Katedrala u Uzicu

Lola 111

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
169
Ministar za gluposti i asfaltiranje rupa je pri poslednjoj poseti Titovom Uzicu sugerisao Titovouzicanima da bi bilo preporucljivo da se na titovouzickom trgu napravi ili kako to on rece namontira jedna crkva da bi gradjani mogli da se mole Bogu i da zapale svecu u svako doba dana i noci.
Vrativsi se u svoj brlog po imenu Cacak,izjavi:"Uzicani su mnogo greshni,komunizam se odrzao i ponikao najjace na tom terenu i kao takvima potrebno im je deset godina da okaju grehe iz proslih vremena,zbog toga im predlazem da na trgu Partizana podignemo crkvu".
Tipican primer "srbijanstine"koja je unistila Srbiju je zabrekli polu-ministar,dok u svom brlogu otvara strane supermarkete i zaposljava hiljade Cacana,u Uzicu bi da otvara crkvu gde bi bio zbrinut po neki popic.
Ako ne mozemo da se odbranimo od takvog napada seljastva,predlazem da onda na trgu napravimo katedralu,bez obzira sto u Uzicu skoro da i nema katolika,jer cemo tako skrenuti paznju svetske javnosti od opasnosti koja nas razara,a mozda se sutra prebnese i na Evropu.
 
pod jedan, titovo uzice ne postoji.
pod dva, uzice jeste bilo jako komunisticko uporiste i Crkva mu je potrebna kao antibiotik... a i preventive radi...
pod tri - lola111 mislim da bi ti najbolje bilo da odes i zivis negde daleko odavde. predlazem ti da gajis ovce u australiji...
...
tako cemo i ti i ja biti srecniji.

p.s.
pod cetiri, elvin ti je rekao sve...

a sto se tice srbijanstine koja ti smeta... veruj mi, u SRBIJI ce ona da vlada MA STA TI I SLICNI MISLILI.
posto je ovo SRBIJANSKA ZEMLJA.
ajde, imas avion u 5...
dejzi ceka...
 
izjave velimira-debil-ilitja su suvishne za komentarisanje....on nije chovek....on je hrpa gowana....sramota me shto sam chachanin....smrdljivi reptil je prodao muzej kolu....zhelim mu da sve pare da na lekove ....i to citostatike....nek pati shljam....
 
dechache....cenim tvoj nacionalni ponos....no nazirem da gajish simpatije spram velimira....na stranu to shto imash pogreshne idole...to je tema oko koje ne zhelim da se raspravljam...ali velimir ilitj je najvetji olosh u ovoj zemlji...dakle to je jedna lazhovchina lopovchina kretenchina i da ne blatim bitje posle da ga ne volim...to shto on otje crkvu nema veze s njegovom verom...vetj s demagogijom...jer vidish narod je glup...narod gleda tv....i narod vidi velimira kako on otje da pravi crkvu...a poshto su nam sve lepo objasnili da je religija nasha nasushna svi tje klicati u chast dizanja nove gradjevine...sad shto uzhice nema bazen na kome tje se omladina qpati i nije bitno...omladina tje i onako da emigrira....a crkvi nikad dosta....bitno je da je narod pokoran....a kako ga takvim odrzhavash i nije bitno....velimiru npr....
 
i da....katedrala bi bila pemetnija solucija za uzhichane konkretno....odma bi na ccn-u bilo....u uzhicu katedrala...pa bi to mozhda vido neki strani lovator koji bi eventualno otqpio sevojno il neshto....pa bi narod imo od chega da zhivi....mada nije losha opcija da verujesh a jedesh pomije shto bi nikola reko....kako bre ne kapirate to sa religijom nije mi jasno....kako je moguttje da tako veliki broj ljudi nema svoje mishljenje....uh kako bi sve popove prognao na grenland...ovo popove vazhi i za hodze i bisqpe i ostale...ma sve linchovati
 
AntunTun:
izjave velimira-debil-ilitja su suvishne za komentarisanje....on nije chovek....on je hrpa gowana....sramota me shto sam chachanin....smrdljivi reptil je prodao muzej kolu....zhelim mu da sve pare da na lekove ....i to citostatike....nek pati shljam....

toliko o čoveku koji poštuje svoju prošlost, kome je stalo do tradicije itd.

