Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
okano:
Ovih dana spremam se da apliciram za iseljenicku.Uslovi su nenormalno poostreni, pa eto ako ima nekog ko prolazi ovu golgotu ili jos bolje ko ju je skoro prosao nek se javi. Zna li ko kakav je prolaz na IELTS testu. Sta reci , javite se!


Da, uslovi nisu kao sto su nekada bili, treba se jako dobro spremiti za IELTS test, nije nimalo naivan. Ne znam kakvo ti je trenutno znanje engleskog ali ozbiljno shvati sve to, trebace ti par meseci da se spremis za test ako mislis da "maznes" nekih 7 od maximalnih 9 bodova. Nabavi dobru literaturu za test i zagrej stolicu.
Mozes ti , ako ti finansije dozvoljavaju, da izadjes na test i ranije pa da ako nisi zadovoljan ponovis sve to , ali jedan izlazak na test mislim kosta 80 funti u dinarima.

Naravno sve zavisi kako stojis sa ostatkom bodovne liste, treba ti takodje maximalnih 21 bod (4 godine radnog iskustva) ako mislis da prodjes, fakultet/visa skola pod obavezno.
 
Gde mogu da nabavim literaturu za test? Znas kako, znanje je onako vise opste,manje vise solidno, ali pitanje je sta oni tamo traze. Skola - nista posbno srednja i jedna god vise pedagoske. Verifikovanog radnog iskustva imam u mnogim oblastima: ugostiteljstva (bavila se time dve godine u svojstvu vlasnika, kuvara sankerice znas vec kako to ovde ide "one man show"), komercijalista 5 god.. Brat koji zivi u Kanadi bi mi mogao pomoci oko potvrde da me ceka posao tamo ali sta se trazi?Imam 40 god udata dvoje dece.. Kakve su mi sanse.. Proces je skup i ako me odbiju brrrrrrrr!
 
Polagao sam IELTS u junu ove godine posle 2-3 meseca pripreme. Rezultati su mi bili L 6.5; R 6.0; S 6.0; W 5.0;
Nisam bio zadovoljan pa sam ponovio u Oktobru i bilo je malo bolje L 6.5; R 7.0; S 6.0; W 6.0;
Mislim da su im cudni kriterijumi. W sam cini mi se losije uradio a dobio sam bolju ocenu... Ne znam. U svakom slucaju moras se upaznati sa oblikom testa i vezbati. Imas u British Council-u dosta literature.
Ima li neko iskustva sa prolazom na imigracionom programu sa manje bodova od 67 ( npr. 65 ) ?
 
ikki:
Polagao sam IELTS u junu ove godine posle 2-3 meseca pripreme. Rezultati su mi bili L 6.5; R 6.0; S 6.0; W 5.0;
Nisam bio zadovoljan pa sam ponovio u Oktobru i bilo je malo bolje L 6.5; R 7.0; S 6.0; W 6.0;
Mislim da su im cudni kriterijumi. W sam cini mi se losije uradio a dobio sam bolju ocenu... Ne znam. U svakom slucaju moras se upaznati sa oblikom testa i vezbati. Imas u British Council-u dosta literature.
Ima li neko iskustva sa prolazom na imigracionom programu sa manje bodova od 67 ( npr. 65 ) ?
Budi malo precizniji:kako cudni? Moze li se mejlom bribaviti literatura jer nisam iz Bgd-a?Kakvi su ti ostali faktori?
 
Za pripremu sam koristio orginalne testove i audio snimke i dosta sam toga provezbao. Siguran sam da sam dosta bolje uradio neke delove testa nego prvi put a ocene su iste ili malo bolje, dok writing sam bio dosta losiji cak nisam ni stigao da ispisem zahtevani fond od 250 reci, a ocena je bila bolja. Moj je utisak da "peglaju" ocene tj. ne dozvoljavaju da imas veliki raspon izmedju ocena npr.4 i 7 i sl. A meni je odgovaralo i 7,7,5,5. Ovako mi sad nedostaje 2 poena.
Mislim da ne mozes e-mail-om dobiti primere testova od British Council-a. Moras doci u Bg i uclaniti se njihovu biblioteku ili pokusaj negde na Internetu.
 
