Oticanje nogu

malena_JA

Zainteresovan član
Poruka
115
Od pre pola godine imam problem oticanja nogu.Ujutru kad ustanem noge su mi bas onakve kakve zelim da budu i pantalone normalno oblacim i nisu tesne.Nakon 2-3 sata noge polako pocinju da oticu i bukvalno se jedva svucem nakon 8 sati rada.Ne to nije pitanje polozaja tela...odn.sedenja i prirode posla jer se trudim da na svakih sat vrermena ustanem sa stolice i prohodam.U ostalom ista mi se stvar desava i kada sam kuci preko vikenda.Proveravala sam bubrege i u savrsenom su stanju.Uradila sam ultra zvuk unutrasnjih vena,arterija,kapilara i cirkulaciju u njima te su i ti rezultati odlicni.Uradila sam i EKG koji je takodje pokazao odlicne rezultate.Pritisak mi je u normali i sve analize krvi.Ja jesam dijabeticar ali secer odrzavam u normali i veoma sam disciplinovana.Zacinjenu i slanu hranu ne jedem i ne volim.Osecam se bukvalno kao trudnica otecenih nogu...znam sta to znaci jer imam cetvorogodisnjeg sina.U trudnoci su mi noge oticale tek poslednjih 15-ak dana.Ako ne popijem lometazid...koji sam inace uzela da pijem na svoju ruku...ja ne mogu izdrazati vise od 4 dana.Sto se tice kilaze...mozda imam vise 2-3kg koja se i ne primecuju.Kog god sam lekara pitala sta se desava...svako bi me poslao nekom od specijalista koji su zadovoljni rezultatima analiza koje urade i posalju me dalje.I tako u nedogled.MOLIM vas ako neko neko moze da mi da odgovor neka mi pomogne.HVALA!
 
Ne znam, niste dali dovoljno podataka o sebi, koliko imate godina, visina, tezina, licna anamneza(od cega i kad ste bolovali), trudnoce, porodjaji, abortusi, ciklusi, porodicna anamneza.
Da li to oticanje primecuje neko iz Vase okoline, kada pritisnete na mesto otoka, da li ostane udubljenje koje se teze vraca u prvobitno stanje ili se odmah povuce...?
 
Evo ovako...sto se tice analiza hormona radila sam prolaktin i ginekolog mi je rekao da nema potrebe da radim analize ostalih hormona.Inace,imam problem i sa menstruacijom poslednje 2 godine i ginekolog tvrdi da nisu hormoni u pitanju i da to sve ide iz glave..meni to nije jasno ali ajde...Kontrolisala sam i stitnu zlezdu...T3,T4 i TSH...naravno i to je u redu.Imam 28 godina,jedan spontani u 2 mesecu trudnoce,do koga je doslo zbog visoke temperature...imala sam neki grip..jedan porodjaj kome je predhodila fantasticna trudnoca bez ikakvih komplikacija a porodila sam se carskim rezom jer je beba bila malo veca a moja karlica mala...u ostalom to se kod dijabeticarki i ocekuje...visoka sam 165,teska 58.Nikakve komplikovane bolesti imala...nikakve operacije sem tog carskog.Dijabeticar sam od svoje 5 godine i moj dijabet nije nasledan,stecen je kada sam bila mala od straha jer su kola naletela na mene.U prodici niko nema problem oticanja nogu sem bake koja je jako stara i kojoj je to zbog visokog pritiska.Sto se tice tih udubljenja kad pritisnem prstom...tacno je da ih ima u predelu cevanice.Moje oticanje se primecuje...koleginice me na poslu cesto pitaju kako se to za dan ugojim i sutradan se opet vratim na staro a u stvari kad tako oteknem ja popijem taj lometazid i onda nema anikakvih rupa u tkivu niti delujem kao da sam se ugojila.Pomenula sam u prvoj poruci da lometazid popijem na 4-5 dana...to su dani kada ne mogu da izdrzim svoju otecenost i kada se ujutru probudim sa otecenim licem da bi se ta ista tecnost u roku od 2-3 sata spustala preko stomaka i butina u listove.Onda me noge toliko zatezu da mi je tesko i ne lagodno i hodati.Osecam se kao flasa u kojoj se tecnost pokrece kako je okrenes.Ako podignem noge na vise od visine glave,tecnost krene da se vraca nazad preko butina i stomaka do glave.To sam primetila nakon popodnevnog odmora.Pila sam gomilu nekih cajeva...preko kukuruzne svile..peteljki tresnje...kombinacije cajeva...unosim dosta tecnosti i opet nista.Eto to je moja prica.
 
JA bih na vasem mestu pronasla dobrog endokrinologa, za pocetak.....uradila biohemiju jos jednom, pa mokracu na proteine, svakako uradila hormonski status (bez obzira na prolaktin)....no, ko sto rekoh da sam na Vasem mestu prvo bih nasla dobrog endokrinologa.
 
