prehlada pitanje

milimail

Zainteresovan član
Poruka
483
Prekljuce sam otisla kod lekara i ona mi je rekla da imam izrazito crveno grlo sa gnojnim cepovima i da pijem pentreksil (500 mg). Imam i povisenu temperaturu, oko 37,2 koja se pojavljuje predvece i u toku dana. Da li je za gnojnu anginu ovo ok terapija i koliko je u stvari potrebno da lekovi pocnu da deluju. Da li cu morati da primam injekcije? Inace pre nego sto sam pocela da pijem antibiotike izvadila sam bris grla i bio je sterilan. Da li ga treba ponoviti? Hvala na odgovoru i trudu. Pozz
 
Ako ste jos pod terapijom antibioticima, nema svrhe da ponovo radite bris. POpijte antibiotike, sacekajte 7 do 10 dana pa ponovite bris. Ukoliko su zaista postojali gnojni cepovi na krajnicima, antibiotik moze biti i dobra profilaksa za udar saprofitnih bakterija (onih koje normalno naseljavaju zdrelo i u ravnotezi su sa nasim imu8nim sistemom) ukoliko zbog virusne infekcije dodje do pada imuniteta - mozda Vam je zato lekar prepisao antibiotike. Neophodno je da odlezite neko vreme, da pijete dosta tecnosti, cajeva, vitamina C i oporavite svoj sistem. Pozdrav.
 
da li inace imas probleme sa krajnicima?
Obicno su gnojne angine pracene visokom temperaturom, no dobro.
Ako si vec pocela sa antibioticima onda ih zavrsi, najgora stvar je piti antibiotik dan, dva pa uzeti drugi.
Ko sto rece WW, nakon uzimanja antibiotika napravi pauzu 7 dana i ponov bris, ali bakterijski i mikoloski.
 
Moj muž je malo u panici.Ne znam da li je prehlada ili nešto više.Dobio je antibiotik azitromycinium 500 mg 3 komada.Problem je što već treći dan ima temperaturu 38,6.Doktor mu je rekao da ne skida temparaturu pije što više čaja,leži bla bla bla,ali je zabrinut da li su njegovi saveti dobri.Jer ga temperatura iscrpljuje.Molila bi Vas da u svom odgovoru napišete koja teperatura se skida a koja ne?

Unapred hvala.
 
Temperature ispod 38c se ne skidaju jer ta temperatura pomaze organizmu da se izbori sa infekcijom, ali ako neko zbog te temperature ima na primer jaku glavobolju naravno da necemo muciti pacijenta, uzme se neko sredstvo za skidanje temperature,paracetamol,ibuprofen.
Bez obzira na jak antibiotik,svaka infekcija ima svoj tok i 3 dana je malo da bi se sve zavrsilo,pogotovo ako i virus umesa svoje prste u sve to.
Ne brini nista, muskarci su inace skloni da panice i imaju znatno manji prag tolerancije od zena,naucno dokazano da nasi dragi muski se ne nadju prozvani.
Bice sve ok.
Samo strpljenja malo.
 
MA nek c ovek slobodno uzme andol, midol, aspirin i neka skine malo tu temperaturu! Sto bre da se pati! Slazem se da bolesti ne prolaze za 3 dana ali svaka bakterija na antibiotik reaktivna ipak popusti temperaturu na 3 kapsule dnevno treci dan! Meni ovo govori da je u pitanju virus, naravno da treba da uzima i dalje antibiotik da zbog pada imuniteta ne bi doslo do razvoja bakterijske infekcije, vrlo je moguce da covek koji se tako lose oseca sa tom temperaturom ima grim (epidemija je u toku) i zato neka lezi, pije dosta tecnosti, spava i trpi ono sto mora a ne ono sto ne mora. MOj glas je za skidanje temperature ispod 38.
 
Edno pitanje. To jest, dva.