ikki:
Za pripremu sam koristio orginalne testove i audio snimke i dosta sam toga provezbao. Siguran sam da sam dosta bolje uradio neke delove testa nego prvi put a ocene su iste ili malo bolje, dok writing sam bio dosta losiji cak nisam ni stigao da ispisem zahtevani fond od 250 reci, a ocena je bila bolja. Moj je utisak da "peglaju" ocene tj. ne dozvoljavaju da imas veliki raspon izmedju ocena npr.4 i 7 i sl. A meni je odgovaralo i 7,7,5,5. Ovako mi sad nedostaje 2 poena.
Mislim da ne mozes e-mail-om dobiti primere testova od British Council-a. Moras doci u Bg i uclaniti se njihovu biblioteku ili pokusaj negde na Internetu.
Ok. Pokusala sam na internetu i nije islo. Pa nisu oni naivni .. Nego mozes li mi ti izmejlati bar deo testa.:rolleyes: Koliko traje svaki deo pojedinacno? Ima li intervjua? Koje su minimalne ocene da prodes test.
 
Zao mi je ali nemam testove u takvoj formi da ih mogu poslati e-mailom (skripte 3 kom po 80-100 str). Inace test ima cetiri dela : Listening 30min, Reading 60min, Writing 60min, Speaking(intervju) 10-15min Ocene se krecu od 0-9. Ne mozes da padnes test, vec zavisi koje ti ocene odgovaraju. Dobijas 1 poen za ocene od 4-5, 2 poena za 5-7, i 4 poena za 7-9, i to za svaki deo posebno.
Mislim da ti je najlakse iskopirati pripremne skripte od nekoga ili iz B.C. Probaj u nekoj skoli stranih jezika da to nabavis, sigurno imaju.
 
ikki:
Zao mi je ali nemam testove u takvoj formi da ih mogu poslati e-mailom (skripte 3 kom po 80-100 str). Inace test ima cetiri dela : Listening 30min, Reading 60min, Writing 60min, Speaking(intervju) 10-15min
Mislim da ti je najlakse iskopirati pripremne skripte od nekoga ili iz B.C. Probaj u nekoj skoli stranih jezika da to nabavis, sigurno imaju.
Hvala ti! Zelim ti svu srecu !
 
okano:
Gde mogu da nabavim literaturu za test? Znas kako, znanje je onako vise opste,manje vise solidno, ali pitanje je sta oni tamo traze. Skola - nista posbno srednja i jedna god vise pedagoske. Verifikovanog radnog iskustva imam u mnogim oblastima: ugostiteljstva (bavila se time dve godine u svojstvu vlasnika, kuvara sankerice znas vec kako to ovde ide "one man show"), komercijalista 5 god.. Brat koji zivi u Kanadi bi mi mogao pomoci oko potvrde da me ceka posao tamo ali sta se trazi?Imam 40 god udata dvoje dece.. Kakve su mi sanse.. Proces je skup i ako me odbiju brrrrrrrr!

Zao mi je sto moram da te razocaram ali sa srednjom skolom nemoj dzaba gubiti vreme i novac aplicirajuci za Kanadu jer gotovo da nemas nikakve sanse da skupis tih famoznih 67 bodova. Ako si gledala listu mogla si da vidis da je bodovna razlika izmedju srednje skole i fakulteta veoma velika, cak i sa fakultetom se bodovi natezu. Idi na www.cic.gc.ca i tamo ces naci kako da se sama izbodujes i vidis na cemu si.

Cisto sumnjam da bi brat u Kanadi mogao ista da ti sredi za posao, takodje slabe sanse za to, da ne idem u detalje jer bi zahtevalo mnogo kucanja, nije to bas tako lako kako neki zamisljaju.

