Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZDRAVO.JAS SUM NOVA NA OVOJ FORUM AMA REDOVNO GO SLEDAM.SE PRIKLUCIV I JAS ZATOA STO IMAM UBAVA VEST ZA ONIE STO CEKAAT PISMO ZA DOPOLNITELNO DA GI ISPRATAT SVOITE DOKUMENTI,ODNOSNO ONIE STO IMAAT AOR PRED 28 02 2008.SE NADEVAM DEKA RAZBRAVTE STO SAKAM DA VI KAZAM A I OD SLEDNOVO SE KE VI BIDE POJASNO.GOLEM POZDRAV OD MACEDONIA. 26 am Pre-ministerial instruction applicants (pre-Feb 2008)
« on: February 21, 2009, 12:56: »

Here is something that an immigration consultant got from CIC and posted on trackitt.com. Thought those of you who applied before Feb 2008 may be interested.


Please be advised that efforts related to the implementation of the Ministerial Instructions (C-50) has resulted in accelerated processing of the older cases in the pre-C50 backlog. The applications are being activated and letters requesting specific documents are being sent out. The request letter will be sent only once and applicants will be given 90 days to produce the documents. If the requested documents are not received within 90 days, the application will be assessed based on the available information and may be refused.

We have been advised by some representatives that the document request letters have not being received, since they were sent to 'old' or no longer valid addresses. This is a reminder that it is the responsibility of the applicant, and by extension his/her representative, to ensure that the visa office has a valid and current mailing address. Notification of address changes should be sent by fax or e-mail to the appropriate visa office.

Estimates, based on previous experience, of how long a file will spend in the backlog before being processed are no longer accurate. The time that files spend in the backlog, before being processed, is dramatically changing and therefore visa offices have to be kept advised of changes to contact information.


Your assistance in distributing this message to members of your respective organizations is requested.
 
E ajde molim te javi ovde sta je bilo sa zalbom bas me zanima, ranije nisi ni mogao da se zalis tj ne dozvoljavaju kandidatu uvid u sopstveni test, oni su kao drzava ne mozes im nista!
Da li su trazili pare za reviziju testa?

odgovor jos uvek cekam.. cim stigne, pusticu post....

sada mozes da se zalis, ali jos uvek nemas prava na uvid testova i ocenjivanje istih, vec oni urade reviziju i saopste ti odluku.... daj sta das....

inace, zalba kosta 60 funti, naravno u dinarskoj protivvrednosti... to je iznosilo, pre jedno 3 nedelje, 6.500 dinara.

anyhoo, ako ti povecaju ocenu, vracaju ti novac... u suprotnom nista... mada na osnovu postova ljudi koji su se ranije zalili, u 80% slucajeva povecaju ocenu...

i guess, we'll have to wait and see :D
 
ZDRAVO.JAS SUM NOVA NA OVOJ FORUM AMA REDOVNO GO SLEDAM.SE PRIKLUCIV I JAS ZATOA STO IMAM UBAVA VEST ZA ONIE STO CEKAAT PISMO ZA DOPOLNITELNO DA GI ISPRATAT SVOITE DOKUMENTI,ODNOSNO ONIE STO IMAAT AOR PRED 28 02 2008.SE NADEVAM DEKA RAZBRAVTE STO SAKAM DA VI KAZAM A I OD SLEDNOVO SE KE VI BIDE POJASNO.GOLEM POZDRAV OD MACEDONIA. 26 am Pre-ministerial instruction applicants (pre-Feb 2008)
« on: February 21, 2009, 12:56: »

Here is something that an immigration consultant got from CIC and posted on trackitt.com. Thought those of you who applied before Feb 2008 may be interested.


Please be advised that efforts related to the implementation of the Ministerial Instructions (C-50) has resulted in accelerated processing of the older cases in the pre-C50 backlog. The applications are being activated and letters requesting specific documents are being sent out. The request letter will be sent only once and applicants will be given 90 days to produce the documents. If the requested documents are not received within 90 days, the application will be assessed based on the available information and may be refused.

