cudnii bolovi u predelu celog trupa,kome da se obratim

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MINI KONDIVINI

Početnik
Poruka
20
pre dve-tri nedelje pocinju prvi bolovi ispod pazuha i u dojkama -vezan bol, kao i bolovi u rebrima ispod grudi, ali nevezano za prethodne i za one sto slede, a svi se javljaju naizmenicno i skoro nikada na dva mesta u isto vreme, ali to nije sve, bolovi pocinju da se javljaju i u predelu bubrega (i sa strane i od pozadi - kako kad) -kratko traju, vise kao neko probadanje po nekoliko sekundi i onda prestaje, zatim bolovi u ledjima i to bas po sredini kicme i uz nju ili u visini grudi samo naravno sa ledjne strane kod lopatica (taj bol traje duze, a prestaje postepeno od trenutka kad ustanem iz lezeceg ili sedeceg polozaja -uglavnom se svi ti bolovi javljaju u stanju mirovanja i uvece pred spavanje)..........
sem toga vec mesec dana se budim sa bolovima u ledjima i povremeno sa ukocenim zglobovima i osecajem blagog bola (vise kao da me nekako zulja) dok ih ne razmrdam.
U.Z.dojki sam obavila : ultrasonografski zlezdano tkivo je uredno razvijeno, obostrano su prisutne mikrocisticne displane promene -pise u izvestaju, dr. kaze da je zadovoljan,
znaci za pocetak je iskljuceno ono cega sam se najvise bojala i na sta sam sumnjala....
ali s' obzirom na ostale simptome daleko sam od zdravog....................................
molim vas uputite me, kome da se obratim, jako se bojim onoga sto cu cuti, zato i odlazem toliko odlazak lekaru............
HVALA !!!
 
Kako postaviti pitanje?Tema lepljiva.
Koliko godina imate, stvarno mi nije jasno zasto niko ne stavlja godine, licna anamneza, sta vam se desava u zivotu, ima li stresa?Opis bola, karakter, trajanje, na sta prolazi...neko hronixcno oboljenje.
Nemojte da me ljutite, svi postavljate pitanja a ja treba da bacim pasulj pa da odgonetnem sta vam je.
 
Ja se zaista izvinjavam, bila sam vec na jednoj temi, a nova sam ovde i nisam jos sve proucila!
Imam 30 godina, ne radim nigde, nisam radjala, pre 10 god. sam morala da sklonim jednu trudnocu u 4-5 mes. Slabo se krecem u zadnjih 6 meseci i ugojila sam se 10kg iako slabo jedem (imam 58kg, a visoka sam 155cm). Prosla menstruacija mi je kasnila 3 nedelje i ova mi kasni skoro dve nedelje i jos uvek nisam dobila, pre neki dan sam uradila test (za rano otkrivanje trudnoce,ali receno mi je da reaguje i kasnije) koji je bio negativan.
Jedan deda je bolovao od secera, a drugi od parkinsonove bolesti - ne znam bas tacno dali se tako zove, ali ruke i noge su mu se tresle, posebno kada se uzbudi.
Kod mene nema hronicnog oboljenja niti stresa, sem povremenih depresija.
Sto se tice bolova ne znam kako ali pokusacu malo bolje da ih opisem.
Ispod pazuha i u dojkama slicno kao upala misica - tup bol, a nekada mi se cini nekako kao da "pecka - kao kada vam je neki deo tela otecen, pa vam se koza jako zategne i imate osecaj da ce da pukne i taj osecaj peckanja". Npr. prvo me pecka 10 sekundi i onda me boli oko minut i prestane samo od sebe kao sto je i pocelo, a nekad me zaboli dok perem sudje ili kucam po tastaturi. Bol u ledjima uz kicmu bih isto tako opisala samo sto malo duze traje. I on pocinje spontano ili kao posledica nekog nezgodnog sedeceg polozaja, a prestaje postepeno kad ustanem i napravim par koraka.
U predelu bubrega ( u visini pupka ) presecanje u kracim intervalima od po nekoliko sekundi, nekad sa strane a nekad otpozadi.
Najvise me zabrinjavaju bolovi u rebrima koji pocinju kad sednem i savijem noge u kolenima i priblizim ih grudima, ili u nekom drugom nezgodnom polozaju, ali isto tako se javljaju nekad i spontano.
Jedino zajednicko kod svih ovih bolova sam primetila da se u 90% slucajeva javljaju u stanju mirovanja, dok sedim, lezim i pre nego sto zaspim.
Sinoc sam imala grc u stopalu od minut-dva, nisam mogla da stanem na nogu od bola.
Ne znam dali to sve ima veze jedno sa drugim, ali ja se zbog toga osecam uzasno lose.
 