Iskreno, trazi drugi nacin da se dokopas Kanade mada.......ne znam kako bi drugacije mogla, udata si pa ta varijanta na udaju za nekog kanadjanina ne prolazi.
 
klika:
Zao mi je sto moram da te razocaram ali sa srednjom skolom nemoj dzaba gubiti vreme i novac aplicirajuci za Kanadu jer gotovo da nemas nikakve sanse da skupis tih famoznih 67 bodova. Ako si gledala listu mogla si da vidis da je bodovna razlika izmedju srednje skole i fakulteta veoma velika, cak i sa fakultetom se bodovi natezu. Idi na www.cic.gc.ca i tamo ces naci kako da se sama izbodujes i vidis na cemu si.

Cisto sumnjam da bi brat u Kanadi mogao ista da ti sredi za posao, takodje slabe sanse za to, da ne idem u detalje jer bi zahtevalo mnogo kucanja, nije to bas tako lako kako neki zamisljaju.

Iskreno, trazi drugi nacin da se dokopas Kanade mada.......ne znam kako bi drugacije mogla, udata si pa ta varijanta na udaju za nekog kanadjanina ne prolazi.

Nemoj mi to raditi! Bila sam na sajtu izbodovala se i imala nekih 80 -tak bodova. Sa vise sam dobila uverenje da sam odslusala i polozila 1 godinu sto je (valjda) ekvivalent onoj kanadskoj one-year diplomi,zatim sam prikupila 1 godinu prakse u raznim oblastima i to donosi bodove.Radim na tome da dobijem uverenje da me tamo ceka posao (kuvarice) sobzirom da sam ovde imala radnog iskustva u tome. Bice tesko znam, ali mora da ima neke sanse jer znam puno ljudi koji su sa srednjom skolom otisli poslednjih godina. Ipak hvala ti na sugestijama!
 
okano:
Nemoj mi to raditi! Bila sam na sajtu izbodovala se i imala nekih 80 -tak bodova. Sa vise sam dobila uverenje da sam odslusala i polozila 1 godinu sto je (valjda) ekvivalent onoj kanadskoj one-year diplomi,zatim sam prikupila 1 godinu prakse u raznim oblastima i to donosi bodove.Radim na tome da dobijem uverenje da me tamo ceka posao (kuvarice) sobzirom da sam ovde imala radnog iskustva u tome. Bice tesko znam, ali mora da ima neke sanse jer znam puno ljudi koji su sa srednjom skolom otisli poslednjih godina. Ipak hvala ti na sugestijama!


:-) to mozda kada bi ti bila sam svoj visa officer......doktori nauka sa 10 godina iskustva nemaju te bodove koje ti pominjes. Ne znam kako si dosla do cifre od 80 bodova sa srednjom skolom, proveri ti to jos par puta, negde si se grdno preracunala.

Pazi, ne zelim da da te odbijam od ideje da probas ali moras se suociti sa surovom realnoscu, sanse za odlazak sa srednjom skolom pod kategorijom Indemendent Skilled Worker su skoro nemoguce.

Jedan savet kod bodovanja, uvak izboduj najmanji moguci skor, pa ako tu imas 67 onda apliciraj, ljudi prave gresku i uvek sebi nabiju najveci moguci broj bodova ali visa officer ne deli uvek tvoje misljenje.
 
ikki:
Za pripremu sam koristio orginalne testove i audio snimke i dosta sam toga provezbao. Siguran sam da sam dosta bolje uradio neke delove testa nego prvi put a ocene su iste ili malo bolje, dok writing sam bio dosta losiji cak nisam ni stigao da ispisem zahtevani fond od 250 reci, a ocena je bila bolja. Moj je utisak da "peglaju" ocene tj. ne dozvoljavaju da imas veliki raspon izmedju ocena npr.4 i 7 i sl. A meni je odgovaralo i 7,7,5,5. Ovako mi sad nedostaje 2 poena.
Mislim da ne mozes e-mail-om dobiti primere testova od British Council-a. Moras doci u Bg i uclaniti se njihovu biblioteku ili pokusaj negde na Internetu.

