Да ли светом и Србијом влада НОВАЦ?

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
Због учесталих прозивања моје личности од дела форумаша који себе називају националистима, одлучио сам да на аргументован начин објасним неке ствари.


Како то функционише у свету:

У логици се доказивање врши путем силогизама. Ево један леп силогизам:

1. Ко хоће да контролише државу, тај мора да контролише кредитни систем дотичне државе.
2. Кредитни систем УК и САД је у приватном власништву.
3. Значи, приватни интереси контролишу САД И УК.

Докази: Банка Енглеске (BoE, основана 1694.) и Систем савезних резерви (FED у САД, основана 1917. – претече су биле Прва и Друга Национална банка) су у 100% приватном власништу тј. приватне банке су акционари. Како то у пракси функционише:
Енглеска влада је 1694. пренела своје суверено право да издаје и контролише национални новац у руке приватних финансијера. Од тога дана па све до данас, све британсјжке владе редом су позајмљивале новац од банкара како би обављала државне послове и водила ратове – новац који банкари стварају из ничега. Сви неотплаћени зајмови, заједно са акумулираним каматама, чине национални дуг... Тако су цела земља и цео народ заложени код банкара, па стога истинска моћ не лежи у парламенту, већ је у рукама мегабанкара који издају национални новац и контролишу његову вредност и дистрибуцију.

Ко жели још, куцаћу. Али сад да индентификујемо које су то банке и ко су њихови власници:

1. N. M. Rothschild and Sons (London i Berlin)
2. Lazard Brothers Bank (Pariz)
3. Israel Moses Seif Bank (Milano)
4. Warburg Brothers Bank (Amsterdam i Hamburg)
5. Lehman Brothers Bank (Njujork)
6. Kuhn-Loeb Bank (Njujork)
7. Chase Manhattan Bank (Njujork)
8. Goldman Sachs (Njujork)

Све ове банке су у власништву Јевреја. Али да не бих био оптужен за антисемитизам... Јевереји се деле на Сефарде и Ашкеназе. Ашкеназ Јевреји (из Источне Европе) чине 80-90% целокупне јеврејске популације – то значи да су Хазари који су турско племе. Нису Семити, па је појам антисемитизам бесмислен. О томе је писао Артур Кеслер, мађарски Ашкеназ у свом делу „Тринаесто племе“. Али није он једини... Највећи број Семита у свету су Арапи. Ротшилди су чисти Ашкенази пореклом из Немачке и прави талмудисти, док су Рокфелери Сефарди пореклом из Португала и они су званично протестанти.
А знамо ко су били главни лихвари од раног средњег века до данас у хришћанском и исламском свету.

Зашто је пао Садам?
Бушова администрација: оружје за масовно уништење (иако сам Бушов симпатезер, обична будалаштина)
Леви либерални медији: ирачка нафта
Истина: Садам је прешао на евро са долара, па је повукао и Чавеза у Венецуели, па су му набацили демонстрације, па су сад Иран и Сирија прешли, а ви погађајте зашто су они сад на мети

Тако драга моја србска браћо, ма које вере били и којој струји припадали Руси неће гласати против оцепљења Космета. Па Путин је јавно позвао руску дијаспору да гласа за Буша. Док Буш вија терористе по свету, тиме диже цену нафте, а то одговара Русији чији је главни извозни производ нафта. А тиме расте и тражња за гасом због високе цене нафте, који је други извозни производ Русије. Девизне резерве Русије расту, а спољни дуг се смањује. Просто... А НР Кину не вреди ни спомињати – највећи инвеститор и спољнотрговински партнер број 1 су САД.

