRVATSKU PA TAMO IDITE

Bato, ima ga i u Grckoj, Italiji, Turskoj, Kipru, Malti.....pa zar samo Crna gora ima more??
Ja sam se vec izjasnio....nikada nisam letovao u Crnoj gori, i nikada necu...bio sam davno na ekskurziji...i bilo mi mnogo smesno...satro turizam:)
A zajedno smo sto Vi ustvari necete da se otcepite..samo se folirate...nazalost
 
billy_THE_kid:
Bato, ima ga i u Grckoj, Italiji, Turskoj, Kipru, Malti.....pa zar samo Crna gora ima more??
Ja sam se vec izjasnio....nikada nisam letovao u Crnoj gori, i nikada necu...bio sam davno na ekskurziji...i bilo mi mnogo smesno...satro turizam:)
A zajedno smo sto Vi ustvari necete da se otcepite..samo se folirate...nazalost
ok pa cemu vi u Srbiju dizete toliku buku ako foliramo i sto se uopste sjekirate oko nas kad ne diramo vasu teritoriju. zbog ovakvih veliko srpskih nacionalista sve vas manje ljudi voli. ja jesam pravoslavac, neka sam i srbin ali ovo nije Srbija.
 
lepetanac:
ok pa cemu vi u Srbiju dizete toliku buku ako foliramo i sto se uopste sjekirate oko nas kad ne diramo vasu teritoriju. zbog ovakvih veliko srpskih nacionalista sve vas manje ljudi voli. ja jesam pravoslavac, neka sam i srbin ali ovo nije Srbija.

Ja se ne sjekiram, brate.....ko se sjekira, mashala...obrati se njemu..
 
jeste ima vas...ali vise u srbiji nego u cg :roll:
btw,ja bih vam prva dala nezavisnost,svako na svoju stranu samo da vise ne kukate.a posle nek se snalazi kako ko stigne.
ali u tom slucaju da crnogorci dobiju status stranih drzavljana...a ne ovamo,ocemo nezavisnost,ali volimo da besplatno studiramo i zivimo u beogradu.ne ide to tako.
a crnogorski turizam je najnerazvijeniji koji sam ja imala prilike da vidim,a imala sam prilike da vidim dosta :roll:
btw,mozda bi ste mogli prvo da resite ono krucijalno - snabdevanje vodom...naravno pitkom .to bi mozda privuklo malo vise turista.:mrgreen:
 
VIJEKOVNI SRPSKI NEPRIJATELJI DIJELE SRBE PREMA TOME NA KOJOJ TERITORIJI ZIVE. ONI HOCE DA STVORE CRNOGORCE, VOJVODJANE, SUMADINCE, BOSANCE ITD..
CIJA JE TO IGRA ?
VATIKANA NARAVNO. NECETE TO NACI DRUGDJE RAZMISLITE ZASTO. IPAK MORA SE PRIZNATI DA NAM JE ZEMLJA PUNA IZDAJNIKA MISLIM ZA PARE, NORMALNO...
KO JE PRAVOSLAVNIM ZEMLJAMA UVALIO KOMUNIZAM I SKORO BIO UNISTIO PRAVOSLAVLJE?
VATIKAN NARAVNO.
ZNATE KAD JE IZMISLJEN KOMUNIZAM? TO NE ZNAJU SAMO NAIVNI.
BILA JE VELIKA AKCIJA UNIJACENJE CIJELE RUSIJE I SVIH PRAVOSLAVNIH ZEMALJA. KADA TO NIJE USPIJELO MUDRO SE PRIPREMAO PLAN , KAKO UNISTITI PRAVOSLAVLJE. I NADJENO JE RIJESENJE. PLACENO JE MARKSU DA SMISLI NEKU FORU. ON JE SMISLIO KOMUNIZAM, ALI ATEIZAM JE BIO CILJ. MARKS INACE NIJE NIKADA ZIVIO KOMUNISTICKI. COVJEKU PLACENO ON NAPISAO I UZEO PARE.

DANAS VATIKAN REVE SA SVIH STRANA NA UNISTENJU PRAVOSLAVLJA, ALI SE DOBRO KRIJU VIDITE NJIH NEMA NIGDJE NA POVRSINI. A ZNA SE ZA NJIHOV PROJEKAT SA MIRASEM U CRNOJ GORI I DRUGDJE. GDJE GOD NESTO SMRDI TU JE VATIKAN , NE BUDIMO NAIVNI...
 
