Sedimentacija

MOj sin je danas vadio krv. temepraturu je imao 6 dana 38-39, sedimentacija mu je 120/130. jedino mu je hemoglobin malo niozi sve ostalo je ok. Zavrsio je sa longacef inekcijama 5 dana. Za sad...
 
imam povisenu sedimentaciju, zensko sam 17/36.leukociti 5.1, eritrociti 4.5, zeljezo 12.6, u mokraci 8-10 leukocita, malo bakterija. hoce li mi neko reci dijagnozu i terapiju ili stadalje

...nek ti urade urinokulturu (zbog tih leukocita u mokraći i tih bakterija)...Onda pij antibiotik prema antibiogramu...I to biH bilo to! Pozdrav:D
 
Smanjene su mi sledece vrednosti:
WBC - 3.2
GRA# - 1.6
GRA% - 49.6
PCT - 0.161
Znam da smanji broj leukocita ukazuje na virusnu infekciju, sta znace ovi drugi rezultati? Hvala!
smanjeni broj Le na znaci virusnu infekciju,,tacnije moze da znaci mnogo toga ali se nikad ne gleda izlovano od klinikih simptoma i rezultata drugih dijagnostickih postupaka.
GRA su granulociti, jedna vrsta leukocita ciji broj raste kod bakterijskih infekcija, ovde vrednost nije povisena.
PCT ne znam na sta se odnosi.
 
Највероватније се ради о дијагностичком маркеру Прокалцитонину -Procalcitonin (PCT) који указује на постојање бактеријске инфекције. У зависности од врсте маркера и опреме, различите су и референтне вредности. Ако у следећој колони лабораторијске анализе имате референтну вредност, једноставно упоредите.:)
 
Da ne otvaram novu temu da pitam ovde...
Moj deda ( 76 godina ) ima povishenu sedimentaciju ( 105 ) i leukocite ( ne znam tachno ) sve ostalo je ok... Ishli smo svuda i na ultra zvuku abdomena, tachnije jetre ( dijafragma je nekako sa prekidima ) i kao da postoji neki krug neshto, nemam pojima ni ja na jetri... Doktorka i dalje shalje na razne analize... Sad meni treba konkretan odgovor... On je operisan od karcinoma debelog creva pre 10 godina... Da li postoji mogucnost da je nastao novi tumor na jetri i da je sedimentacija i leukociti zbog toga visoka...

Hvala
 
105?! :eek::eek:
Povišenu sedimentaciju i leukocite može izazvati gomila stvari, među njima i problemi sa jetrom, ali nisu specifični za malginitete. Stoga, mislim da je najbolje da posetite hematologa.
 
Препорука је одлазак кардиологу.
Повишен фибриноген уз повишену седиментацију и овај вриштећи холестерол може да најави тегобе кардиоваскуларног система.
 
Sedimentacija mi je 82 ,CRP 83 u urinu je nadjeno 3500 klica na 1ml urina .Pre 10 dana sam spavao lagano obučen u šatoru a bilo je veoma hladno .Radio sam ultrazvuk stomaka i rendgen pluća i kukova i sve je u redu .Nalaz krvi je ok .Boli me malo stomak levo dole .Da li treba da brinem
 
