BRACA I SESTRE

i ja imam mladjeg brata,uopste nismo slicni ali se volimo.mada su roditelji bili losi i ranije smo se mrzeli a da nismo pametni i sad bismo imali razloga da se mrzimo usled razlicitog tretmana od strane majke.al dobro ja kapiram njega i znam da nije on kriv jer on je skroz dobro stvorenje
 
Ja imam brata blizanca8-)

Različiti smo kao nebo i zemlja, i fizički, a još više psihički.

Bez obzira na sve to, jako se volimo i poštujemo. Baš, baš poštujemo mišljenje jedno drugog. Ako bilo kome zatreba baš ozbiljan savet prvi smo jedno drugom kome se obraćamo.

Razdvojili smo se sa 15 godina (on sa tatom, ja sa mamom); i tada mi je to bilo užasno, nezamislivo strašno. Do tada se nismo razdvajali, čak smo proveli neko vreme i bez roditelja, stvarno smo bili jedini oslonac jedno drugom. Ali ipak sam brzo navikla da imam sobu za sebe:lol:
I kad smo bili klinci nismo voleli da se igramo zajedno, imali smo potpuno različit 'ukus' i za igre i za društvo.

Ma, ne bih ga menjala nizašta na svetu; baš mislim da je dobro što smo toliko različiti, uvek imamo pogled iz dva različita ugla.
 
mackica ns:
Ja imam brata blizanca8-)

Različiti smo kao nebo i zemlja, i fizički, a još više psihički.

(izvinjavam se zbog skretanja sa teme)

pre neki dan mi dodje na posao devojka koju vec znam - visoka (bar 1.75), tamnoputa, prelepa, vitka crnka sa ravnom kosom, zatvorene naravi, malko mozda i bojazljiva.... predstavlja mi drugu devojku, zaobljenih oko 1.60, takodje veoma lepu, sa dugom kovrdzavom plavom kosom i sivim okicama, i kaze: OVO MI JE SESTRA BLIZNAKINJA :).
stisnula sam zube da mi usta ne stoje otvorena :), a vrlo brzo sam videla da "iznutra" isto tako malo lice kao i spolja....:).
 
Одувек сам желела старијег брата, али ... нисам била те среће! :?
Немам ниједно ни друго, мама је после мене имала спонтани, изгледа да је било мушко дете. :sad:
 
Imam i ja brata,mlađeg tri godine od mene;volim ga kao oči u glavi;svi kažu da ličimo,a ja baš ne vidim;iako je skroz drugačiji od mene,lepo se slažemo i nadam se da nas nikada i niko u životu neće posvađati;tukla sam ga kad je bio mali,malo:-D,a sad i kad me iznervira i da hoću,ne smem:-D jer je veći od mene za dve glave,ali mu zato nabrajam što mu je deset puta gore..........he he he:-D
 
marija___:
..... imate li ih......da li su vas nekada izneverili ili vi njih....
Nemam starijeg brata, ali sam ponekad stvarno pozelela da ga imam, jer mi se cinilo da je moj mladji brat, koga puno volim, uvek bio vise mazen i pazen (decje zablude), i imam stariju sestru po ocu, sa kojom sam redje u kontaktu, od kada zivi u Nemackoj, mada smo se dosta druzile dok je zivela u Jesenjinovoj, bivsoj brace Petkovic, puno mi je draga, mada me je puno nervirala kada sam bila mala, tu je ziveo i moj otac koji je na zalost medju zvezdicama (neka mu je laka zemlja). Kada sve prodje ostaju vam braca i sestre, sto neko rece, ko nece brata za brata imace tudjina za gospodara.
Imam brata i sestru. Brat je od mene stariji 11, a sestra 8 godina.
Uvijek su se njih dvoje bolje slagali radi manje razlike u godinama.
Nikada moji roditelji nisu priznali, mada sam ih gnjavila s tim, da sam neplanirano dijete. :D
A bila sam i ostala mezimica.
 
Ja imam starijeg brata (5 godina) koga obozavam. On je jedina razumna osoba u porodici, moj oslonac, uzor, ali samo u nekim stvarima. Imamo slicna interesovanja, ali se u sustini razlikujemo. Iskreno, ne znam sta bih bez njega...
 
Imam mladju sestru (2 godine). Uvek smo se dobro slagale, a pogotovo sada kada smo vec uveliko "porasle".
Iako smo fizicki razdvojene (zivim daleko od nje) uvek se cujemo, pisemo jedna drugoj.
Nedostaje mi.
Videcu je tek na leto, kao i ostale moje iz familije.
 