"prara vrti gde burgija neće"
 
AntunTun:
i da....katedrala bi bila pemetnija solucija za uzhichane konkretno....odma bi na ccn-u bilo....u uzhicu katedrala...pa bi to mozhda vido neki strani lovator koji bi eventualno otqpio sevojno il neshto....pa bi narod imo od chega da zhivi....mada nije losha opcija da verujesh a jedesh pomije shto bi nikola reko....kako bre ne kapirate to sa religijom nije mi jasno....kako je moguttje da tako veliki broj ljudi nema svoje mishljenje....uh kako bi sve popove prognao na grenland...ovo popove vazhi i za hodze i bisqpe i ostale...ma sve linchovati

А и Ти Туне, ако толико мрзиш Србију и све што је српско...
што рече Комодоре у претходном посту: 'АЈДЕ, ИМАШ АВИОН У 5 шта чекаш...
ови из Си-еН-еН-а ће да се запрепасте када Те угледају... :evil: ... у ствари биће одушевљени...
 
Velja bi zeleo da se pokaze Srbinom i postenim pravoslavcem i pokusava da ponovo demnostrira svoje nemanje osecaja za meru i ukus. Nemam nista protiv crkve pogotovo u Uzicu, jakom komunistickom uporistu ali mesto koje on plannira za crkvu je 200 m od vec postojece kako mi rekose upuceni. Drugo - nije mesto crkvi na trgu. Crkvom se ne prkosi niti dizanje crkve sluzi za svoje licne interese i kapitalne pobede. Taj covek, sta god je kapitalno uradio je bila kapitalna estetska greska koja je ruku pod ruku sa korupcijom koja prati te kapitalne radove. Inace, Velja je komunista bio i ostao tako da ne ide da ga autor posta kritikuje i vezuje za Srpstvo jer je i sam ********* i antisrpska stetocina.
 
Hmmmm...

Uzice, grad za koji sam na neki nacin i emotivno vezan.. Sta da kazem sem da pomenuti Velja Ilic nije lik koji ce da kaze Erama sta da rade.. bez njega ce ere da naprave sta njima volja, a pomenuti opet Velja moze samo da prica i prica...

Uzicani su po meni dobri ljudi i veoma lukavi usput (ne mislim na lukavstvo prema davanju) nego uopste, te s toga da im Velja preporucuje ovo ili ono moze koliko god hoce, ali ere znaju sta hoce a sta nece...

S toga, kulirajte...
 
409516_18-12.jpg
 
nego, elvi, jesi li gledao tu emisiju?
si video kako je tekla...
...
parafraziram...
...
novinar: da li je vas brat glavni mafijas i kriminalac?
ilic: gospodine nemojte mi dirati familiju
novinar: ali on je mafijas i kriminalac?
ilic: bre covece ne diraj mi brata!
novinar: ali javnost treba da zna da je on...
ilic: rekao sam ti da mi ne vredjas brata...
novinar: moje informacije u ovim dokumentima kazu...
ilic sutne papire uz psovku...
...
mislim... jel to ta sloboda novinarstva... tvoja mama je kurwa... sestra ti je trandza...
ja ga ne bih udario... ja bih ga upuc'o u koleno pred kameram da mi vredja brata...
ali ukusi su ocito razliciti...
ilic je verovatno morao da reaguje po francuskom bontonu... da misli na kulturu a ne na brata...
to je evropski nacin...
ljiga nekih ljudi u srbiji se ne moze izmeriti.
 

Back
Top