sklopotnica:
VIJEKOVNI SRPSKI NEPRIJATELJI DIJELE SRBE PREMA TOME NA KOJOJ TERITORIJI ZIVE. ONI HOCE DA STVORE CRNOGORCE, VOJVODJANE, SUMADINCE, BOSANCE ITD..
CIJA JE TO IGRA ?
VATIKANA NARAVNO. NECETE TO NACI DRUGDJE RAZMISLITE ZASTO. IPAK MORA SE PRIZNATI DA NAM JE ZEMLJA PUNA IZDAJNIKA MISLIM ZA PARE, NORMALNO...
KO JE PRAVOSLAVNIM ZEMLJAMA UVALIO KOMUNIZAM I SKORO BIO UNISTIO PRAVOSLAVLJE?
VATIKAN NARAVNO.
ZNATE KAD JE IZMISLJEN KOMUNIZAM? TO NE ZNAJU SAMO NAIVNI.
BILA JE VELIKA AKCIJA UNIJACENJE CIJELE RUSIJE I SVIH PRAVOSLAVNIH ZEMALJA. KADA TO NIJE USPIJELO MUDRO SE PRIPREMAO PLAN , KAKO UNISTITI PRAVOSLAVLJE. I NADJENO JE RIJESENJE. PLACENO JE MARKSU DA SMISLI NEKU FORU. ON JE SMISLIO KOMUNIZAM, ALI ATEIZAM JE BIO CILJ. MARKS INACE NIJE NIKADA ZIVIO KOMUNISTICKI. COVJEKU PLACENO ON NAPISAO I UZEO PARE.

DANAS VATIKAN REVE SA SVIH STRANA NA UNISTENJU PRAVOSLAVLJA, ALI SE DOBRO KRIJU VIDITE NJIH NEMA NIGDJE NA POVRSINI. A ZNA SE ZA NJIHOV PROJEKAT SA MIRASEM U CRNOJ GORI I DRUGDJE. GDJE GOD NESTO SMRDI TU JE VATIKAN , NE BUDIMO NAIVNI...

jeeeste brate... ja boze kad neko ovako uvati da mlati praznu slamu... aj objasni mi sta bi vatikan imao on unistenja pravoslavne crkve?
 
Banshee:
jeste ima vas...ali vise u srbiji nego u cg :roll:
btw,ja bih vam prva dala nezavisnost,svako na svoju stranu samo da vise ne kukate.a posle nek se snalazi kako ko stigne.
ali u tom slucaju da crnogorci dobiju status stranih drzavljana...a ne ovamo,ocemo nezavisnost,ali volimo da besplatno studiramo i zivimo u beogradu.ne ide to tako.
a crnogorski turizam je najnerazvijeniji koji sam ja imala prilike da vidim,a imala sam prilike da vidim dosta :roll:
btw,mozda bi ste mogli prvo da resite ono krucijalno - snabdevanje vodom...naravno pitkom .to bi mozda privuklo malo vise turista.:mrgreen:
u svemu te podrzavam, samo mi ne kukamo. neka dobiju taj status studenti ionako pola od njih ide da se zajebava a imaju iste te fakultete ovdje i nista gori nisu. nego idu da im ****** vidi put. sto se tice turizma napredujemo lagano valjda se sjecas da smo i mi bili pod sankcijama a za vodu ne pricaj bar meni ja zivim ovdje. da popizdis.ali ja mislim da nam vi necete dati vodu i da nas vi necete razviti ako to sami ne uradimo
 
lepetanac:
ODLICNO VI STE 10 PUTA VECI OD NAS A MI VAS MALTRETIRAMO PA ZASTO TO TRPITE, A NE VOLIM MILA I NJEGOV REZIM. A DAJ MI JEDAN RAZLOG ZASTO NE BI VOLIO DA VIDIS SRBIJU KAO NEZAVISNU DRZAVU. A NE VJERUJEM DA CE SE MNOGO PROMIJENITI IZMEDJU NASIH ODNOSA I POSLIJE NEZAVISNOSTI. GORE OD OVOG STANJA NE MOZE BITI


Не прави се "Тоша" Лепетанац... него извол'те НА РЕФЕРЕНДУМ... шта је, већ сте се предомислили ... схватили сте да ћете да издувате...аааааааа... шта се ви качите за нас, НАМА РЕФЕРЕНДУМ НЕ ТРЕБА...

а ваш Филип већ синоћ приповеда "филипике" па каже, јел'те ако би могло Савез независних држава... и добио је леп одговор од Владе Србије - ИЗВОЛ'ТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ И ПРЕКИНИТЕ ВИШЕ ДА НАС СМАРАТЕ !

п.с. Србија је одавно независна... !!!!
У ствари, ви сте потпуно ИЗВЕТРЕЛИ... ејјјј...... да Србија организује и да плаћа референудм да би се Милови мафијаши "отцијепили"... свашта... него боље и њему и његовом брату спремајте ћебенце и топле чарапе.... требаће му...
 
Jedva čekam referendum. I da CG postane nezavisna, samim tim i Srbija... Umorih se više od silnih političara, samo mi fale još i crnogorski, da nam objašnjavaju da treba ovako-onako... Dosta problema imamo i u Srbiji.

Lepo bi bilo, srpska himna, reprezentacija, zastava, grb i sve drugo po čemu bi bili prepoznati u svetu.

Jedva čekam taj dan.
 

Back
Top