Jos sam zaboravio da napomenem, pazi, ti imas trenutno 6 bodova na IIELTS testu, sedi i uci , moras nabiti bar 7 bodova ako mislis da prodjes. Ne znam koliko si se spremao za test, ali znas da je ozbiljna stvar. Vezbaj pisanje sastava, gramatiku moras imati u malom prstu.
 
klika:
:-) to mozda kada bi ti bila sam svoj visa officer......doktori nauka sa 10 godina iskustva nemaju te bodove koje ti pominjes. Ne znam kako si dosla do cifre od 80 bodova sa srednjom skolom, proveri ti to jos par puta, negde si se grdno preracunala.

Pazi, ne zelim da da te odbijam od ideje da probas ali moras se suociti sa surovom realnoscu, sanse za odlazak sa srednjom skolom pod kategorijom Indemendent Skilled Worker su skoro nemoguce.

Jedan savet kod bodovanja, uvak izboduj najmanji moguci skor, pa ako tu imas 67 onda apliciraj, ljudi prave gresku i uvek sebi nabiju najveci moguci broj bodova ali visa officer ne deli uvek tvoje misljenje.

Da u pravu si. Ukucala sam pogresan skor ( pravi je oko 70). Znaci mislis da, iako mene kao glavnog aplikanta ceka posao, (mog muza takodje), imam rodbinu u Kanadi,nosim neki novac na racunu za pocetak, ipak moze da presudi to sto imam samo srednju skolu? :confused:
 
okano:
Da u pravu si. Ukucala sam pogresan skor ( pravi je oko 70). Znaci mislis da, iako mene kao glavnog aplikanta ceka posao, (mog muza takodje), imam rodbinu u Kanadi,nosim neki novac na racunu za pocetak, ipak moze da presudi to sto imam samo srednju skolu? :confused:

Nije mi jasno kako si skrpila 70 bodova sa srednjom skolom? Ko ti je nasao posao?

Ajmo redom:

obrazovenje: 5 (srednja skola)
IELTS : to jos ne znamo
radno iskustvo: kazes da si kuvar , ajde da uzmemo maximalan broj bodova na 4 godine ili vise iskustva 21 bod
godine: 10 bodova
posao u Kanadi: to ces jako tesko dobiti ali ajde i to da ti racunam 10 bodova
rodjak u Kanadi : 5 bodova
ako ti muz ima visoku skolu mozes da dobijes: 3-5 bodova

E sad, koliko ja znam da racunam : ovde simas maximalno 56 bodova bez IELTS testa, ali pazi jednu stvar, ja ti rekoh nemoj nikada racunati maximalne bodove jer ti nikako nisi sigurna u to da ces dobiti 10 bodova na posao u Kanadi jer znam da to nije lako srediti, nemoj se zanositi time. Takodje , ne znam da li ti muz ima visoku skolu, ako nema onda nemas ni ovih 5 bodova. Ti si pogresno razumela celu stvar, samo se glavni aplikant boduje, cak i da tvog muza ocekuje posao to se ne boduje!!!

A kakav te posao tamo ceka? Da li znas proceduru oko dobijanja radne dozvole ili papira koji ce ti obezbediti tih 10 bodova? Ja znam i mogu ti reci da to nije nimalo lako srediti.

E sad tebi od 56 do 67 treba 12 bodova a IELTS test nosi maximalnih 9 bodova, pa cak i u slucaju da uzmes tih 9 bodova u sta , bez uvrede, cisto sumnjam, ne mozes teoretski proci.

Draga moja, gubis vreme zamajavajuci se sa ovim pustim zeljama, ne bacaj pare dzaba za testove i aplikaciju, sacuvaj to za svoju decu boje nego da to das nekim birokratima koji sede u Becu i rade ti aplikaciju. To ti je najprijateljskiji savet koji mogu da ti dam.
A ti ako opet hoces glavom kroz zid, to je tvoj izbor, ja samo pokusavam da ti predocim pravu sliku stvari a ti izeberi put kojim ces ici........
 
