Uvecana jedra?

Orhideja1

Početnik
Poruka
22
Posto na ponudjenim linkovima nisam nasla odgovor na pitanje koje me muci,pokusacu na ovaj nacin: prilikom proslonedeljne posete ginekologu radi redovne kontrole,uradjen mi je papa test, koji je bio II grupe, sa napomenom"nesto uvecanih jedara". Doktorka mi je rekla da je sve uredu,prepisala mi "Kantaril", jer je grlic bio "crven" i rekla da ponovim test za 3 meseca. Posto znam da se radi na 6 meseci do godinu dana,pitam se imam li razloga za zabrinutost i sta uopste znace ta "uvecana jedra"? Prilicno sam se uplasila zbog toga, pa bih zamolila dr ili nekog ginekologa da mi sve to malo objasni,hvala unapred!
 
Hvala na informacijama,jasnije mi je o cemu se radi.Ipak mi ostaje dilema-znaci li to da ta uvecana jedra nemaju predispozicije da budu maligna,posto je nalaz ipak II,a ne III grupa(sto bi trebalo biti,da je sumnjivo,zar ne?) i koliko je pametno da u nekoj bliskoj buducnosti pocnem da uzimam tablete za kontracepciju,ili da ostanem u drugom stanju(dvoumim se izmedju ove dve mogucnosti,iako cudno zvuci)? Doktorka je na osnovu analize krvi(kks,sedimentacija,secer,acidum uricum,bilirubin,AST,ALT,gamaGT...)i analize mokrace rekla da slobodno mogu poceti sa tabletama,ako zelim. PS Imam 33 godine,nisam radjala,a pre 6 meseci sam imala prekid trudnoce(snimala sam kicmu,a nisam znala da sam u drugom stanju,pa nisam zelela da rizikujem).Mogu li ta uvecana jedra biti posledica abortusa,neke upale ili toga sto godinama koristim iskljucivo tampone? Znam da ova pitanja zvuce mozda glupo nekom lekaru,ali posto sam totalni laik,a nikada nisam imala nikakav problem ginekoloske prirode,jako sam zabrinuta, pa Vam unapred zahvaljujem na odgovoru!
 
Nalaz pape ne utice na uzimanje kontraceptiva ili trudnocu.
Ali zbog crvenila grlica uradite nalaz briseva, vec sto puta ponovljenih na forumu, imate sve pod temom ginekologija.
 
To nisam,ali mi je malo cudno zasto bi to doktorka preskocila ako treba da se uradi? Mislim,malo mi je neprijatno da joj ja govorim koje analize treba da mi radi...Ne znam ni sama sta mi je ciniti,ne bih da menjam lekara,a mozda bi trebalo? Mene je uglavnom zabrinula abnormalnost tih jedara i povezanost svega toga sa rakom grlica materice. Zato i razmisljam o tome koliko je pametno to sa tabletama ili trudnocom, ako bi se time bilo sta dodatno iskomplikovalo. Kazete da papa nalaz nema veze sa trudnocom i kontracepcijom, ali sam na gore navedenim linkovima procitala da tablete za kontracepciju iz neutvrdjenih razloga mogu izazvari promene na celijama grlica, a da ne govorim o tome kako bi bilo strasno u nekoj fazi trudnoce otkriti da su se te anomalije ipak razvile u kancer...
 
Moje je da Vam dam informaciju.
Mislim da zaista imate razloga da uradite ove briseve jer iako nemate hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, to ne znaci da nemate streptokok ili enterokok ili e.coli...Uvecana jedra plus gupa sekreta III, neka infekcija se tu desava.
Niko nije rekao da morate da menjate lekara, otidjite u laboratoriju, uradite briseve i sa rezultatima joj se javite.Vase zdravlje je u pitanju.
Vi ste u svojim razmisljanjima otisli do raja grlica materice, preterujete to odmah da Vam kazem.
Jedan od mojih mentora mi je rekao, kada vidite kijavicu draga koleginica 99% je da pacijent ima kijavicu , ne trazite atipicnu upalu pluca.
Tako i Vi, umesto da razmisljate o karcinomu gledajte da resite misteriju oko III grupe sekreta.
Ako planirate trudnocu vagina i cerviks moraju biti sterilni, ne zelite da pijete antibiotike u trudnoci ili da izgubite bebu zbog infekcije.
 
Puno vam hvala! Bilo bi dobro da su i ostali lekari tako temeljni, a ne da posle posete nekom od njih pacijenti moraju da nagadjaju,raspituju se i brinu. Slazem se da treba leciti uzroke,a ne posledice i bilo bi logicno da taj stav imaju svi lekari, a ne neki pacijent koji pojma nema,kao sto sam ja u ovom slucaju. Svakako cu uraditi analize,pa se nadam da ce se sve vratiti u normalu!
 

Back
Top