We have been advised by some representatives that the document request letters have not being received, since they were sent to 'old' or no longer valid addresses. This is a reminder that it is the responsibility of the applicant, and by extension his/her representative, to ensure that the visa office has a valid and current mailing address. Notification of address changes should be sent by fax or e-mail to the appropriate visa office.

Estimates, based on previous experience, of how long a file will spend in the backlog before being processed are no longer accurate. The time that files spend in the backlog, before being processed, is dramatically changing and therefore visa offices have to be kept advised of changes to contact information.


Your assistance in distributing this message to members of your respective organizations is requested.

Golem pozdrav do site Makedonci :bye::bye::bye:
 
:lol::k
Ooopppppppppppaaaa!!!!! Cek,cek, jesil ti to tamo ili ovamo????

Pozdrav i tebi takodje.:D:D:D:bye::bye::bye:

cao!evo mene u Kanadi vec 4 dana pa se prilagodjavam ovom zivotu.Jedno vreme Vam se nisam javljala,imala sam obaveze,sto ce te videti i sami kad se budete spremali za odlazak al sam redovno citala sta pisete!nadam se da ce se i Vama uskoro ostvariti taj san da dodjete na zeljenu destinaciju...:lol: :bye::bye::bye:
 
Cao svim forumasima,ja sam od skoro na ovom forumu i nisam bas nesto previse upucen u ovu temu ali bi zeleo mnogo toga da saznam o sto brzem odlasku u Canadu.Citao sam nedavno izlaganje(10-ti ili11-ti mesec 2008) jednog momka koji je aplicirao za radnu vizu preko Sask.job-sa za molerski posao a ima zavrseno za fizioterapeuta.Moze li neko da mi objasni ko ima iskustva sa ovim da li moze da se aplicira za zanimanje kojim se bavis 12 godina(kao ja) a nemas zavrsenu skolu za to vec za nesto drugo i pritom si radio neprijavljen sve te godine.Dali je potrebna neka potvrda o radnom iskustvu ili mora radna knjizica ili sta vec.Da li je kriterijum blazi u provincijskim delovima Kanade.Jos jednom pozdrav svima koji su tamo i onima koji imaju ogromnu zelju da odu(kao i ja)
 
ZDRAVO.JAS SUM NOVA NA OVOJ FORUM AMA REDOVNO GO SLEDAM.SE PRIKLUCIV I JAS ZATOA STO IMAM UBAVA VEST ZA ONIE STO CEKAAT PISMO ZA DOPOLNITELNO DA GI ISPRATAT SVOITE DOKUMENTI,ODNOSNO ONIE STO IMAAT AOR PRED 28 02 2008.SE NADEVAM DEKA RAZBRAVTE STO SAKAM DA VI KAZAM A I OD SLEDNOVO SE KE VI BIDE POJASNO.GOLEM POZDRAV OD MACEDONIA. 26 am Pre-ministerial instruction applicants (pre-Feb 2008)
« on: February 21, 2009, 12:56: »

Here is something that an immigration consultant got from CIC and posted on trackitt.com. Thought those of you who applied before Feb 2008 may be interested.


Please be advised that efforts related to the implementation of the Ministerial Instructions (C-50) has resulted in accelerated processing of the older cases in the pre-C50 backlog. The applications are being activated and letters requesting specific documents are being sent out. The request letter will be sent only once and applicants will be given 90 days to produce the documents. If the requested documents are not received within 90 days, the application will be assessed based on the available information and may be refused.

We have been advised by some representatives that the document request letters have not being received, since they were sent to 'old' or no longer valid addresses. This is a reminder that it is the responsibility of the applicant, and by extension his/her representative, to ensure that the visa office has a valid and current mailing address. Notification of address changes should be sent by fax or e-mail to the appropriate visa office.

Estimates, based on previous experience, of how long a file will spend in the backlog before being processed are no longer accurate. The time that files spend in the backlog, before being processed, is dramatically changing and therefore visa offices have to be kept advised of changes to contact information.