Za Saskatchewan ne treba test iz jezika i ne treba rodjak u Kanadi (mada je plus svakako...). Samo je potrebno da ti neko nadje posao (tj. barem ponudu za posao koji kasnije cak ni ne moras da prihvatis...), pa da na osnovu toga dobijes radnu vizu. A posle dobijes Permanent Residence itd. A bodove nije tako tesko sakupiti - od proslog leta do sada je iz mog mesta otislo 20-ak porodica i mislim da su samo u jednom ili dva slucaja to bile fakultetski obrazovane osobe. I sve to relativno brzo: od 8 do 10 meseci...
 
valdemar:
Za Saskatchewan ne treba test iz jezika i ne treba rodjak u Kanadi (mada je plus svakako...). Samo je potrebno da ti neko nadje posao (tj. barem ponudu za posao koji kasnije cak ni ne moras da prihvatis...), pa da na osnovu toga dobijes radnu vizu. A posle dobijes Permanent Residence itd. A bodove nije tako tesko sakupiti - od proslog leta do sada je iz mog mesta otislo 20-ak porodica i mislim da su samo u jednom ili dva slucaja to bile fakultetski obrazovane osobe. I sve to relativno brzo: od 8 do 10 meseci...
Zainteresovao si me.Pojasni malo pliz
 
valdemar:
Za Saskatchewan ne treba test iz jezika i ne treba rodjak u Kanadi (mada je plus svakako...). Samo je potrebno da ti neko nadje posao (tj. barem ponudu za posao koji kasnije cak ni ne moras da prihvatis...), pa da na osnovu toga dobijes radnu vizu. A posle dobijes Permanent Residence itd. A bodove nije tako tesko sakupiti - od proslog leta do sada je iz mog mesta otislo 20-ak porodica i mislim da su samo u jednom ili dva slucaja to bile fakultetski obrazovane osobe. I sve to relativno brzo: od 8 do 10 meseci...

Znam o cemu pricas, to je prica iz Ruskog Krstura ako se ne varam, znam dosta ljudi iz rodnog mimesta Vrbasa koji imaju rodjake u Krsturu i pricali su mi o tome. Ako se ne varam to je ipak neka malo drugacija prica od Independent Skilled Worker kategorije. Svi ti ljudi su otisli preko rusinkse crkve ako sam ja dobro obavesten. Sa druge strane, oni su otisli u Saskatchewan iz razloga da rade posao na farmama jer su to uglavnom zemljoradnicke porodice koje su prodale sva svoja imanja u Srbiji i ovde u Kanadi poceli slicnu pricu, ne verujem da su oni mogli da se recimo usele u Ontario , u Toronto i tome slicno jer je verovatno tu bio neki dogovor izmedju kanadske vlade koja pokusava da naseli neka podrucja Kanade koja nisu previse interesantna za nove imigrante i da podspesi malo proizvodnju na farmama.
Znam recimo da kanadka vlada u tom smeru daje neverovane subvencije i veoma povoljne kredite, recimo moze se dobiti beskamatni kredit na 20-tak godina za kupovinu farme i npr proizvodnju mleka i nekih slicnih stvari.

Sa druge strane , ove porodice koje spominjes su unele meni se cini prilicnu kolicinu novca u Kanadu i svakako da kanadska vlada ima od toga velike koristi iako ti ljudi nisu fakultetski obrazovani, nema nikakvi obavezu prema njima u smilsu maloprepomenutih kredita i dobija svez novac i vec iskusne zemljoradnike/stocare koje ce svakako mnogo vise doprineti drzavi nego recimo neki inzenjer kome nije zagarantovan uspeh.

Mislim da je ovaj slucaj izuzetak i da ne moze da se primeni u slucaju nekakvog pojedinca. Znam da ce sada Okano opet da padne u ocaj :-) misleci da ja sve nesto pricam protiv nje, naravno da ne, iznosim samo neke stvari koje su surova realnost jer kada bi svako tako lako imao 70 bodova kao Independent Skilled Worker onda bi vec pola Srbije bilo u Kanadi.
 
klika:
Da, uslovi nisu kao sto su nekada bili, treba se jako dobro spremiti za IELTS test, nije nimalo naivan. Ne znam kakvo ti je trenutno znanje engleskog ali ozbiljno shvati sve to, trebace ti par meseci da se spremis za test ako mislis da "maznes" nekih 7 od maximalnih 9 bodova. Nabavi dobru literaturu za test i zagrej stolicu.
Mozes ti , ako ti finansije dozvoljavaju, da izadjes na test i ranije pa da ako nisi zadovoljan ponovis sve to , ali jedan izlazak na test mislim kosta 80 funti u dinarima.