Jeli radjena skoro laboratorija?
Trebalo bi prekontrolisati funkciju stitaste zlezde, kao i funkciju zenskih polnih hormona.
Pa kad stignu ti rezultati onda razmisljati dalje diferencijalno dijagnosticki.
Meni to dosta lici na fibromialgiju.
http://www.plivazdravlje.hr/?section=home&id=60&cat=r&show=1#8
Ne kazem da jeste, ali posto ste mladjeg doba pade mi na pamet.
Napravite osnovne pretrage pa ce vec nesto isplivati na povrsinu.
 
postovana lekarko , bez pardona cu vam se obratiti sa ti kad imas prava da razgovaras sa svojim pacijentima tako kako razgovaras . jednom recju , god danas za jednu bolest nisu merilo , bio mlad ili star , covek ako se razboli on se razboli . za jedno cu se sloziti sa tobom , tacno , bol ne pocinje i ne zavrsava se sa jednim organom . ukratko da ne ponavljam simptome devojke , bukvalno imam iste , mene cak probudi u snu , kad promenim polozaj , osetim bas ne prijatan bol i bolan je . ja imam 35 god , nista nisam mnogo starija od devojke s istim simptomima . vi lekari koliko znate stvari , toliko nemate pojma . primer i razgovor moj sa jednom dok je bio vezan sa zlezdom na dojci koji je tumor , poslednji memogram je pokazao da nemam rak , sve je u redu . kad mi se pojavila zlezda , pitala sam doktorku , naravno u mom slucaju , hoce li mi se cista / zlzda povuci , rekla je da hoce cak da se pojavi pa da nestane . ja kao laik sam znala da nikad nece da se povuce skroz , nikad u zivotu . pitala sam je jel tehnicari to znaju , rekla mi je kako da ne znaju jel to nije njihov posao . doktori sa toliko god radnog staza i vajnog iskustva mi dodjete sa takvim odgovorima , pitam se da li da imam poverenja uopste u vas lekare ?? devojka koje je opisala problem , nije za psihijatriju ali jeste za doktora , zavisi koliko ima taj problem i koliki su joj jaki bolovi , ukoliko jesu , morace kod hirurga . draga forumko , ukucaj slezina , bolovi u slezini i dace ti bolje instrukcije nego sto bi dali na forumu . vecina foruma su za ubijanje vremena ....... srecno devojci zelim koja ima podpuno iste simptome ko ja . svaku bolest vi doktori vezujete za nervni sistem . kako ne pitate za promenu , da li se zdravo hranite , zdrav zivot imate , bavite li se aktivnostima ? bol u grudima sam imala jedno duze vreme i rame me mnogo bolelo , prvo sto me pitala , jesi dozivela trauma , stres ? toliko od mene . nadam se doktorko da ces shvatiti moju poentu , i svaki doktor , bio on licno sa pacijentom ili online trebalo bi da budu strpljivi , smireni ........ bez ljutnje ti mi delujes dok jako neuroticna i bez strpljenja , hladna si i gruba .

maja
 
ova tema je iz 2005-e godine i vidim da je podignuta da bi se doktorki koja je na temu odgovorila skrenula paznja na neljubaznost.

Vredjanje doktora na ovom forumu je zabranjeno a sta je sve zabranjeno, pre nego napisete sledeci post savetujem da procitate u Pravilniku.

Post nisam obrisala iz razloga jer je napisan "iz srca" ali sve jedno, sledeci post slicne sadrzine bice obrisan.

Ova tema se zakljucava.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top