Your assistance in distributing this message to members of your respective organizations is requested.

Hvala Grujoska na informaciji, mislim da je znacajna za mnoge forumase!!!
Pozdrav
 
I jas se nadevam deka ke pocneme da dobivame pisma i veruvajte toj post go procitav sto pati a ova mi se dopaga najveke>The applications are being activated and letters requesting specific documents are being sent out. Znaci na site aplikanti pred 28 02 2008.I uste nesto od mene,se spremam vo April da dojdam vo Beograd da polagam IELTS.Pa ako nekoj ima dobri materijali za spremanje ve molam da mi pratite po e-mail.
 
Danas sam dobio mail iz Beca. Traze da im posaljem sledeca dokumenta:

- Please completed the attached military table

- Please submit your original military booklet


Tabela sadrzi: Start date, End date, Conscript or Volonteer service, Rank, Title (ne znam cemu ovo kad vec pitaju za rank), Duties, Name/Rank of commanding officer, Name of unit/Type, Location, # of people you supervised.
Kako bre da se setim kako mi se zvao komandant kasarne, proslo je 18 godina. Mislim da ni tada nisam znao, ajd za ove koji su bili neposredno nadredjeni ali komandant kasarne i vojne oblasti, mislim.....:dash:

Nesto razmisljam, ako samo ovo traze kao dodatnu dokumentaciju onda bi trebalo da znaci da je sve ostalo uredu i da bi trebalo da uslede kartoni za medical. Iskreno se nadam.

Mada moram da priznam da ne znam zasto i ovo traze kad sam sve uredno poslao kad su nam jesenas trazili da saljemo papire.

Eto, ja samo da vas obavestim da i "oni" nesto rade..... ;)
 
Koliko je meni poznato po zakonu ne sme da se iznosi vojna knjižica iz zemlje a kamoli da se šalje u nečiju ambasadu. Takodje informacije koje traže su u neku ruku i vojna tajna...Strašno smaraju...

:hahaha:

Kad bi se svi u ovoj drzavi pridrzavali zakona ja ne bih ni iso odavde nego bi ziveo srecno i zadovoljno sa svojom porodicom, radio bih svoj poso i kulturno ziveo od para koje tako zaradim. Posto je situacija takva kakva jeste pravo da ti kazem mnogo mi se j****e za zakone ove drzave taman toliko koliko se njoj j****e za mene.

By the way, ja sam breee prijatelju bio vozac u Beloj Crkvi i u knjizici imam dva datuma, prvi kad sam se javio u kasarnu i drugi kad sam iz nje izaso. Ako to sto ce neko u stranoj ambasadi moci da vidi ta dva datuma podriva stabilonost i sigurnost Srbije, onda sta reci, moram da preuzmem taj rizik. Dok nasi shvate da sam ih izdao ja cu biti u Kanadi pa onda nek ovi ovde traze ekstradiciju. :D
Pride, ja poslah overenu fotokopiju svih stranica vojne knjizice pre par meseci a ti!?? :think:
 
Danas sam dobio mail iz Beca. Traze da im posaljem sledeca dokumenta:

- Please completed the attached military table

- Please submit your original military booklet


Tabela sadrzi: Start date, End date, Conscript or Volonteer service, Rank, Title (ne znam cemu ovo kad vec pitaju za rank), Duties, Name/Rank of commanding officer, Name of unit/Type, Location, # of people you supervised.
Kako bre da se setim kako mi se zvao komandant kasarne, proslo je 18 godina. Mislim da ni tada nisam znao, ajd za ove koji su bili neposredno nadredjeni ali komandant kasarne i vojne oblasti, mislim.....:dash:

Nesto razmisljam, ako samo ovo traze kao dodatnu dokumentaciju onda bi trebalo da znaci da je sve ostalo uredu i da bi trebalo da uslede kartoni za medical. Iskreno se nadam.

