povratak sa xp-a na win2k

  • Začetnik teme boris i paja
  • Datum pokretanja
B

boris i paja

Gost
molim vas ljudi!!!! da mi neko pomogne. imam windows xp i mnogo mi usporava kompjuter (slab hardware), pa sam hteo da instaliram win 2000. kada u instalaciji dodjem do trenutka kada treba da izaberem particiju na koju zelim da se instalira, dobijem praznu listu, tj. nema ni jedne particije. setup, prirodno, ne moze da se nastavi... da li je to zbog xp-a? da li iko moze da mi resi problem, i kako da se otarasim ovog monstruma od operativnog sistema???
 
Particiju bi trebao sam da upises.Ali,nije mi jasno zasto,kad vec zelis da se resis XP-a,instaliras win200 pored njega.Vidim,imas vise particija i pretpostavljam da ti je XP na particiji C.Bekapuj lepo podatke na recimo D,isformatiraj C particiju i tu instaliraj win2000.
 
draga bundeva, ne mogu da formatiram particiju c, bas zbog windowsa xp! ***** mi ne da nista da mu radim. verovatno je to i razlog zbog kog nemam ni jednu particiju pri instalaciji win2k. neku ideju???
 
Sto se tice formatiranja, ako pokusavas da formatiras C: particiju iz Windows okruzenja naravno da ti ne da da je formatiras jer je on tu, to je boot i sistemska particija! Pokreni DOS i formatiraj je tako, pod uslovom da ti je FAT fajl sistem na disku,a ne NTFS jer ga u tom slucaju DOS nece videti.
"FORMAT C:"
Pozdrav!
A sto se tice konkretnog problema da ne vidi particiju kad krene instalacija, stvarno ne znam, prilicno je cudno, jedino mi pada na pamet da mozda nije CD u redu, nista slicno mi se nije desilo!
 
boris i paja:
draga bundeva, ne mogu da formatiram particiju c, bas zbog windowsa xp! ***** mi ne da nista da mu radim. verovatno je to i razlog zbog kog nemam ni jednu particiju pri instalaciji win2k. neku ideju???

Jesi li probao da je skenjas Partition Magicom?
Mozes i iz DOS-a.Pokreni FDisk.Ako ne vidi particiju(sto rece Bosko ako je pod NTFS-om) reci mu "delete non DOS partition".Ubijes je,kreiras particije ponovo...
 

Back
Top