Mogu, a necu

Cekam kuma

Ističe se
Poruka
2.706
Sinoc slucajno sretnem svog sugradjanina u vozu, koji uskoro pali preko.
Pitam kako si sredio papire. Kaze: "ovi moji mi nisu pomogli(rodjaci, prijatelji), jedan ciganin mi nasao posao, skoro sam ga upoznao, prodao sam auto, nabavio vizu, sve sam ulozio u to, nazad nema".
Mene zanima, kako to uvek neki ciga moze da sredi za sljaku(nije kriminal), a nasi rodjaci i prijatelji samo kukaju kako je tesko da bilo sta ucine.Inache njima je konstantno tesko.
Dakle moje pitanje(za one preko) je DA LI STE SVESNI KOLIKO JE NAMA TESKO?
(mozda je i cigi:-?)
 
jbt kume a sto vam je tesko da se pomucite kao mi?ja nisam nikome kukala niti se nadala od familije da ce mi pomoci.
i tesko je,samo da znas ali mozda nije nemoguce,samo ko ce sad da se d r k a i trazi familiji posao(koja ga pre toga nije yebala 3%) znas kad odemo u inostranstvo odjednom nas se seti brdo ljudi i svi bi da se vidimo na kafi
ajd malo pogledaj s te strane ;)
 
hanibaI77:
jbt kume a sto vam je tesko da se pomucite kao mi?ja nisam nikome kukala niti se nadala od familije da ce mi pomoci.
i tesko je,samo da znas ali mozda nije nemoguce,samo ko ce sad da se d r k a i trazi familiji posao(koja ga pre toga nije yebala 3%) znas kad odemo u inostranstvo odjednom nas se seti brdo ljudi i svi bi da se vidimo na kafi
ajd malo pogledaj s te strane ;)


Sta je sad ovo.............
image.php
..........gde je ona zanosna plavusa.....smrc...........e pa necu................
 
hanibaI77:
jbt kume a sto vam je tesko da se pomucite kao mi?ja nisam nikome kukala niti se nadala od familije da ce mi pomoci.
i tesko je,samo da znas ali mozda nije nemoguce,samo ko ce sad da se d r k a i trazi familiji posao(koja ga pre toga nije yebala 3%) znas kad odemo u inostranstvo odjednom nas se seti brdo ljudi i svi bi da se vidimo na kafi
ajd malo pogledaj s te strane ;)


Razumemo se ja i ti odlicno. Ja redovno dobijam informacije iz inostranstva, iz prve ruke, sta se tamo radi i kako se zivi. Sa svojim komsijom koji arbajtuje u Italiji imam isti odnos, kao kad je bio ovde. Nikome se ne uvlacim u dupe, nikome ne kukam, nego podstaknut pricom tipa iz voza, pitam se, zar je tesko primiti nekog nedelju dve na stan, dok se ne snadje, ako ima papire, da ne spava na ulici.
Ni ti nisi otisla kao guska u maglu.
 
dragi kume,nisam ja dosla ni kod kakve familije niti mi je neko sredio,ne znam sta ti to znaci guska u maglu,ja stvarno nisam pre dolaska videla svog poslodavca a tek sam 20 napunila.drugi put ista stvar e jedino sad sam znala da dolazim kod svekra.
ok da prespava kod nas izvesno vreme ali ne bilo ko!!!nisam crveni krst!(kristal :lol: ) znaci onaj za koga inace ne bi bilo mesta kod mene ne bi bilo ni ovde.a za papire svako nek se snalazi sam.
znas sta mi je keva rekla kad sam presla na mesto sefa? " e sad tu razliku u plati taman da saljes bratu" kao saleci se ali meni je to preseklo apetit
 
hanibaI77:
dragi kume,nisam ja dosla ni kod kakve familije niti mi je neko sredio,ne znam sta ti to znaci guska u maglu,ja stvarno nisam pre dolaska videla svog poslodavca a tek sam 20 napunila.drugi put ista stvar e jedino sad sam znala da dolazim kod svekra.
ok da prespava kod nas izvesno vreme ali ne bilo ko!!!nisam crveni krst!(kristal :lol: ) znaci onaj za koga inace ne bi bilo mesta kod mene ne bi bilo ni ovde.a za papire svako nek se snalazi sam.
znas sta mi je keva rekla kad sam presla na mesto sefa? " e sad tu razliku u plati taman da saljes bratu" kao saleci se ali meni je to preseklo apetit

Nek bata zaradi, sposoban je.
Kako bre ne znas sta znaci "guska u maglu", jel znas ti sta je slaba vidljivost:lol::lol: i te stvari.Gdi si ti rasla.:lol:
 
Ciga - sta ima veze sta je , oni rade sve i svasta i pre ce ti pomoci jedan ciga nego nas beli sexy narod kog boli uvo za sve samo da se on docepa INOSTRANSTVA ..... ciga ti samo kaze bate hoces da radis ili neces .... tvoji rodjaci kao i moji se ne javljaju jer odmah misli da mora nesto da ti posalje , lepse je kad ima sve za sebe .... familijo crknite u ex Yugi ... ko vam je kriv sto niste mogli preko !!!!
 