Mada moram da priznam da ne znam zasto i ovo traze kad sam sve uredno poslao kad su nam jesenas trazili da saljemo papire.

Eto, ja samo da vas obavestim da i "oni" nesto rade..... ;)


Freeze,popuni ono cega se secas.Mene su dva puta terali da to popunjavam.Jako im je bitno kada i gde si bio u vojsci.Ovo traze da bi mogli da rade background check proceduru koja kod mene evo traje od 15.10.2008.
Sto se tice toga da je zabranjeno slati vojnu knjizicu hmmmmmm.......
Ja sam je poslao.
 
Kad bi se svi u ovoj drzavi pridrzavali zakona ja ne bih ni iso odavde nego bi ziveo srecno i zadovoljno sa svojom porodicom, radio bih svoj poso i kulturno ziveo od para koje tako zaradim. Posto je situacija takva kakva jeste pravo da ti kazem mnogo mi se j****e za zakone ove drzave taman toliko koliko se njoj j****e za mene.

By the way, ja sam breee prijatelju bio vozac u Beloj Crkvi i u knjizici imam dva datuma, prvi kad sam se javio u kasarnu i drugi kad sam iz nje izaso. Ako to sto ce neko u stranoj ambasadi moci da vidi ta dva datuma podriva stabilonost i sigurnost Srbije, onda sta reci, moram da preuzmem taj rizik. Dok nasi shvate da sam ih izdao ja cu biti u Kanadi pa onda nek ovi ovde traze ekstradiciju.
Pride, ja poslah overenu fotokopiju svih stranica vojne knjizice pre par meseci a ti!??

Ja tebe potpuno razumem. Samo prenosim ono sto su mi by the way u jednom od vojnih odseka u Beogradu rekli...U ostalom u zahtevu za slanje dokumenata koliko znam ni ne piše da fotokopije vojne knjižice moraju da budu overene...A što se tiče situacije u zemlji ona je baš takva kako si je i opisao... da se svima ne j**e za zakone situacija ni ne bi bila takva kakva jeste.
 
Danas sam dobio mail iz Beca. Traze da im posaljem sledeca dokumenta:

- Please completed the attached military table

- Please submit your original military booklet

Freeze super, nesto se desava, bolje da ti traze ove stvari nego npr. novi IELTS! :eek:

Zanima me da li su ovako rigorozni po pitanju vojne sluzbe samo ako je nosilac aplikacije musko.

A sto se tice originala vojne knjizice, ona vise nema nikakvog smisla, sve su vojne tajne odavno otkrivene...
 
Koliko je meni poznato po zakonu ne sme da se iznosi vojna knjižica iz zemlje a kamoli da se šalje u nečiju ambasadu. Takodje informacije koje traže su u neku ruku i vojna tajna...Strašno smaraju...

Zakon....zemlja....ista ona koja nam je dala puske da ubijamo ili budemo ubijeni....koja nam nije dala NISTA vise od toga....zakon...drzava.
Sacuvaj me Boze takve drzave i takvog zakona.
Poslao sam vojnu knjizicu i opet cu ako treba i pitacu jel' treba jos nesto !!!
Sta cu kad sam izdajnik i volim da otkrivam vojne tajne svoje zemlje :)

Freeze, to sto ti traze military booklet i onaj formular (supplementary informatio), to je super, znaci da privode kraju tvoj slucaj i sve ostalo je u redu. Racunaj da si vec u Kanadi.
E ti sad vidi hoces li da izdas svoju najrodjeniju zemlju, drzavu, ustav, vojsku, debele zadrigle generale i jos deblje i jos vise zadrigle politicare za koje smo samo cifre, meso...sredstvo njihovog bogacenja.

Srecno, popunjavaj cega se secas i salji, ime komandira cete ti pise u v. knjizici, ostalo sto ne znas pisi N/A i bice sve OK.

I razmisli jos jednom vredi li sve to, vredi li izdavati drzavu da bi otisao u neku tamo NATO zemlju... :)


Pozz.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top