Imam sestru koja je mladja od mene dve i po godine.Nikada nisam zelela brata, jer mislim da bi mi zivot bio jako prazan bez moje seke koju obozavam, a i sa bratom ne bi imala toliko tema kao sto imam snjom.Mozda gresim, ali lepo mi je sto je ovako i da se ponovo rodim ne bi volela da imam brata.
 
ja nikada nisam želela nikoga :?
mislim, pa i nemam 8)
Kad sam bila beba (4 godine) insistirala sam snažno da nas bude još, a onda prošao voz....jbg. :roll:
Posle kad su me pitali (imala sam 8 Godina!!!), naravno da mi na pamet nije padalo više da mi se mrljavi tu neko žgebe i oduzima mi slobodno vreme :P :P :P
heheheh.....sad će neko da se uvredi! :lol:

So, imam polubrata ( po ocu), straijeg, ne viđam ga i ne želim preterano...nije u zemlji, svejedno. Pravio se da j epravi, tipa u disku dođe d avidi da li u mom đusu ima i votke :lol: Ima ima, ali si baksuz, već sam popila dve, pa je treća čaša SAM đus 8)
I tako...smuti pa prospi.
Imala sam kućne ljubimce zato 8)
nav_rh_mosaic2.gif
 
marija___:
Moja najbolja drugarica ima rodjenu sestru bliznakinju, prva koja je starija, ali ne puno, samo minut, ,kao nebo i zemlja su, jedna crna, druga plava, ali su prilicno vezane, posebno u detinjstvu, cemu su najvise doprineli i roditelji, sada su slabije u kontaktu, sto im prilicno tesko pada (jedna je cak dobijala panicne napade zbog toga), mada je na samo dva satA odavde, taj trenutni (tzv) nedostatak moja drugarica dopunjuje sa mojom starijom sestrom, jer su slicne prirode i temperamenta.
Pa tesko da je sestra bliznakinja a od tetke,hehe :P
Ja imam desetogodishnje kume bliznakinje,i uopste ne mogu da ih razlikujem,nikako.To je slatko dok su male,ali kasnije je prilicno glupo
 
Imam sestricu mladju 2 godine. Razlicite smo, ali i slicne u mnogo cemu, volimo se, cujemo se telefonom nekoliko puta na dan, odlicno me poznaje, kapiramo se, posvadjamo, kazemo jedna drugoj svasta pa posle pola sata sednemo da popijemo kafu zajedno... Tukle smo se kad smo bile male, ume da me iznervira ali svaka moja reakcija bude iz straha (npr. nema je do neka doba noci a ne javlja se na mobilni i nije rekla kuda ide) a ja sam uvek bila starija sestra koja je morala da je cuva i vodi racuna o njoj, pa mi je to ostalo i do danas iako ima 28 godina. Ona mi je najmerodavnija kad je pitam kako mi nesto od garderobe stoji. To sto imamo jedna drugu smatram neprocenjivim blagom!!! :p
 
Imam straijeg brata 5 godina.Danas se odlicno slazemo,po mnogo cemu smo slicni i razumemo se.Ranije,dosta smo se svadjali,pa i tukli,ali sve je to proslo.Ne bih mogla da zamislim zivot bez njega,on mi je podrska,prijatelj.....bukvalno sve i iskreno bude mi zao kada se setim koliko smo se samo ranije 'dzapali'oko gluposti.
 
Nemam ja to. Sve je moje i mene najviše vole. Prirodno.
Zato je meni prijateljstvo značajna kategorija. Moj najbolji prijatelj i kum mi je, u stvari, brat.
Majka kaže da sam prvi i jedini put pitao zašto nemam brata ili sestru negde u 15. godini.

Imam rođake, sestre i braću, oni su mi važni i, kako sam stariji, sve više ih volim.
 
Ja sam jedinac....nazalost....
uvek mi je bilo dosadno....i nisam imao koga da maltretiram....:(
Salim se, naravno...
Zato su me moji i poslali ranije u skolu...popeo sam im se na glavu...a da sam imao brata ili sestru....
 
Imam sestru 10 godina mlađu od mene. Dugo nismo imale zajedničke teme. A sada kada ona ima 20, a ja 30 stvarno smo mnogo prisnije i bliže jedna drugoj. Zato sam ja napravila malu razliku između dece-da bi oni pre svega bili prijatelji, a ne samo brat i sestra.
 
baki 75:
Imam sestricu mladju 2 godine. Razlicite smo, ali i slicne u mnogo cemu, volimo se, cujemo se telefonom nekoliko puta na dan, odlicno me poznaje, kapiramo se, posvadjamo, kazemo jedna drugoj svasta pa posle pola sata sednemo da popijemo kafu zajedno... Tukle smo se kad smo bile male, ume da me iznervira ali svaka moja reakcija bude iz straha (npr. nema je do neka doba noci a ne javlja se na mobilni i nije rekla kuda ide) a ja sam uvek bila starija sestra koja je morala da je cuva i vodi racuna o njoj, pa mi je to ostalo i do danas iako ima 28 godina. Ona mi je najmerodavnija kad je pitam kako mi nesto od garderobe stoji. To sto imamo jedna drugu smatram neprocenjivim blagom!!! :p

Vrlo slicno mojoj prici! :) I ja poludim kad je nema do nekog doba, a ne javlja se na mobilni. I ne mogu a da joj ne zvocam "jedi nesto, obuci se bolje..." I ona je moje blago!
 
Imam mladjeg brata i zao mi je svih koji su jedinci i koji nikad nece osetiti sve blagodeti zajednickog zivota sa bratom ili sestrom ili jos bolje vise njih, zasad imam dvoje dece, a zeleo bi barem jos jedno, ako Bog da
 

Back
Top