Cekam kuma:
Dakle moje pitanje(za one preko) je DA LI STE SVESNI KOLIKO JE NAMA TESKO?
(mozda je i cigi:-?)
Svesni smo, ali da li ste vi svesni da to ne moze, koliko puta moram da objasnim! :roll: Ustvari ovde kod mene stvarno ne moze, ne primaju vise strance. :roll: Jedini nacin je zenidba, sve ostale vracaju, narocito ljude sa prostora bivse Jugoslavije posto oni dobro znaju da nije vise rat dole. :roll: I albance koje su primili '99-e su vratili cim je proslo bombardovanje, zasto onda ne bi nekoga ko zivi u Beogradu ili NS, daleko od svih ratnih konflikata! :roll:
Znam i nekoliko ljudi koji su dolazili tako na divlje, spavali kod familije i prijatelja, ali pre ili kasnije se covek mora prijaviti da je tu. Maltene odmah su ih vratili nazad. :roll:
Sto se tice trazenja posla na divlje, ja licno to ne mogu naci jer sam student i nemam kontakta sa ljudima koji primaju "divljake". :roll: Imaju neki moji poznanici ali zasto bih ja pitala za uslugu nekog levog pa kada se jednog dana nesto iskomplikuje da meni sere po glavi i da mene krivi za neke probleme. :roll: To mi stvarno ne treba u zivotu. :roll: Takodje moram da napomenem da su to teski fizicki poslovi, neka se niko ne zavarava da ce dobiti posao na platformi. :roll: A i tih ce poslova izgleda presusiti jer su poceli dolaziti poljaci. Dodje ih nekoliko, budu ovde par meseci, ponesu sa sobom hrane i rade za smesne pare. Naravno da ce pre njih neki norvezanin primiti nego nekoga ko trazi 100 kr po satu. :roll:
A taj ciga sto je nasao posao... :roll: Njega verovatno zabole dupe za njegov status u toj zemlju u kojoj zivi, zabole ga za to da mogu da ga vrate, da ga pritvore itd... :roll: I nesto predosecam da je to prica iz Nemacke u kojoj se sve moze. :roll:
 
Jednom sam citala pricu gde je covek sa zenom i cerkicom prodao sve sto je imao i otisao u Svedsku Papire je nabavio preko nekog "prijatelja"..U Madjarskoj ili Bugarskoj ih uhvate i osude na skoro 5 godina zatvora.Tu su ih maltretirali,slabo im davali da jedu,a posto nisu bili sami u celiji stalno im je pretila opasnost od Mudzahedina,Avganistanaca itd...Onda je dosao neki Albanac koji je prosvercovao foto aparat kojim su se slikali i tu sliku nekako doturili do nase Ambasade koja je posle puno peripetija uspela da ih oslobodi.Sada im je zabranjen ulaz u jednu od tih zemalja.Vratili su se u Beograd i kazu da im ne pada na pamet da skoro pokusaju ponovo da odu i upadnu u avanturu kao sto je ova.
Ljudi treba dobro da provere sve pre nego sto krenu u nepoznato,ma koliko im se cinilo sigurno.Jer ipak ne daj Boze da vam se nesto desi...
 
sada tje se natji mudraca koji tje prichati kako je nama ustvari super....i kako je ovo zemlja sa retko dobrim nachinom zhivota....i kako se nashi zezaju i zhive a preko samo rade i svi su stipse....shto je totalna nebuloza....ovo je zemlja bez budutjnosti....makar josh 20god....za tih 20god ja tju imat preko 40....tako da me tad i ne zanima gde zhivim.....ovako kako stanje stoji....mladost mi prolazi u zemlji bez perspektive
 
... Pomažem prijateljima i porodici koliko mogu.
I pomagaću.

Što se tiče rasprave kako je zapad surov i ovde fino u Srbiji zemlji, mogu da kažem jedino - tešite se, tešite...
Da, strancima je problem da se uklope u novu sredinu i steknu nešto. Plus, familija i prijatelji su ti daleko (osim ako ti prijatelji već sada nisu daleko, jer su se raselili...).
Ali je u Srbiji steći nešto plus živeti normalno još teže. Imamo polarisane naslednike, i očajnike, i vrlo malo ljudi zdrave pameti koji se trude da rade i uklope u kapitalizam.
Ostali su uglavnom otišli...:arrow:
 
Nikad ne bih prespavao kod nekoga ko mi nije blizak, a to uključuje dvoje - troje ljudi npr. tetka i brat u Americi i dvoje bliskih prijatelja, kod kojih sam baš komotan. Pre bih prao sudove cele noći i zaradio za sledeće spavanje. Nekako sa krut u tim stvarima i, tačno definisan.. Nikad ne zajmim pare i nikad ne kukam, ljudi koji cmolje su mi odbojni.Od mene se zajme i tolerantan sam, a ljudi na to računaju..ljudi...
 
siroma....ja sam par puta imo priliq da spavam u stanu s 20 ljudi...svi po podovima po foteljama...super trip...neverovatan je stigo da pomene ameriq...kako zajmi pare...kako je vredan...kako je tolerantan....super neshto....
 

Back
Top