Како то функционише у Србији:

Да би сте отворили банку у Србији, као што знате, треба вам 10 мил. долара. Ситниш обичан за стране банке. Каматне стопе за улог на штедњу у Србији су европске 2-4%, али каматне стопе за кредите су од 8% па навише. На западу су 2-3%. Чисто зеленашење – екстра профит. Ризик је обичан изговор. А ево и зашто.
Свако је могао приметити да банке махом дају само потрошачке кредите, али не и привреди. Логично, јер је од грађана много лакше наплатити кредит. А да би се спречиле злоупотребе, онда је измишљен Кредитни биро и црне листе (код нас недавно). Нпр. у Мађарској преко 200 000 људи је на црним листама за узимање кредита. Хрвате нећу ни спомињати, који су готови. То је цена неовисне Кроације. Аустријска и немачка колонија 100%. Ако наставе Срби да узимају овим темпом кредите, одосмо у провалију. Није ни чудо што инфлација расте због вештачки повећане куповне моћи. Када предузеће не врати кредит, то је већ велика штета јер се предузећима дају кредити велике вредности. А грађанима се дају кредити мале вредности, па у случају не отплаћивања и није нека штета.

Али најгоре тек долази. Сведоци смо да ММФ притиска владу да приватизује јавна предузећа – ЕПС, Телеком, НИС, ПТТ, Железницу. Кад се то буде обавило, онда ће улетети велике стране банке (а не боранија као до сада) типа City bank, које ће давати велике кредите тим приватизованим јавним предузећима. Да би онда те кредите отплатили, камате ће уградити у цене, које ће постати тржишне... Постаћемо класична колонија.

Да, Комодор – студирам економију. Пошто си ме назвао инсајдер (ако си пародирао на истоимену емисију која се емитује на Б92 – не гледам ту телевизују), ево ти једна инсајдерска информација – Космет ће остати наш (ако не направимо глупости, чему смо склони).
 
E, tako Duke...
kad sam se ja pojavio na forumu i ja sam pisao velike postove u kojima sam iznosio misljenje. I podrazumevam da onaj ko krene da razgovara sa mnom to ima u vidu i procita... ima ih 4000, sta mogu, dugo sam ovde...
Nego, SA SVIME STO SI REKAO SE SLAZEM.
I sa analizom jevrejskih plemena i sa preraspodelom svetskog kapitala i sa razlozima za napad na Irak...
Zamisli.
Slazemo se... Posebno se slazem sa pljackom i podjarmljivanjem od strane sile...
A PAZLJIVO SAM PROCITAO sve, nemoj da brines.
To je ekonomija... U tom sektoru se sa tobom slaze i vecina ucesnika ovde.
...
Nismo se ti i ja zakacili oko ekonomije.
Nego oko Srpske epske poezije koja je, po tebi, u 17. veku nastala POD DIREKTNIM OTOMANSKIM UTICAJEM... a o tome jos uvek nisi pisao...
pozdrav
 
Хвала.

Па лепо сам ти одговорио. Иди на факултет филозофски и питај и лепо ће ти рећи на катедри што сам ти написао.

Заборавио сам - Бранковићи су почели градити величанствене манастире на Фрушкој гори. Нек се зна. Лабораторија се затвара на факсу, морам ићи...
 
Ko pise ovakve nebuloze?!
Ovo mi zvuci kao ekonomija za obrazovce ili nesto slicno.

Kad budem imao vise vremena posveticu se ovoj temi.

Inace svetom vladaju interesi i novac, na svu srecu.
Ko je Srbima kriv sto to nisu na vreme shvatili.

Malo vise pameti i malo manje ovakvih nebuloznih tekstova koji uporedjuju kamatne stope bez uzimanja inflacije u obzir.

Ipak ovo je dobro bar za zabavu.
 
Na svu srecu vladaju novac i interesi???? Na SVU SRECU??? Kakva bljuvotina !!!

Sta, ako je moj interes da ubijem 5 ljudi i prodam rodjenu majku...sta, to je dobro, jer to je novac, to su interesi???? Daj covece, malo se presaberi. Naravno da ne treba da vladaju EMOCIJE i AFEKTI ali ne treba da vladaju ni INTERESI I NOVAC....

