Mekenzi:Ratko Mladic je zlocinac

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
commodore:
neksuse, brate moj... ima dana kad popijes nesto cini mi se... ili ti neko nesto sipa u pice... sta god, samo se sa tobom desi nesto... i pocnes da branis neodbranjivo...
...
evo decko lepo postavio slike mudzahedina sa odsecenim srpskim glavama...
TO JE RADJENO IZ SREBRENICE..
PRE NAPADA MLADICEVIH SNAGA.
Zbog toga je i napadnuta...
...
Mladic je zlocinac za sve koji su ratovali protiv njega...
A heroj za sve koji su ratovali sa njim...
to je jedina logika koja postoji... pa onda moze dalje da se prica...

pa, izvini, ali isto mogu da kazem za tebe...

nije bitno zasto je napadnuta ili dal' je sam napad opravdan, bitan je metod...u svim ratovima jedino je bio sporan metod...ako uopste i progutamo da se bez rata ne moze...

meni je ta logika strana...taj primitivizam "neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj", i slicno, meni ne lezi...
 
@ nexusovo "sporan je metod"

dakle ratovanje po tvome sa mudzahedinima treba da izgleda ovako
- zatrpavati neprijatelja gomilom ratluka
- terati ga da pije jos po jednu kafu
- paziti da se ne prejede

ako nije tako onda - kako drugacije?
Eliminisati neprijateljsku zivu silu.
moj predlog.
skromni...

mozes misliti smeta mu nacin... sta je trebalo mladic da uradi? da im servira baklavu?
 
commodore:
@ nexusovo "sporan je metod"

dakle ratovanje po tvome sa mudzahedinima treba da izgleda ovako
- zatrpavati neprijatelja gomilom ratluka
- terati ga da pije jos po jednu kafu
- paziti da se ne prejede

ako nije tako onda - kako drugacije?
Eliminisati neprijateljsku zivu silu.
moj predlog.
skromni...

mozes misliti smeta mu nacin... sta je trebalo mladic da uradi? da im servira baklavu?


da, trebalo je da im servira baklavu...ako je ima, a njegovoj vojsci ne treba...ali hleb i voda u svakom slucaju...
pacifista...nekad jesam, nekad nisam...zavisi koliko u datom trenutku imam poverenja u metod ne-nasilnog otpora...
nego...postoje pravila ratovanja i Zenevska konvencija...koja, kada se krsi, povlaci zakonske posledice...najprostiji sistem norme i sankcije...kao kod kradje kola...sad, to sto si ti ukrao kola nekome ko je tebi ukrao motor, apsolutno se suda ne tice...mafija ubija ljude koji se ogluse o pravila, jer nema uslova za obrazovanje privatnih zatvora, a legalne vojske drze kampove za zarobljenike...u kojima se prema njima postupa sa odredjenom dozom humanosti...posle se oni zamene sa ratnim zarobljenicima sa tvoje strane, ili tu sede do kraja rata...
zbog citave situacije gradjanskog rata, pa jos medju Bosancima, covek i moze da spusti kriterijume donekle, ali postoji granica...koju je, po optuznici, Mladic presao...
a nacionalna solidarnost...pa, sto kaze doktor iz lepih sela: "Za mene ste obojca u stranoj zemlji..."
 
commodore:
@ nexusovo "sporan je metod"

dakle ratovanje po tvome sa mudzahedinima treba da izgleda ovako
- zatrpavati neprijatelja gomilom ratluka
- terati ga da pije jos po jednu kafu
- paziti da se ne prejede

ako nije tako onda - kako drugacije?
Eliminisati neprijateljsku zivu silu.
moj predlog.
skromni...

mozes misliti smeta mu nacin... sta je trebalo mladic da uradi? da im servira baklavu?

jbg,nije smeo da strelja ratne zarobljenike,ako je vec napao...
 
meni nije mladić bio sporan do srebrenice....
nemam pojma koji je broj ubijenih(mada sumnjam da je veći od 2-3 hiljade)
ali to nikad nije bio manir srpske vojske...
mada mogu donekle da razumem da mu je pao mrak na oči zbog divljanja nasera orića...ne mogu da opravdam...
ali takođe ne verujem da je mladić ubilački nastrojen manijak kako ga portreišu zapadni mediji i b92&co...
 
ostavimo malo po strani humanost...
tu je mala sitnica koja se zove "materijalna sredstva"...tu tezu sam i ranije izlagao...
recimo...ako je jedan metak ondaK kostao jednu marku...koliko li je kostalo svo to streljanje zarobljenika...to je sve Srbija placala...odakle su bosanski Srbi dobijali oruzje?
a svo to vreme narod u mojoj zemlji se skluplja na ulicama da probaju da uhvate koji hleb...
 
eto ne slazem se ni sa jednim od vas...
mudzahedini nisu bili regularna vojska. niti smo mi objavili rat bosni.
niti je mladic bio komandant nase vojske. niti je i jedna vojska tamo bila regularna. niti je zbog svega ovoga vazila zenevska konvencija.
...
to je bio GRADJANSKI rat za teritoriju.
na toj teritoriji.
izmedju stanovnika te teritorije.
...
problem mladicev je samo sto su oni koji bi sada da mu sude - ratovali na strani njegovih neprijatelja.
 
