Sedimentacija

REFERENTNE VREDNOSTI
Žene (>50 god) 5 do 28
Muškarci (>50 god) 3 do 23
Žene (20-50 god) 4 do 24
Muškarci (20-50 god) 2 do 13

u principu normalne vrednosti za muskarca posle 1 sata su 3-5 mm ,posle dva sata 7 -15 mm, kod zena posle 1 sata 4- 7, posle dva sata 12- 17 mm.
Sve sto je iznad ili spod se tumaci zajedno sa mnogim drugim parametrima.
 
Urin?Urinokultura, leukociti...nesto da je poviseno.
Ovo je ipak povisena sedimentacija koja zahteva malo detaljnije ispitivanje.
Jesi li u mogucnosti da uradis CRP?Iz krvi c reaktivni protein, to znaci ova skracenica.
Ginekoloski pregled, zubar...jesi li bila skoro?
 
Uf,meni je sedimentacija 60/100 i jos uvek ne mogu da otkriju uzrok:( Vec nedeljama sam kod raznih lekara zbog onih bolova u krstima i nozi ali nista...Onkolog,urolog,neurolog,ginekolog,vaskularni...Radila sam dopler krvnih sudova,UZ abdomena i karlice,snimak kicme&karlice,Chevassu...i sve je ok,a ja umirem od bolova:(
 
gurmanci:
Ostale vrednosti su sasvim ok, samo je krvna slika na donjoj granici normalne. Osecam se odlicno, a ovu proveru sam uradila posle bezbroj godina tako da nemam sa cime da uporedim rezultat.
Molim vas da mi kazete da li je sedimentacija od 70 previsoka za muskarca od 48 godina a leukociti su dobri i eritrociti a jedino su trombociti malo povisemi i da li ima razloga za zabrinutost.
Hvala unapred
 
vaskolina:
Molim vas da mi kazete da li je sedimentacija od 70 previsoka za muskarca od 48 godina a leukociti su dobri i eritrociti a jedino su trombociti malo povisemi i da li ima razloga za zabrinutost.
Hvala unapred
Jeste previsoka , trebalo bi da se otkrije uzrok
 
vaskolina:
hvala vam a jel moze od zuba da se pojavi toliko
U medicini je sve moguce :)
Uradite jedan sistematski pregled i pokusajte da otkrijete uzrok, mozete da krenete upravo od popravke / saniranja zuba.
Da li ta osoba boluje od neke bolesti, da li oseca neke tegobe ( -> niste nista napisali ) ?
 
Potrebno je da se uradi detaljan pregled, sa tolikom sedimentacijom ne bih rekla :samo kaslje i ima povisenu temperaturu".
Potreban je kao sto rekoh pregled, dalje ispitivanje.
Pozdrav!
 
lyra:
Molim dr. da i meni odgovori. Da li je moguće da osoba ima virusnu ili bakterijsku infekciju ako su leukociti u krvi normalni (6)-i celokupna krvna slika je O.K.?

Laboratorijske analize samo pomazu u postavljanju dijagnoze, nisu svemoguce :). Zatim, postoje i osnovne lab. analize , ali i obimnije gde se odredjuje veci broj parametara. Ne znam kakva je analiza radjena u ovom slucaju , koji su parametri radjeni ? Da li je uradjena i analiza mokrace ?

Reci nam o cemu se konkretnije radi, da li ta osoba ima neke tegobe / simptome , (odnosno, iz kojih se razloga obratila lekaru ) ?
 
Ta osoba je jedan dan imala simptome, recimo gripa- bolove u kostima i mišićima, glavobolju, groznicu, ali bez temperature, kašlja, kijavice. Onda je hiperventilirala i završila u urgentnom centru. Tu su uradili neurološki pregled-sve je bilo u redu i uradili osnovne lab. analize-zbog sumnje na eventualni virus.(leukocite, eritrocite, hemoglobin, hematokrit). Ali, pošto su lab. analize takodje u redu, zanima me da li je moguće da osoba ipak ima neku infekciju.Inače, prošlo je tri dana i ona se sad sasvim dobro oseća, ali je zabrinuta jer ima malu bebu. Ima 30 godina.
 

Back
Top