U nedelju mi ode grlo, baš oteklo i boli i vruće je unutra :eek: a i temperatura ide uz to, naravno...
Ja sam inače vrlo privlačna virusima i nema te sezone da me nešto preskoči, često me i po nekoliko puta u toku zime snađe sve to :roll: ... ali, po pravilu krene sa kijavicom. Za sada mi je Upsarin izvanredno pomagao da to suzbijem, čak i vrlo naglo prekinem, recimo ove godine u maju na praksi, ali valjda je i planinski vazduh doprineo :) bile su dovoljne dve tablete. Za Novu Godinu sam imala 40 step. temperaturu, kada je sve prošlo otekla mi je jedna pljuvačna žlezda vrlo ekstremno :eek: mislim da sam baš zabezeknuto odmah skočila iz kreveta i došla ovde da pitam je l' to normalno :lol: povuklo se i nikada nije otkriven uzrok. Bris je bio uredan, nije bilo kamena.
Sada mi baš nije trebala ova prehlada pa kao aj da opet uzmem Upsarin, ovaj put da ne čekam ništa..... međutim, nije baš pomogao. Pročitala sam na uputstvu da su propratni efekti u slučaju predoziranja glavobolja i zujanje u glavi (začepljene uši, loš sluh), probudila sam se sa užasnom glavoboljom koja je prošla, a zujanje u glavi nekako već podrazumevam :neutral: i piše da se tablete više ne uzimaju, pa ne znam da li da nastavim. Mislim, piše da ne treba uzimati više od 9 dnevno :eek: a ja sam popila 4-5 u tri dana, pa ne znam o kakvom bi predoziranju moglo da se radi.

Drugo, da li možda krajnici mogu da budu problem (zato sam pisala ono o plj. žlezdi) i da li mogu da uzrokuju česte prehlade, kao i česte probleme sa grlom?

Mogu da odem kod lekara po ove odgovore, verovatno i hoću ako sutra ne bude ništa bolje, ali evo da vidim šta vi mislite prvo. Iskreno nekako se naježim od pedijatara kod kojih još uvek iz tehničkih razloga moram da idem a koji se, uz poštovanje prema celoj profesiji i ljudima u njoj, ovde baš nisu pokazali kao veliki znalci, da ne navodim sad neke glupe primere...
 
Ne, nisi se predozirala.
Svi simptomi koje navodis idu uz prehladu,uz svu nasu dobru volju mora da te pregleda lekar u ordinaciji, ako postoji potreba za antibiotikom da ti se ordinira lek.
Acetilsalicilnom kiselinom ne mozes izleciti upalu grla ako ona postoji.
A sto se tice krajnika, ukoliko vec tako cesto imas problema sa grlo treba da te pogleda otorinolaringolog, mozda trebaju da se vade krajnici.
U svakom slucaju, dovolnjo si se lecila sama, sad se javi lekaru.
 
Juče sam dobila bolove u donjem delu stomake (bešika). Prvo su to bili bolovi manjeg inteziteta, pogotovu pri mokrenju, zatim su se pojačali i već po podne se pojavila krv u mokraći. Otišla sam kod lekara na pregled i on pretpostavlja da se radi o prehladi. Prepisao mi je bactrim tablete. Uradila sam analizu urina, a rezultati urinokulture još nisu gotovi.
Rezultati pregleda urina su sledeći:
izgled-mutan
proteini - 1
hemoglobin - 1
nitriti -1
eritrociti sveži - 3-4
leukociti - dosta
epitelne ćelije 2-3 okrugle
i bakterije masa
glukoza, ketoni, bilrubin i urobilinogen - negativni.

Nikada dosad nisam imala ovakve rezltate urina.
Zanima me da li je moguće da je sve to od prehlade ili je upitanju još nešto.

(Nisam bila u mogućnosti da odem do doktora i da vidim o čemu je reč)
 
Cistitis, upala besike, zbog pozitivnih nitrita verujem da ce biti izolovana e.coli.
U svakom slucaju obavezna je antibiotska terapija.
Nije na odmet da iscitas temu o e.coli.
tamo ces naci puno korisnih saveta za ovu cestu boljku kod zena.
 
Bili ste u pravu, u pitanju je e.coli. I to 10000000/ml.
Dobila sam pancef kapsule da pijem, i naravno mnogo tečnosti i utopljavanje.
Iščitala sam ovu teme, tako da pretpostavljam šta me očekuje i koliko će mi strpljenja trebati za ovo.

Hvala u svakom slučaju na obaveštenju.
 
Bili ste u pravu, u pitanju je e.coli. I to 10000000/ml.
Dobila sam pancef kapsule da pijem, i naravno mnogo tečnosti i utopljavanje.
Iščitala sam ovu teme, tako da pretpostavljam šta me očekuje i koliko će mi strpljenja trebati za ovo.

Hvala u svakom slučaju na obaveštenju.

pored ordinirane terapije odmah nabavi preparate na bazi brusnice ili lista medveđeg grožđa u koje ćeš, nakon ekstraakcije dodati sodu bikrbonu na vrh kašike....I puno tečnosti....:D
 

Back
Top