Vidis, Amerima je u INTERESU da uzmu izvore nafte u Iraku i oni ce da pobiju IRACANE zbog NOVCA....i to je KUL? To je dobro? BRAVO decko! BRAVO !!!
 
Wilkołak:
Na svu srecu vladaju novac i interesi???? Na SVU SRECU??? Kakva bljuvotina !!!

Sta, ako je moj interes da ubijem 5 ljudi i prodam rodjenu majku...sta, to je dobro, jer to je novac, to su interesi???? Daj covece, malo se presaberi. Naravno da ne treba da vladaju EMOCIJE i AFEKTI ali ne treba da vladaju ni INTERESI I NOVAC....

Vidis, Amerima je u INTERESU da uzmu izvore nafte u Iraku i oni ce da pobiju IRACANE zbog NOVCA....i to je KUL? To je dobro? BRAVO decko! BRAVO !!!

da...da... to misle liberali... sto te cudi to? To je ta ideologija - svako za sebe, duse nema, nema morala, nema nista - samo interes... u redu je sve sto je u mom interesu i ako imam silu da to sprovedem onda je i legitimno... mish moze da bezi, ali macka mora da jede... sila boga ne moli... a ko je srbima kriv sto to ne razumeju... da... to su liberali... to je liberalnio kapitalizam...

samo ima jedna fora koja mene fascinira... kod nas...
...
ja razumem da se za to zalaze Rodic ili Kostic ili Karic... gazde...
ali za to se kod nas zalaze gologuzija i intelektualci - PO DEFINICIJI RADNA SNAGA - visoko obucena, jeste, ali svejedno RADNA SNAGA... a ne NOSIOCI KAPITALA...
to meni nije jasno... niti ce ikada biti...
...
nivo apsurda je u Srbiji NEVEROVATAN...
 
DukeofSerbia:
Због учесталих прозивања моје личности од дела форумаша који себе називају националистима, одлучио сам да на аргументован начин објасним неке ствари.


Како то функционише у свету:

У логици се доказивање врши путем силогизама. Ево један леп силогизам:

1. Ко хоће да контролише државу, тај мора да контролише кредитни систем дотичне државе.
2. Кредитни систем УК и САД је у приватном власништву.
3. Значи, приватни интереси контролишу САД И УК.

Докази: Банка Енглеске (BoE, основана 1694.) и Систем савезних резерви (FED у САД, основана 1917. – претече су биле Прва и Друга Национална банка) су у 100% приватном власништу тј. приватне банке су акционари. Како то у пракси функционише:
Енглеска влада је 1694. пренела своје суверено право да издаје и контролише национални новац у руке приватних финансијера. Од тога дана па све до данас, све британсјжке владе редом су позајмљивале новац од банкара како би обављала државне послове и водила ратове – новац који банкари стварају из ничега. Сви неотплаћени зајмови, заједно са акумулираним каматама, чине национални дуг... Тако су цела земља и цео народ заложени код банкара, па стога истинска моћ не лежи у парламенту, већ је у рукама мегабанкара који издају национални новац и контролишу његову вредност и дистрибуцију.

Ко жели још, куцаћу. Али сад да индентификујемо које су то банке и ко су њихови власници:

1. N. M. Rothschild and Sons (London i Berlin)
2. Lazard Brothers Bank (Pariz)
3. Israel Moses Seif Bank (Milano)
4. Warburg Brothers Bank (Amsterdam i Hamburg)
5. Lehman Brothers Bank (Njujork)
6. Kuhn-Loeb Bank (Njujork)
7. Chase Manhattan Bank (Njujork)
8. Goldman Sachs (Njujork)

Све ове банке су у власништву Јевреја. Али да не бих био оптужен за антисемитизам... Јевереји се деле на Сефарде и Ашкеназе. Ашкеназ Јевреји (из Источне Европе) чине 80-90% целокупне јеврејске популације – то значи да су Хазари који су турско племе. Нису Семити, па је појам антисемитизам бесмислен. О томе је писао Артур Кеслер, мађарски Ашкеназ у свом делу „Тринаесто племе“. Али није он једини... Највећи број Семита у свету су Арапи. Ротшилди су чисти Ашкенази пореклом из Немачке и прави талмудисти, док су Рокфелери Сефарди пореклом из Португала и они су званично протестанти.
А знамо ко су били главни лихвари од раног средњег века до данас у хришћанском и исламском свету.