molim za pomoc ...nova sam na forumu ..
spremam se za trecu VANTELESNU ,..ali ,nikako da izlecim bakteriju ureaplazmu.dakle oboje je imamo od 2009 ,u brisu ! i sad nece da rade vantelsnu zbog toga ...vise mi je muka od tog nelecenja ,kao da bolujemo od side ..pa sam konacno krenula u ponovne pretrage ...
radila stalno krvnu sliku ,urin ,jetru ,pluca srce ....
svaka krvna slika je pracena povecanom sedimentacijom ,,znaci nikad nije ispod 30 !!!! tako od moje 20e godine ,a sad imam 37 god !
juce uzmem nalaz KKS ,a ono SE citavih 60 !!! uzas
CRP je na granici ,on je 5,3 a granica je 5 .... ali je i on skoro uvel povecan ...fibrinogen ranije (juce nije radjen ) isto povecan ..oko 4,9 ,----ili oko 3 ,,tu nesto .
imam dakle tu muku sa bakterijom u urogenitalnom traktu ,..i muce me zglobovi ..to je moje stanje ..ponekad imam i neku unutrasnju temperaturu .MOlim nekog da mi da savet sta i gde da radim ..zivim 200km od BG .-- tako da sve mora na uput . ali neznam sta i koje pretrage da radim .bas mi nije jasno sta se desava i zasto niko ne oze da mi otkrije uzrok povecane SE .
da kazeem samo da mi je WBC malo povecan .a trigliceridi -smanjeni ...jednom su mi cak otkrili rubbelu igg i igm (sto je nemoguce ),pa sam 2x ponavljali u roku od tri meseca i isto je bilo .tek kada sam otisla na Torlaku ,..rezultat je bio negativan .
onda su mi otrkili toxoplazmu igg i igm ,a kad sam otisla na dr stranu -bilo je negativno .
pa sa imala davno hereps zoster na telu .... ma nema sta me nije snaslo ...ali ovo je nesto sto cuci u mom organizmu .strah me da mi to ne utice na uspeh vantelesne .
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu da pitam ovde...
Moj deda ( 76 godina ) ima povishenu sedimentaciju ( 105 ) i leukocite ( ne znam tachno ) sve ostalo je ok... Ishli smo svuda i na ultra zvuku abdomena, tachnije jetre ( dijafragma je nekako sa prekidima ) i kao da postoji neki krug neshto, nemam pojima ni ja na jetri... Doktorka i dalje shalje na razne analize... Sad meni treba konkretan odgovor... On je operisan od karcinoma debelog creva pre 10 godina... Da li postoji mogucnost da je nastao novi tumor na jetri i da je sedimentacija i leukociti zbog toga visoka...

Hvala

Odradite skener abdomena i na osnovu rezultata uputiće vas na dalje pretrage i adekvatnog specijalistu.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko je ova tema jos uvek aktuelna ali da pitam i ja nesto. Danas sam uzela rezultate krvne slike i nalazi su sledeci :
Sedimentacija 28, ref. vred.15
WBC 7,4
RBC 3,42
HGB 11,4
HCT 33,9
MCV 99,1
MCH 33,3
MCHC 33,6
urea,kreatini, glukoza, holesterol i trigliceridi odlicni
LYM% 43,0
MXD%6,8
NEUT% 50,2
LYM # 3,2
MXD # 0,5
NEUT #3,7
i na kraju gvozdje/ Fe 4,8

Objasnjenje lekara je: da je sedimentacija povisena zbog manjka gvozdja sobzirom da su svi ostali nalazi u redu, i da posto leukociti miruju onda nema znakova bilo kakve infekcije i da je jedini razlog povisene sedimentacije manjak gvozdja. Prepisao mi Ferrum lek 100mg. tablete za zvakanje po jednu svako jutro pola sata pre obroka mesec dana, stim da nakon dve nedelje ponovim analize tj. samo sedimentaciju.
Deficit gvozdja je nastao usled produzenog menstrualnog krvarenja ( mesec dana). Inace imam 48 god.i u fazi sam menopauze i u toku je hormonska terapija( orgametril) za regulisanje ciklusa.
Malo sam oduzila, izvinjavam se, ali ono sto mene interesuje je :
1) da li su gore navedeni rezultati stvarno u redu i
2) da li sedimentacije stvarno moze biti povecana usled deficita gvozdja.
Hvala svima unapred na odgovoru.
 
Ne znam kako to da nema referentnih vrednosti na tom papiru gde su rezultati. Ovako sad iz glave pricam, ali koliko vidim, samo je broj eritrocita blago ispod donje granice, ali ne mnogo (to je ovo RBC).
 
Poštovani, ja sam uradila nalaze krvi i urina, kao i crp, i utvrđeno je da mi je sedimentacija 50(a treba da bude manje od 15).Pre toga sam imala stomacni virus, posle par dana sam pocela da imam glavobolje u predelu leve slepoočnice,kao i neki osećaj pritiska na levom kapku.To se obično dešava u jutarnjim satima. Merila sam pritisak, dobar je. Nakon toga sam imala osećaj malaksalosti, unutrašnje temperature i probavnih problema(učestala velika nužda). Posle mi se zapusio nos, bolela me je desna plecka, glava me i dalje boli. Doktor mi je prepisao više antibiotika, i rekao da dodjem opet na kontrolu za pet dana, da mi izda uput za krv i urin, da se opet proveri stanje. Dali ima potrebe za još nekim dodatnim analizama?
Inače, imam 30.godina i nikad nisam imala ovakvih zdravstvenih problema. Čak nisam išla kod lekara deset godina.
Hvala unapred
 

Back
Top