OK,hvala na savetima,,,ja sam vec zakazala prijem kod dr.Teodore iz gradske bolnice na Zvezdari...ostalo je da i njoj iznesem problem u januaru pa cemo videti.Ako neko ko procita moje pitanje poznaje jos koju osobu sa istim problemima,neka napise sta zna o tome!Pozdrav
 
JAVLJAM VAM SE JER IMAM ISTE TEGOBE BAŠ ISTEI I PROŠLA SAM BEZBROJ PRETRAGA ,ALI MI NE MOGU NIŠTA NAĆI U ČEMU JE ZAISTA PROBLEM.TAKO DA U VAMA VIDIM RJEŠENJE AKO STE, A NADAM SE DA JESTE NAŠLI UZROK VAŠIH ZDRAVSTVENIH PROBLEMA. ZATO VAS MOLIM DA MI SE JAVITE ŠTO BRŽE S NESTRPLJENJEM OČEKUJEM VAŠ ODGOVOR. PUNO POZDRAVA OD CECE.
 
malena_JA:
OK,hvala na savetima,,,ja sam vec zakazala prijem kod dr.Teodore iz gradske bolnice na Zvezdari...ostalo je da i njoj iznesem problem u januaru pa cemo videti.Ako neko ko procita moje pitanje poznaje jos koju osobu sa istim problemima,neka napise sta zna o tome!Pozdrav


Meni pada na pamet jedino nefrotski sindrom (?) što je malo verovatno. Da li je nefrolog kod koga si bila možda pored standardnih analiza uradio analizu belančevina u krvi i u urinu (albumini)? Mada se već dugo ne bavim somatskom medicinom eto pade mi na pamet, pa možda bude od koristi?
 
i meni je to palo na pamet, ali proteini i u krvi i u urinu se rade po automatizmu 9 kroz biohemiju, a mislim - to ne moze da se previdi u nalazu urina, i uvek pise ako nadju proteine) a ona tvrdi da su sve analize fenomenalne?? Jedino sto mi je jos palo na pamet (ali za to je njen ginekolog tvrdio da nije!?) jeste oticanje zbog hormonskog disbalansa iz nekog razloga....??
Stvarno bi jako volela da cujem odgovor na ovu misteriju, a u medjuvremenu bi druge kolege takodje mogle da s eukljuce sa hipotezama, pa da mislimo malo zajedno 'naglas'.
A kojom se vrstom medicine ti sada bavis. Salloma? I gde zivis?
 
I mene zanima sada.
Meni upada u oči diskrepanca izmedju dramatičnog opisa simptoma sa jedne strane i brzog i isto tako dramatičnog poboljšanja sa druge strane, kao reakcija na relativno blag diuretik i to na 5 dana?
 
i ja imam isti problem.meni su noge kao balvani posebno oko zglobova.i ti otoci su itekako primetni i nema veze da li je noc ili dan problem je uvek tu.a ja patim jer me svi gledaju kao da sam Frankestajn!
 
Cao. Neznam dali je neko vec postavljao to pitanje, al' me zanima sledece: Pre 20-tak dana sam videla da mi je deo palca, na levoj nozi, iznad nokta otekao. Nisam se mnogo zabrinula sve dok se otok nije prosirio i na deo ispod nokta. Boli me palac kad ga pritisnem,a i nokat mi je dobio prolicno homogenu boju. Nesecam se da se udarila ili sl. Nokti mi na nozi normalno rastu, al na tom prstu ne. Mislila sam da idem kod lekara, al im nimalo ne verujem, jer imam totalno losa iskustva. Ako neko zna sta bi to moglo biti, bas bih bila zahvalna da mi to i kaze...
 
Usput bih volela da napomenem da sam u februaru imala povredu kolena (takodje leve noge), i pre mesec dana jos jednu, sitniju. Osecam bol skoro non-stop. Dali je moguce da je neki zivac ili sl. ostao nagnjecen, pa mi se zbog toga stanje palca pogorsava?
 
Cao. Neznam dali je neko vec postavljao to pitanje, al' me zanima sledece: Pre 20-tak dana sam videla da mi je deo palca, na levoj nozi, iznad nokta otekao. Nisam se mnogo zabrinula sve dok se otok nije prosirio i na deo ispod nokta. Boli me palac kad ga pritisnem,a i nokat mi je dobio prolicno homogenu boju. Nesecam se da se udarila ili sl. Nokti mi na nozi normalno rastu, al na tom prstu ne. Mislila sam da idem kod lekara, al im nimalo ne verujem, jer imam totalno losa iskustva. Ako neko zna sta bi to moglo biti, bas bih bila zahvalna da mi to i kaze...

Usput bih volela da napomenem da sam u februaru imala povredu kolena (takodje leve noge), i pre mesec dana jos jednu, sitniju. Osecam bol skoro non-stop. Dali je moguce da je neki zivac ili sl. ostao nagnjecen, pa mi se zbog toga stanje palca pogorsava?

Verovali lekarima ili ne moracete da ih posetite...Ovo je forum i mi ovde ne moze nagadjati sta je sa vasim palcem. Cim promena na vasem palcu nije prolaznog karaktera znaci da je potrebna strucna pomoc.
 
Da, ali mene samo zanima sta bi moglo, od prilike, da bude uzrok? Cula sam da palac moze da otekne od sanaznog udarca. Dali je to jedini poznati uzok toga ili ne? Inace,sto se tice mog iskustva sa lekarima, ono je haoticno! Za sta god da sam otisla, ili nisam dobila adekvatnu terapiju ili jednostavno ne znaju sta je.
 
E ljudovi,hvala vam na savetima, al ja sam primenila alternativnu medicinu na nozi onaj dan kada sam napisala prvi post, stavila sam slanu oblogu i popila 2 pentraksila(vise zbog grla), naravno u razmaku od 6 sati i pre pola sata mi je krenuo gnoj, Iscedila sam sve, i skoro da me je proslo. Ostalo je vrlo malo naduvano,valjda cu morati jos jednom to da uradim... Nemojte misliti da sam luda ili sl., ali jedan od doktora u inostranstvu mi je rekao da je covek sam sebi lekar,da on treba da zna uzrok i kako da se izleci, doktor je tu samo onaj koji ti otvara oci.
 

Back
Top