Зашто је пао Садам?
Бушова администрација: оружје за масовно уништење (иако сам Бушов симпатезер, обична будалаштина)
Леви либерални медији: ирачка нафта
Истина: Садам је прешао на евро са долара, па је повукао и Чавеза у Венецуели, па су му набацили демонстрације, па су сад Иран и Сирија прешли, а ви погађајте зашто су они сад на мети

Тако драга моја србска браћо, ма које вере били и којој струји припадали Руси неће гласати против оцепљења Космета. Па Путин је јавно позвао руску дијаспору да гласа за Буша. Док Буш вија терористе по свету, тиме диже цену нафте, а то одговара Русији чији је главни извозни производ нафта. А тиме расте и тражња за гасом због високе цене нафте, који је други извозни производ Русије. Девизне резерве Русије расту, а спољни дуг се смањује. Просто... А НР Кину не вреди ни спомињати – највећи инвеститор и спољнотрговински партнер број 1 су САД.

Како то функционише у Србији:

Да би сте отворили банку у Србији, као што знате, треба вам 10 мил. долара. Ситниш обичан за стране банке. Каматне стопе за улог на штедњу у Србији су европске 2-4%, али каматне стопе за кредите су од 8% па навише. На западу су 2-3%. Чисто зеленашење – екстра профит. Ризик је обичан изговор. А ево и зашто.
Свако је могао приметити да банке махом дају само потрошачке кредите, али не и привреди. Логично, јер је од грађана много лакше наплатити кредит. А да би се спречиле злоупотребе, онда је измишљен Кредитни биро и црне листе (код нас недавно). Нпр. у Мађарској преко 200 000 људи је на црним листама за узимање кредита. Хрвате нећу ни спомињати, који су готови. То је цена неовисне Кроације. Аустријска и немачка колонија 100%. Ако наставе Срби да узимају овим темпом кредите, одосмо у провалију. Није ни чудо што инфлација расте због вештачки повећане куповне моћи. Када предузеће не врати кредит, то је већ велика штета јер се предузећима дају кредити велике вредности. А грађанима се дају кредити мале вредности, па у случају не отплаћивања и није нека штета.

Али најгоре тек долази. Сведоци смо да ММФ притиска владу да приватизује јавна предузећа – ЕПС, Телеком, НИС, ПТТ, Железницу. Кад се то буде обавило, онда ће улетети велике стране банке (а не боранија као до сада) типа City bank, које ће давати велике кредите тим приватизованим јавним предузећима. Да би онда те кредите отплатили, камате ће уградити у цене, које ће постати тржишне... Постаћемо класична колонија.

Да, Комодор – студирам економију. Пошто си ме назвао инсајдер (ако си пародирао на истоимену емисију која се емитује на Б92 – не гледам ту телевизују), ево ти једна инсајдерска информација – Космет ће остати наш (ако не направимо глупости, чему смо склони).

Vrlo usko gledanje... Novac vlada svetom... Ali ne iskazuje se novac jedino na taj način... I nije moć samo u novcu. Novac daje moć, ali se ne ogleda samo u tome. Moć zavisi od uticaja. Ali ne samo finansijskog uticaja...

Moć je složena varijabla koju pored novca određuju i druge varijable u korelaciji sa njim... Objašnjavanje korumpiranosti američke vlade samo vlasništvom nad kapitalom predstavlja vrlo ograničeno shvatanje.
 
