Duhovni ucitelj

Orvel

Zainteresovan član
Poruka
381
Posle duzeg odsustva sa foruma, moram vam napisati jednu anegdotu:
[size=+2]Kako je Orvel dobio duhovnog ucitelja[/size]​
Posle jedne od mojih nesanica, sledeci dan sam proveo jako neraspolozen. U zelji da se oraspolozim, otisao sam kod dva dobra druga, tragajuci za kvalitetnom muzikom. Njih dvojicu poznajem iz pankerskih, srednjoskolskih dana. I tako posle par kafa i razmenjivanja cd-ova, zapocnemo temu o postojanju Boga(na nagovor jednog od njih). I jedan od te dvojice(u daljem tekstu DU-duhovni ucitelj(u pokusaju)) pocne da mi predlaze da dodjem u versku organizaciju-valjda, Subotari(zaboravio sam koju-moram negde nabaviti neku dobru knjigu iz sociologije religije-dajte predloge). Njegova prica je bila sledeca:
a) Hari Poter-film sa zapada, uci decu carobnjastvu, okultizmu i magiji
b)judeomasonska zavera-implementirana sa Zapada
c)pokazao mi je asocijacije(gledali ste pop kviz sa RTS-a Slagalica) religijske sadrzine
d)antievropska opredeljenost itd...
Dao mi je jos par primera iz klasike Teorije zavere. Posto ih postujem, sve sam saslusao sa briznim razumevanjem. Ipak, jedini moj odgovor je bio: GO WEST, MY SON. Nemojte me pogresno shvatiti- nemam nista protiv DU-ovih religioznih ubedjenja, ali onaj deo Nadgradnje(sa stanovista teorije zavere) mi je jako zasmetao. Inace, DU-ova verska zajednica je na stigla sa Zapada.
I TAKO JE ORVEL OSTAO BEZ SVOG DUHOVNOG UCITELJA.
Da li ste vi imali slicnih iskustava?
 
nesonse naravno da nisi razumeo...
ali oprastamo ti :lol: onako hriscanski...
Orvele, sine, budi DU samom sebi....sve sto ti se cini da ima smisla uvrsti u sopstvenu religiju i zivi po (svojim) pravilima koja te cine srecnim.... sto je i sustina
Sve ostalo je - koja slucajnost, kao i rts pretplata -otimanje para od naroda...

BTW: imala sam slicna iskustva, ali se nikada nisam udubljiva u njih... ustvari nikada nisam ni slusala o cemu pricaju ti - prosveceni. samo klimam glavom i ...smeskam se a s vremena na vreme kazem 'u pravu si' 'ako je tebi dobro meni jos bolje' i te gluposti...
 
ej, a da osnujemo limansku religiju?
vekovna i drevna stanista, prosvecen narod, izabran od boga ( ili vise nijh, oko toga se mozemo dogovoriti ) da predvodi, vlada i prosvecuje ostale......... hmmmm, ima materijala, ima poklonika, liman je i onako sveto mesto....sta kazes Orvele?
 
U principu , slazem se sa Golden !

Moze neko da ti govori o svojim ubedjenjima , ali kad to postane trpanje , onda posumnjas jel ta osoba sebe ili tebe ubedjuje !
Svako pronalazi svoj put , pa cak i kad bi hteo da se ponasas po nekim religiozim pravilima u potpunosti, mislim da je jako tesko . Takav zivot ne mozes voditi u svojoj porodici , u svom drustvu koje je napredovalo , mada danas i kaludjeri koriste internet. Ipak, ziveti u manastiru i ziveti u zivotinjskom carstvu nije isto . Drustvo ti namece svoje potrebe hteo ti to ili ne, i pre ili kasnije ti ih prihvatas, a jedna od tih stvari je da se boris za goli opstanak, ponekad svesno krseci moralna i religiozna uverenja.

Licno ne prihvatam ni jedan oblik religije koji je van trojstva koje je ustanovljeno , a to su hriscanska pravoslavna i katolicka vera i muslimanska . Ne znam na cemu se zasniva to subotarsko shvatanje sveta, ali iz prica koje sam cula , mislim da je poprilicno izopaceno.
 
Covek prvo treba da sagleda i iskusi svoju veru ( koju je stekao ) u potpunosti, a onda ako mu to nije po volji - neka promeni ( na svoju odgovornost ), sa rizikom da ga i drustvo prihvati kao takvog !
 
nesons:
Covek prvo treba da sagleda i iskusi svoju veru ( koju je stekao ) u potpunosti, a onda ako mu to nije po volji - neka promeni ( na svoju odgovornost ), sa rizikom da ga i drustvo prihvati kao takvog !
Tačno, evo npr. Nenos kada se sretne sa nekim KUVAROM ili PIZZA majstorom, uvek skine svoju džokej - kapu, u znak RELIGIOZNOG poštovanja !!! :lol:
 
HEMI 426:
ej, a da osnujemo limansku religiju?
vekovna i drevna stanista, prosvecen narod, izabran od boga ( ili vise nijh, oko toga se mozemo dogovoriti ) da predvodi, vlada i prosvecuje ostale......... hmmmm, ima materijala, ima poklonika, liman je i onako sveto mesto....sta kazes Orvele?
HEMI, da neces mozda da budes limanski PAPA?
 

Back
Top