Naravno sve zavisi kako stojis sa ostatkom bodovne liste, treba ti takodje maximalnih 21 bod (4 godine radnog iskustva) ako mislis da prodjes, fakultet/visa skola pod obavezno.



Molim te reci mi da li je radno iskustvo neophodno,ja zavrsavam Saobracajni fakultet uskoro,zena mi ima dovoljno ispita za visu iz matematike ali ce i ona verovatno zavrsiti fax,kada oboje budemo zavrsili skole pokusacemo dobiti iseljenicke.Takodje dobicu dete pocetkom sledece godine.Ja imam 27 god a zena 23 kakve sanse imamo da odemo?
Sta je IELTS test?
 
RaciMegaCar:
Molim te reci mi da li je radno iskustvo neophodno,ja zavrsavam Saobracajni fakultet uskoro,zena mi ima dovoljno ispita za visu iz matematike ali ce i ona verovatno zavrsiti fax,kada oboje budemo zavrsili skole pokusacemo dobiti iseljenicke.Takodje dobicu dete pocetkom sledece godine.Ja imam 27 god a zena 23 kakve sanse imamo da odemo?
Sta je IELTS test?


Pricali smo o ovome vise puta, procesljaj malo i druge postove u delu Severna Amerika, imas sve ove odgovore.

Ukratko, ne mozes proci bez minimuma 1 godine iskustva, to je uslov, ali nemes ni neke velike sanse ni sa samo tom jednom godinom , neces navuci potreban broj bodova.

Strpi se, nadji posao , radi 2-3-4 godine u struci i onda apliciraj i proci ces 100 %, jer kazes da ti i zena zavrsava fakultet i imaces malo dete, to utice dosta iako se ne boduje.

Saobracajni fakultete kao i ostali tehnicki fakultet, pricao sam o tome, nema pravila, ako ce neki poslodavac da ti da posao nece ti mozda ni traziti na uvid diplomu, njega taj papire ne znaima, zanima ga da li i kako znas da radis ono sta njemu treba.

Ako hoces zvanicno da imas njihovu diplomu, moras otici na neki od univerziteta i uraditi procenu ali sam siguran da ces morati jos da ucis i da da neke ispite da bi imao njihov ekvivalent diplome.

IELTS test i sve ostalo , pogledaj na www.cic.gc.ca

Srecno!
 
Pripremam zahtjev za Kanadu i imam nekoliko pitanja. Naime, ja sam principal applicant a za supruga moram navesti sve aktivnosti od 18. rodjendana. On nema faks ali ima nekoliko godina radnog iskustva od cega je pola vremena radio "neprijavljeno". Sta da stavim za te periode "neprijavljenog" zaposlenja? Ako stavim "unemployed" izgledace kao da je bio kod kuce nekoliko godina, a opet ako navedem te poslove ne mogu da ih dokumentujem sto bi zakomplikovalo moju aplikaciju (to mi ne treba, naravno).

Ja sama osvajam 67 bodova (IELTS, faks, 4 god radnog staza i godine) ali me zanima koliko gledaju na karakteristike supruznika. Da li je problem ako na aplikaciji stoji da je bio nekoliko godina bez posla? Da li ima sanse da nas immigration officer odbije jer smatra da ce se on tamo tesko zaposliti iako sam ja principal applicant i sama osvajam dovoljan broj bodova?

Jos nesto. Imamo bebu od 3 mjeseca koja ce imati vise od godinu dana dok se zavrsi cijeli proces apliciranja i dobijanja vize (ako se sve zavrsi pozitivno, naravno). Da li je bebica "nezvanicna" prednost, odnosno mlada porodica?