Elvin:
meni nije mladić bio sporan do srebrenice....
nemam pojma koji je broj ubijenih(mada sumnjam da je veći od 2-3 hiljade)
ali to nikad nije bio manir srpske vojske...
mada mogu donekle da razumem da mu je pao mrak na oči zbog divljanja nasera orića...ne mogu da opravdam...
ali takođe ne verujem da je mladić ubilački nastrojen manijak kako ga portreišu zapadni mediji i b92&co...

niko ga i ne portreise tako...vise kao pukovnika Kurtza...
 
ako se misli na Spasioca, ima u tom filmu jos dosta toga...ta trudnica je zatrudnela u muslimanskom zarobljenistvu, a na kraju je ubijaju Ustase...tako da...a film je pravio Srbin...
ako se misli na Spasioca, ponavljam...sa Denisom Kvejdom...
marginalan i subjektivan pogled na stvari...nisam to od tebe, Elvine, ocekivao...
 
ako se misli na Spasioca, ima u tom filmu jos dosta toga...ta trudnica je zatrudnela u muslimanskom zarobljenistvu, a na kraju je ubijaju Ustase...tako da...a film je pravio Srbin...
ako se misli na Spasioca, ponavljam...sa Denisom Kvejdom...
marginalan i subjektivan pogled na stvari...nisam to od tebe, Elvine, ocekivao...

pa znaš nex posle šutiranja trudnice izgubio sam želju da gledam...tako da ne znam šta je dalje bilo
,ali ima još takvih filmova,tu je legendarni mirotvorac...
znaš onaj sa srbima koji kupuju ruske nuklearne glave,od naravno nekih islamista...sve u cilju dizanja u vazduh zgrade un-a...
 
znaš da ima neki u kojem srbi uzimaju taoce u ambasadi bugarske...ili tako neke zemlje
ili neki u kome mladi boshnjak uzima za taoca srbina koji je oslobođen u hagu...a on zna da je srbin kriv

pazi naučnu fantastiku
srbin proglašen nevinim u hagu:roll:
 
i onda mladic nije u pravu... :roll:
...
Srbi su bili "the bad guys" i to je cela prica.
Ostalo je sve samo "the fog of war"... mislim... svako ko se suprotstavi amercikim interesima se AUTOMATSKI portretise kao monstrum... ono sto je RTS bio u vreme slobe to je holivud na globalnom nivou danas... propagandni servis SAD...
...
problem je sto veci broj (posebno mladih) ljudi u Srbiji veruje vise americkoj televiziji (posto su ratovali sa nama I DE IURE I DE FACTO neprijatlejskoj propagandi) nego pripadnicima svog naroda koji su tamo STVARNO BILI... a koji kazu "malo drugacije" od holivda - kakav je bio rat u bosni...
 
Nexus 6:
tuzno je sto, za neke, civilizacija nije napredovala dalje od vremena Sekspira i Karadjordja...

ljudi...ono sto je bilo normalno onda, danas nije...i obrnuto...

Ti si očito običan tehnokrata kad možeš da tvrdiš da je civilizacija napredovala
od Šekspirovog doba... Civilizacija je napredovala samo u tehničkom smislu, u
duhovnom je očigledna stagnacija.
Homer, Eshil, Sofokle, Platon, Servantes, Makijaveli, Šekspir, Tolstoj, Dostojevski,
Bajron,Njegoš....NIKADA NEĆE BITI PREVAZIĐENI, pa makar čovek leteo u drugu
galaksiju!!!
 
veliki pisci ne mogu biti prevaziđeni zato što je svaki velikan jedinstven na svoj način....
ali pojavili su se novi pisci koji stoje rame uz rame sa pomenutim autorima
civilizacija je svakako napredovala od šekspirovog vremena
razvile su se nove nauke psihologija,sociologija,ekonomija,fizika....
itd.
to nema veze sa tehnokratijom....

ps

umalo da zaboravim parlamentarizam....
pa ti reci kako se razvijala samo tehnologija.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top