Ruski predsednik Vladimir Putin je izjavio da rad filijala stranih banaka u Rusiji treba zabraniti. Na jednom savetovanju u Novosibirsku, Putin je sinoc rekao da se vlada Rusije slaže sa domacim bankarima da rad filijala stranih banaka u Rusiji treba ograniciti...dobro jutro dzezeriiiiiiii...dobro jutro majstoriiiiiii,....dole ispod slavije kada sina zavije......qci idu dze,ze,ri...
bravo student.pises za desetku...ali dzaba nisu oni citali dostojevskog i zivot i delo adolfa...ali,nema veze ..jutro ce promjenitiiiii
sveeeeeeeeeee.hehe
a srbija,koja srbija,mislis ti da oni vide srbiju,hahahahaai balkan i to...toliko smo maaaaaaali i beznacajni,svaka zapadna firma moze da nas kupi sve onako djuture,hahahah pa oni se igraju sa nama kao sa infatilnom decom..yebe se njima za srbiju i kosovo ,to je njima laboratoriski eksperiment sa misevima..hahaha za buducnost
da vide kako ce posle resavati probleme italijani,francuzi. spanci...kako ce sa crncadijom..i to...ajd cao idem
 
Dragana Mirković nova gazdarica TV SAT
Vatromet kakav Požarevljani ne pamte zapalio je preksinoć nebo nad ovim delom Srbije. „Da se nije to Sloba vratio iz Haga?!“, kroz smeh su pitale dobro raspoložene zvanice. „Ma, kakav Sloba, ovako nije bilo ni za Dan mladosti“, čulo se. Svečano otvaranje novog studija, vatromet i večeru u hotelu „Dunav“ nisu organizovali ni Tito ni Sloba, već pevačica Dragana Mirković, nova vlasnica TV SAT.

- Ovu televiziju su pre mnogo godina osnovali moja sestra od tetke i zet. Imali su ideju da se TV SAT putem satelita gleda u celom svetu. Pozvali su mog supruga Tonija da im postane partner, on je oduševljeno prihvatio i, eto, sada smo vlasnici satelitskog programa - priča novopečena gazdarica televizije i ističe: - Ja se bavim samo muzikom i stvarno ni najmanje nemam talenta za biznis, ali je moj Toni ovo doživeo kao izazov. On voli inovacije, poslovne izazove, rizik... Ima njuh za dobar posao i zbog toga verujem u ogroman uspeh ove televizije - priča Luče iz Kasidola.

Iako Dragana ne želi da govori o novcu, nezvanično smo saznali da su milioni evra uloženi u nov, ogroman studio, kakav bi poželele i vodeće televizije u našoj zemlji; najsavremenija tehnika kupljena je u Holandiji, a scenografija izgleda kao da je stigla iz Holivuda.

Na svečanom otvaranju kojem su prisustvovali reditelj Srđan Dragojević, Vanja Bulić, voditelj Pile, Nedeljko Bajić Baja, kompozitor Zlaja Timotić... snimljena je i prva emisija koja će ići preko satelita. Iako je vlasnica folk pevačica, studio je otvoren operskim pevanjem uz klavir i oktet violina; mladići i devojke iz dva KUD-a plesali su uz Šumanovo „Sanjarenje“ i „Eru sa onoga sveta“ Jakova Gotovaca. „Lep ti je program, ali nećeš se sa ovim ‘leba najesti!“, začikivali su prijatelji Draganu, koja je brže-bolje uzela mikrofon i zapevala „Kad bi znao kako čeznem“.