Pozdrav iz Republike Srpske!
 
mama 1976:
Pripremam zahtjev za Kanadu i imam nekoliko pitanja. Naime, ja sam principal applicant a za supruga moram navesti sve aktivnosti od 18. rodjendana. On nema faks ali ima nekoliko godina radnog iskustva od cega je pola vremena radio "neprijavljeno". Sta da stavim za te periode "neprijavljenog" zaposlenja? Ako stavim "unemployed" izgledace kao da je bio kod kuce nekoliko godina, a opet ako navedem te poslove ne mogu da ih dokumentujem sto bi zakomplikovalo moju aplikaciju (to mi ne treba, naravno).

Ja sama osvajam 67 bodova (IELTS, faks, 4 god radnog staza i godine) ali me zanima koliko gledaju na karakteristike supruznika. Da li je problem ako na aplikaciji stoji da je bio nekoliko godina bez posla? Da li ima sanse da nas immigration officer odbije jer smatra da ce se on tamo tesko zaposliti iako sam ja principal applicant i sama osvajam dovoljan broj bodova?

Jos nesto. Imamo bebu od 3 mjeseca koja ce imati vise od godinu dana dok se zavrsi cijeli proces apliciranja i dobijanja vize (ako se sve zavrsi pozitivno, naravno). Da li je bebica "nezvanicna" prednost, odnosno mlada porodica?

Pozdrav iz Republike Srpske!


Tvoj muz nema nikakve veze ako si ti principal applicant. On moze da nema ni dana radnog staza, ti si ta koja osvaja bodove i fakticki u tom slucaju ti sponzorises muza i decu ako ih imas.
Prema tome, ne boj se nista, navedi sve kako jeste, oni nece proveravati njegov staz i gde je radio jer njega ne boduju vec tebe.

Bez brige i zavrsi sa papirologijom i apliciraj sto pre. Beba jeste prednost, mislim da ces mnogo pre dobiti pozitivan odgovor. Za primer, moj dobar druh je predao aplikaciju u maju i vec pocetkom avgusta je dobio pismo iz Beca da posalje pasose na vizirenje, iam dvoje male dece. Mislim da ej on fenom u smislu brzine dobijanja pozitivnog odgovora, manje od tri meseca.

Srecno i....... welcome to Canada!
 
mama 1976:
Pripremam zahtjev za Kanadu i imam nekoliko pitanja. Naime, ja sam principal applicant a za supruga moram navesti sve aktivnosti od 18. rodjendana. On nema faks ali ima nekoliko godina radnog iskustva od cega je pola vremena radio "neprijavljeno". Sta da stavim za te periode "neprijavljenog" zaposlenja? Ako stavim "unemployed" izgledace kao da je bio kod kuce nekoliko godina, a opet ako navedem te poslove ne mogu da ih dokumentujem sto bi zakomplikovalo moju aplikaciju (to mi ne treba, naravno).

Ja sama osvajam 67 bodova (IELTS, faks, 4 god radnog staza i godine) ali me zanima koliko gledaju na karakteristike supruznika. Da li je problem ako na aplikaciji stoji da je bio nekoliko godina bez posla? Da li ima sanse da nas immigration officer odbije jer smatra da ce se on tamo tesko zaposliti iako sam ja principal applicant i sama osvajam dovoljan broj bodova?

Jos nesto. Imamo bebu od 3 mjeseca koja ce imati vise od godinu dana dok se zavrsi cijeli proces apliciranja i dobijanja vize (ako se sve zavrsi pozitivno, naravno). Da li je bebica "nezvanicna" prednost, odnosno mlada porodica?

Pozdrav iz Republike Srpske!

A reci mi sta ces da napises u obrascu SUPPLEMENTARY INFORMATION? Mislim ako je suprug bio na ratistu, ako nije jasno je sta ces napisati.. Testirala si se na IELTS u? Kako se bodovi sa testa sublimiraju u tu jednu ocenu kod bodovanja to mi bas nije jasno?
Pozdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top