- Na televiziji će biti puno pop i folk muzike, a svim mojim kolegama širom su otvorena vrata. Za nekoliko dana snimamo i novogodišnji program. Ideja je da ovo bude jedna raspevana, zabavna i vedra televizija sa živim tok-šou emisijama, sa puno muzike, domaćih serija i domaćih filmova. Emitovaćemo program kakvog su naši ljudi u inostranstvu željni. Kad kažem: naši ljudi, mislim na sve sa ovog govornog područja - istakla je gazdarica....

kazu da b92 kupuju era i dzej...hahahahaha
 
commodore:
zapadna evropa je vise socijaldemoktatska... kapitalizam je vise human tamo... niije to tema...
nemoj molim te da zamenjujes teze..
...
zapadnu evropu sam i video i upoznao... i nije to los sistem... ali se ovi o kojima sam ja pricao NE ZALAZU ZA TO...
...
ne, ne...

Због социјалдемократије, Европа драстично пропада - Европљани биолошки изумиру, а држава благостања пропада. Пензије су све ниже, граница одласка у пензију се помера, наталитет је катастрофално негативан (сем муслимана), о духовној пустоши не вреди ни коментарисати...
 
ovako izveden, to je krnji silogizam ili logicka obmana. jedini ispravan zakljucak koji iz njega mozda moze da sledi je:

"Ako neko hoce da kontrolise drzavu mora da bude 'privatnik' - i to je nuzan ali ne obavezno i jedini preduslov "(u zavisnosti od odredjenja pojmova 'drzava' 'kredit' 'privatno vlasnistvo').

a u zakljucku - pojam INTERES se rodio iz vazduha valjda... pa ne moze tako ;)
privatni interes nikako ovim sistemom nije definisan - tako da posredno provocirani zakljucak zalozen u fundament ove teme ('novac vlada...') nema skoro nikakvo znacenje. kako vlada. kao cilj? kao sredstvo? kao...?
 
jurodivi:
Ruski predsednik Vladimir Putin je izjavio da rad filijala stranih banaka u Rusiji treba zabraniti. Na jednom savetovanju u Novosibirsku, Putin je sinoc rekao da se vlada Rusije slaže sa domacim bankarima da rad filijala stranih banaka u Rusiji treba ograniciti...dobro jutro dzezeriiiiiiii...dobro jutro majstoriiiiiii,....dole ispod slavije kada sina zavije......qci idu dze,ze,ri...
bravo student.pises za desetku...ali dzaba nisu oni citali dostojevskog i zivot i delo adolfa...ali,nema veze ..jutro ce promjenitiiiii
sveeeeeeeeeee.hehe
a srbija,koja srbija,mislis ti da oni vide srbiju,hahahahaai balkan i to...toliko smo maaaaaaali i beznacajni,svaka zapadna firma moze da nas kupi sve onako djuture,hahahah pa oni se igraju sa nama kao sa infatilnom decom..yebe se njima za srbiju i kosovo ,to je njima laboratoriski eksperiment sa misevima..hahaha za buducnost
da vide kako ce posle resavati probleme italijani,francuzi. spanci...kako ce sa crncadijom..i to...ajd cao idem

Хвала брате! Само немој да Адолфа величаш.

Хеј Комодор, кад смо код Хитлера, јер знаш зашто је Хитлер једино на Србима примењивао правило 1 убијен Немац = 100 стрељаних Срба, а упола за рањеног. Мислим, зашто то није примењивао у Француској, Данској, Белгији, Пољској и другим покореним земљама. Или можда ипак грешим...
 
iluzionista:
Vrlo usko gledanje... Novac vlada svetom... Ali ne iskazuje se novac jedino na taj način... I nije moć samo u novcu. Novac daje moć, ali se ne ogleda samo u tome. Moć zavisi od uticaja. Ali ne samo finansijskog uticaja...

Moć je složena varijabla koju pored novca određuju i druge varijable u korelaciji sa njim... Objašnjavanje korumpiranosti američke vlade samo vlasništvom nad kapitalom predstavlja vrlo ograničeno shvatanje.

Видим да илузиониста одлично познајеш социологију (колико се сећам, тако пише у средњошколском уџбенику из социологије).

Па написао сам банке и који људи лепо. А циљ је тоталитарна владавина светом.
 

Back
Top